AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fatos Klosi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fatos Klosi   Dim 21 Mai - 12:29

http://lajme.shqiperia.com/index.php?page=shownews&newsID=32170


Ketu me larte klikoni dhe lexoni.

Lajme dhe Aktualitet


Lajme nga Tirana

Pasqyra e gazetave te Tiranes: diskutimet rreth varesise se SHISH,vizita e krereve te shtetit ne OKB dhe zhvillimet ne Partine Socialiste jane titujt e faqeve te para te tyre


Data e Publikimit: 15/09/2005

Autori i Lajmit:
24 ore
PASQYRA E SHTYPIT SHQIPTAR


TIRANE, 15 shtator /ATSH/ -Mė poshtė vijojnė disa nga titujt kryesorė tė shtypit tė ditės sė sotme:ALBANIA - E pėrditshme e pavarur. Viti i 11 i botimit

-Bashkimi Europian: "Do tė kthejmė klandestinėt"
Votohet marrėveshja e ripranimit midis Bashkimit Europian dhe Republikės sė Shqipėrisė, e quajtur Marrėveshja e Ripranimit tė Personave Ilegalė, e cila pritet tė hyjė nė fuqi kėtė vit, shkruan gazeta. faqe 11
-Fatos Klosi: "Berisha kėrkon tė kthejė kohėn e Gazidedes"
Ish-kryetari i Shėrbimit Sekret, Fatos Klosi, ėshtė shumė skeptik ndaj vendimit tė qeverisė "Berisha" pėr bashkimin e SHISH me Ministrinė e Brendshme. faqe 2-3
-Presidenti Bush takon kryeministrin Berisha
Presidenti i SHBA-sė Xhorxh Bush, dje u takua me kryeministrin e Shqipėrisė, Sali Berisha. Gjatė pritjes pėr krerėt e delegacioneve pjesėmarrėse nė samitin e OKB-sė, shefi i Shtėpisė sė Bardhė i ka uruar kreut tė qeverisė shqiptare fitoren e 3 korrikut, shkruan gazeta. faqe 7
-Arben Malaj shpall kandidaturėn pėr kryetar tė Partisė Socialiste
Kandidatura e Malajt ėshtė kandidatura e tretė qė vetėshpallet, pasi mė parė e ka shpallur kandidaturėn edhe kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Edi Rama, dhe Shkėlqim Meta ka shpallur kandidaturėn pėr herė tė dytė, shkruan gazeta. faqe 8
-(Pa)fajėsia "Gazidede" - Koment nga Arben Rrozhani. faqe 2

BALLKAN - E pėrditshme e pavarur. Viti i 4 i botimit

-SHKB, 100 dosje policėsh pėr Olldashin
Shėrbimi i Kontrollit tė Brendshėm bėn gati listėn e bluve tė dyshuar pėr trafiqe ose korrupsion, shkruan gazeta. faqe 5
-SHISH te Rendi? Rusmajli: Do i bashkojmė. Opozita kundėr
Projekti i qeverisė ka hapur debate tė forta mes politikės. Sipas opozitės socialiste,duket se Ekzekutivi kėrkon tė pėrdorė politikisht kėtė shėrbim, shkruan gazeta. faqe 3
-Arben Malaj zyrtarizon sfidėn me Edi Ramėn
Arben Malaj ėshtė sfidanti i parė i kryebashkiakut tė Tiranės, Edi Rama. Anėtari i Kryesisė sė PS-sė ka shpallur dje zyrtarisht ambicjen e tij pėr tė marrė postin e kryetarit tė partisė, shkruan gazeta. faqe 2
-Emigrantėt e paligjshėm do tė kthehen nė Shqipėri
Parlamenti Evropian ka votuar marrėveshjen e nėnshkruar me Shqipėrinė, sipas tė cilės vendi ynė pranon tė gjithė shtetasit e saj tė kapur pa dokumentacion nė vendet e Unionit Evropian, shkruan gazeta. faqe 20
-Psikanalizė e "simptomės" politike - Nga Mirela Sula. faqe 8

DITA - E pėrditshme e pavarur. Viti i 5 i botimit

-PD kundėr Moisiut pėr SHISH
Zv/kryeministri Rusmajli sqaroi se vendimi i qeverisė, sipas tė cilit SHISH do tė jetė pjesė e strukturės sė Ministrisė sė Brendshme, ėshtė marrė nė kuadėr tė reformave tė thella kundėr krimit tė organizuar dhe infiltrimit tė tij nė strukturat shtetėrore, shkruan gazeta. faqe 3
-PS: Pasardhėsi i Nanos, njė kryetar mė i "dobėt"
Kongresi i tetorit do tė zvogėlojė kompetencat e kryetarit tė partisė, duke shmangur "diktatin" mbi forumet, shkruan gazeta. faqe 4
-Ndėshkimi i parė nė Fier, shkarkohet drejtori i Arsimit
Ministri i Arsimit ka urdhėruar largimin e menjėhershėm tė kreut tė Drejtorisė Arsimore tė qarkut tė Fierit, Bajram Gashi. faqe 5
-Malaj shpall kandidaturėn pėr kryetar i PS
Ish-ministri i Financave shpall platformėn pėr modernizimin e Partisė Socialiste, shkruan gazeta. faqe 4

GAZETA SHQIPTARE - E pėrditshme e pavarur. Viti i 11 i botimit.

-Flet Nar Koka: "Jam i pafajshėm, mė arrestuan lojrat politike"
Biznesmeni nga Durrėsi i arrestuar pėr kontrabandė merr nė telefon redaksinė e NEWS 24. faqe 10-11
-Rusmajli kundėr Moisiut pėr varėsinė e SHISH
Nė kėtė shkrim njihemi me qėndrimin e qeverisė lidhur me vendimin e kalimi tė SHISH nė varėsi tė Ministrisė sė Brendshme. faqe 3
-Moisiu dhe Berisha, takohen me Bush
Biseda pėr disa minuta nė ambjentet e Waldorf-Astoria Hotel nė Nju Jork. Presidenti i SHBA-sė uron kryeministrin shqiptar, shkruan gazeta. faqe 5
-Islami: Rama tė "kalkulojė" Nanon
Kastriot Islami, anėtari i KPD sė Partisė Socialiste dhe deputet i saj komenton zhvillimet nė kampin rozė. faqe 8
- SHISH, pėrse Berishės i duhet njė alibi - Editorial nga Skėnder Minxhozi. faqe 20

GAZETA 55 - E pėrditshme e pavarur. Viti i 9 i botimit.

-Berisha, takime me Bushin e Berluskonin, aleanca pėr reformat
Kryeministri Berisha pati dje nė prani tė medias njė shtrėngim dashamirės duarsh me presidentin amerikan, Xhorxh Bush, i cili i pėrcolli urimin pėr fitoren dhe mbėshtetjen pėr reformat, shkruan gazeta. faqe 3
-SHISHI brensa Ministrisė sė Brendshme, hap drejt decentralizimit
Zv/kryeministri Ilir Rusmajli ka pohur dje se vendimi pėr pėrfshirjen e SHISH nė varėsinė e Ministrisė sė Brendshme ėshtė shenjė e qartė e decentralizimit, duke e shkėputur shėrbimin nga kontrolli i kryeministrit si ka qėnė praktika e kaluar e kabinetit Nano, shkruan gazeta. faqe 5
-Petro Koēi: Ruēi dhe kryesia e PS-sė duhet tė ishin shkarkuar
Njėri prej njerėzve qė do tė kandidojė pėr kreun e PS-sė, Petro Koēi, ėshtė shprehur i habitur se pėrse nuk janė shkarkuar ende nė PS pėrgjegjėsit pėr humjen, shkruan gazeta. faqe 2
-Njė "pėrlotje" e shtirur pėr administratėn - Editoria nga Blegina Agolli. faqe

KOHA JONĖ - E pėrditshme e pavarur. Viti i 15 i botimit.

-Zv/kryeministri sfidon Moisiun
Berisha kėrkon ta vėrė shėrbimin sekret nėn varėsinė e Ministrisė sė Brendshme, shkruan gazeta. faqe 3
-Berisha fton Bush nė Shqipėri
Kreu i shtetit shqiptar dhe kryeministri takohen me presidentin amerikan, Xhorxh Bush. faqe 2
-"Largimet, pėr arsye politike"
Krerėt e partive tė majta kundėr reformės "Berisha" nė administratė. faqe 4
-Deklarohet rivali i parė pėrballė Ramės
Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, shfaq ambicjen e tij si pasardhės i Nanos nė PS, shrkuan gazeta. faqe 5
-Edhe ministrat e rinj do tė deklarojnė pasuritė
Sipas ligjit, tė gjithė shtetarėt detyrohen me ligj pėr deklarimet. faqe 2

KORRIERI - E pėrditshme e pavarur. Viti i 5 i botimit.

-Cigaret, policia ndihmoi Kokėn
Gazeta shkruan se Skėnder Thaēi, komandant toke nė Komisariatin e Policisė sė Portit tė Durrėsit, u prangos dje, me urdhėr tė Prokurorisė sė Krimeve tė Rėnda. faqe 7
-Moisiu-Berisha, takim me Bush
Presidenti dhe kryeministri marrin pjesė nė samitin e OKB-sė pėr objektivat e mijėvjeēarit. Pėrshėndeten me shefin e Shtėpisė sė Bardhė, shkruan gazeta. faqe 6
-Qeveria: Shėrbimi sekret nėn urdhėrat e Olldashit
Zėvėndėskryeministri Ilir Rusmajli kundėrshton deklarimet e Presidentit tė Republikės, duke u shprehur se shėrbimi sekret do tė kalojė nė varėsi tė Ministrit tė Brendshėm. faqe 5
-Malaj, platformė pėr kreun e PS
Ish-ministri i Financave dhe anėtari i kryesisė socialiste, deklaron se ėshtė i angazhuar pėr pėrgatitjen e Kongresit tė tetorit, mė tepėr sesa pėr konkurimin personal, shkruan gazeta. faqe 2
-Tentakulat mafioze tė shtetit - Opinion nga Alfred Peza. faqe 1

METROPOL - E pėrditshme e pavarur. Viti i 2 i botimit.

-Nju Jork. Berisha takon Bushin, e fton atė nė Shqipėri
Kryeministri Sali Berisha, gjatė njė takimi me presidentin amerikan Xhorxh Bush, e ka ftuar atė pėr njė vizitė nė Shqipėri, shkruan gazeta. faqe 3
-Alarmi, virus nė telefonat celularė
Njė kompani pirate ka shkatėrruar 3 milionė celularė nė njė kohė tė shkurtėr. Vjedh impulset, prish telefonat. AMC dhe Vodafone japin udhėzimet. faqe 12
-Propozimi i Malajt: Kryetari tė ketė vetėm dy mandate
Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, kėrkon kufizimin e tė drejtave tė kryesocialistit. faqe 2
-Asnjė nėpunės s'shkarkohet pa arsye
Komisioni i Shėrbimit Civil merr nė mbrojtje specialistėt. faqe 4
-Koncertet pa spektatorė tė Edi Ramės - Koment nga Bashkim Muēa. faqe 12-13

PANORAMA - E pėrditshme e pavarur. Viti i 4 i botimit.

-Kontrabanda. Zbulohen pronat e bosit tė cigareve
Prokuroria e Krimeve tė Rėnda ka zbuluar pronėn e parė tė shkodranit Ndoc Gjergji, tė akuzuarit si truri i operacionit pėr kalimin e 8563 kolive me cigare natėn e 29 marsit nė portin Durrėsit, shkruan gazeta. faqe 2-3
-KLSH: Skandali i dytė i ambasadorit Fatos Tarifa
Nga kontrolli nė Uashington janė evidentuar rreth 80 mijė dollarė shkelje pėr dieta, udhėtime dhe pritje, shkruan gazeta. faqe 9
-"Rama kandidaturė e fortė, por tė vlerėsojė Nanon"
Flet anėtari i Kryesisė sė Partisė Socialiste, Kastriot Islami. faqe 4
-Rusmajli: SHISH nė varėsi tė Ministrisė sė Brendshme
Zv.kryeministri Rusmajli shprehet kundėr deklaratės sė presidentit Moisiu. faqe 6
-Moisiu, Berisha takojnė veēmas Bushin
I sapoemėruari nė postin e kryeministrit, kreu i PD-sė, Sali Berisha dhe presidenti, Alfred Moisiu, takojnė pėr pak minuta presidentin e SHBA-sė, Xhorxh Bush. faqe 7

SHEKULLI - E pėrditshme e pavarur. Viti i 9 i botimit.

-Rama-Malaj, gara pėr kreun e PS
Pas kryebashkiakut tė Tiranės, ish-ministri i Financave, Arben Malaj, ka deklaruar se do tė prezantojė njė platformė pėr modernizimin e PS, shkruan gazeta. faqe 4-5
-Rusmajli: SHISH nėn varėsinė e ministrit tė Brendshėm
Zv.kryeministri Ilir Rusmajli tha se kalimi nuk prek "pavarėsinė kushtetuese" tė SHISH-it dhe decentralizon pushtetin. faqe 3
-Berisha e Moisiu takohen me Bush
Dy shtetarėt e lartė kanė marrė pjesė nė pritjen e organizuar nga Bush pėr kryetarėt e shteteve. faqe 2
-Shqipėria pėrballė ndėrgjegjes sė gjymtuar
Shkrimtari i madh kėrkon spastrimin moral dhe shpėtimin nga dosjet e fshehta. faqe 6-7
-Mbreti vdiq, Rroftė mbreti! - Opinion nga Adri Nurellari. faqe 15

TEMA - E pėrditshme e pavarur. Viti i 7 i botimit

-Berisha fton Bushin nė Shqipėri
Kryeministri Sali Berisha fton liderė europianė dhe organizatat ndėrkombėtare tė ndihmojnė reformat nė Shqipėri. faqe 2
-Rusmajli: Ministria e Brendshme, sipas modeleve perėndimore
Zv.kryeministri Ilir Rusmajli deklaroi dje se pėrfshirja e SHISH nė varėsi tė Ministrisė sė Brendshme krijo efikasitet mė tė lartė. faqe 5
-Malaj shpall kandidaturėn pėr kreun e PS
Anėtari i Kryesisė sė Partisė Socialiste, Arben Malaj, ėshtė kandidati i dytė i shpallur nė garėn pėr postin e kryetarit tė socialistėve. faqe 7
-Ringjallja e Feniksit - Editorial nga Prof. Dr. Apollon Baēe. faqe 1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fatos Klosi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: