AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 8. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 008. – Sanije Geci – Ll

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: 8. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 008. – Sanije Geci – Ll   Lun 11 Oct - 18:33

ne MPP te serbise kuku kuku gjer ne vitin Organika e Brigadës radhitej në këtë mënyrë për kohën e atëhershme momentale: Sanije Geci shok me Avdi Ibrahimin i cili ka punue ne vitin
Organika e Brigadës 28 Sulmuese:
1. Komandant Brigade – Ruzhdi Saramati /ZEFI/
2. Zv. kom. Brigade - Faredin Shala /PROFI/
3. Shef i Shtabit - Sali Saramati /LISI/
4. Shef i Personelit - Informimit - Avdi Ibrahimi /A. SHPATA/
5. Shef i Operativës - Elmi bytyqi /BARDHI/
6. ZvSh i Operativës - Sadik Gutaj /GUTI/
7. Zbulimi - Bashkim Hogjaj /QORRI
8. Shef i Stërvitjes - Of. Elez Durmishi /MALËSORI/
9. Shefi i sigurimit në brigade -Of. Shukri Koqinaj /GJENERALI/
10. Shefi për moral dhe komunikim -Of. Xhemali Berisha /GJINI/
11. Shef i Organizimit -Of. Zikri Bojaxhiu /ZIKO/
12. Shef i Armatimit Logjistikë -Of. Shukri Krasniqi /VLASHI/
13. Shef i Strehimit dhe Evakuimit - Of. Misin Krasniqi /MALI/.
Njësiti i drejtuar nga vet Komandanti Ruzhdi Saramati /ZEFI/ ishte njësiti /GURI KUÇ/.

Njësitet dhe Komandantët e Njësive në kuadër të Komitetit dhe të Brigadës:
1. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 001. – Sali Saramati – Grykë Lumë.
2. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 002. – Besim Ndrecaj – Suharekë
3. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 003. – Alushë Kryeziu – Prizren
4. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 004. – Elez Durmishi - Krojmir – Komoran
5. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 005. – Hysen Ngucati – Polacë - Skenderaj
6. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 006. – Misin Krasniqi – Nashec – Prizren
7. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 007. – Ilaz Durguti Rezallë – Skenderaj
8. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 008. – Sanije Geci – Llaushë – Skenderaj
9. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 009. – Merita Mazreku – Prizren
10. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 010. - Resul Jusufi – Buzez – Sharr
11. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 011. – Enver Hasani – Pllajnik – Sharr
12. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 012. – Zikri Bojaxhiu -Pllavë – Sharr
13. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 013. – Petrit Bojaxhiu – Plavë - Sharr
14. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 014. – Jetë Hasani – Godancë – Shtime
15. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 015. – Miradin Badalli – Zhur – Prizren
16. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 016. – Gani Saramati – Prizren
17. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 017. – Nazim Hoxhaj - Petrovë – Prizren
18. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 018. – Hazir Saramati – Petrovë – Prizren
19. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 019. – Hakik Vukshinaj – Prizren
20. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 020. – Shaqir Gashi – Prizren
21. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 021. – Zaim Pulaj – Vërmicë – Prizren
22. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 022. – Ramiz Qeriqi – Krojmirë – Komoran
23. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 023. – Shukri Krasniqi - Vlashne – Prizren
24. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 024. – Zaim Kurtaj – Muradem - Prizren
25. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 025. – Agim Saramati- Dobrushtë – Prizren
26. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 026. – Avdi Ibrahimi – Mushtishtë – Suharekë
27. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 027. – Rrahman Llugaxhiu – Vraniqë – Suharekë
28. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 028. – Idriz Qeriqi – Prizren
29. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 029. – Hajriz Qeriqi – Krojmirë – Komoran
30. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 030. – Jahir Qeriqi – Krojmirë – Komoran
31. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 031. – Shaban Mustafa – Drenicë – Komoran
32. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 032. – Sylë Qeriqi – Drenicë – Komoran
33. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 033. – Agim Shala – Nëperbisht – Prizren
34. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 034. – Mehdi Qeriqi – Krojmirë – Komoran
35. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 035. – Xhergj Kqira – Sërbicë – Prizren
36. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 036. - Alush Shala – Prizren
37. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 037. – Selami Kryeziu – Retijë – Prizren
38. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 038. –Xhemal Fetahu – Raushiqë – Pejë
39. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 039. –Ferid Fanaj – Vërmicë – Prizren
40. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 040. – Safet Krasniqi – Prizren
41. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 041. – Muharrem Saramati - Dobrusht - Prizren
42. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 042. – Hysen Rashkaj – Milaj – Prizren
43. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 043. – Nexhat Saramati – Dobrusht – Prizren
44. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 044. – Mifail Saramati – Dobrusht – Prizren
45. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 045. – Sadik Bojaxhiu – Pllavë – Sharr
46. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 046. – Xhemali Berisha – Dushanovë – Prizren
47. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 047. – Mon Karavida – Mazrek – Hasë
48. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 048. – Azem Jahiri – Godancë – Shtime
49. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 049. – Sef Morina – Prizren
50. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 050. – Liman Tejeci – Gorozhup- Hasë
51. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 051. – Maksut Saramati – Dobrusht – Prizren
52. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 052. – Hane Rashkaj – Milaj – Hasë
53. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 053. – Feta Saramati – Dobrusht – Prizren
54. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 054. – Sami Saramati – Dobrusht – Prizren
56. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 056. – Resmie Badalli – Zhur – Prizren
57. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 057. - Zulfie Bilalli – Gjinocë – Suharekë
58. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 058. – Shqipe Telaku – Prizren
59. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 059. – Hamide Buçaj – Lladrovc – Malishevë
60. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 060. - Kadishe Avdiu – Shkup – Maqedoni
61. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 061. – Sevdie Bojaxhiu – Pllavë – Sharr
62. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 062. – Shukri Koqinaj – Vërmicë - Prizren
63. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 063. – Elizabet Bojaxhiu – Pllavë – Sharr
64. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 064. – Merushe Krasniqi – Kurillë – Prizren
65. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 065. – Rrushadie Gashi – Brezne – Sharr
66. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 066. – Sami Vehapi – Lubizhdë – Prizren
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
8. Komandant i Njësitit , , Zjarri’’ 008. – Sanije Geci – Ll
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: