AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ukshin Hoti ,gjalle ne burg shtepiak ne Nish

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ukshin Hoti ,gjalle ne burg shtepiak ne Nish   Lun 13 Sep - 14:14

P.Sh. Nė njė shkrim tė Z.Kastratit, botuar nė gazetėn „Kosova sot“ (E premte, 31 Mars 2000, fq.3) me titull: „Sipas njė avokati nga Presheva - Serbia kushtėzon lirimin e Ukshin Hotit“, thuhet:„Njė avokat nga Presheva informon se ka dėshmi tė mjaftueshme se Ukshin Hoti, i burgosur politik kosovar, ėshtė gjallė. Ky avokat, i cili tani pėr tani deshi tė mbetet anonim, pohon se kėto tė dhėna i ka siguruar gjatė njė kontakti qė ka pasur ditė mė parė me njė avokat serb nė Nish tė Serbisė, i cili ka theksuar se Ukshin Hoti ėshtė gjallė dhe se ai e ka vuajtur burgun, por mbahet nė burg shtėpiak. Sipas tij, Ukshin Hoti deri para disa ditėsh ka qenė nė qytetin e Mitrovicės sė Sremit, ndėrsa tani ndodhet nė Nish. Ky avokat i njohur serb ka theksuar se nėse nga burgu i kampit „Bonstill“ nė Sojevė tė Ferizajt, lirohen dy serbė tė paraburgosur, tė akuzuar pėr krime lufte, lirimi i Ukshin Hotit do tė bėhet menjėherė dhe pa kurrfarė problemi. Pra, fjala ėshtė pėr kusuritje politike“.https://www.facebook.com/notes/ukshin-hoti/sheradin-berisha-11-vjet-enigme-e-fatit-te-ukshin-hotit/388764501540

http://sh.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%A1in_Hoti


Derničre édition par Perparimi le Sam 27 Déc - 15:12, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ukshin Hoti ,gjalle ne burg shtepiak ne Nish   Lun 13 Sep - 14:48

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1101582871877

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1101623392890

https://www.youtube.com/watch?v=EGJUB86zn-g&feature=related

16 maj 1999 nje dite para dites se lirimit nga burgu i dubraves
Nje ndere personat me te afert te Ukshinit ishte avokati dr Hysni Bytyqi me 12 mars 1999
dymbedhete dite para se te filloin bombardimet e Natos
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ukshin Hoti ,gjalle ne burg shtepiak ne Nish
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: