AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 NJERĖZIT MĖ TĖ FUQISHĖM NĖ BOTĖ

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: NJERĖZIT MĖ TĖ FUQISHĖM NĖ BOTĖ   Sam 6 Nov - 6:09

NJERĖZIT MĖ TĖ FUQISHĖM NĖ BOTĖ


Redaktori i pėrgjithshėm i revistės Forbes, Steve Forbes. (foto arkivi)

Planeti Tokė ka 6.8 miliardė njerėz, por 68 prej tyre vlerėsohen si mė tė rėndėsishmit. Sipas listės sė pėrpiluar nga revista Forbes, presidenti i Kinės, Hu Xhinato, ėshtė njeriu mė i fuqishėm nė botė, pėr t’u pasuar nga presidenti i Shteteve tė Bashkuara, Barak Obama, i cili mban vendin e dytė. Kryeministri i Rusisė, Vladimir Putin, renditet i katėrti, ndėrsa pozitėn numėr 12 e zė presidenti i kėtij shteti, Dmitri Medvedev. Lista Forbes pėrmban politikanė, udhėheqės biznesi dhe figura tė tjera publike:

Top-10:

1. Hu Xhinato, President i Kinės

2. Barak Obama, President i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės

3. Abdullah bin Abdul Aziz al Saud, Mbreti i Arabisė Saudite

4. Vladimir Putin, Kryeministėr i Rusisė

5. Papa Benedikti XVI

6. Angela Merkel, Kancelare e Gjermanisė

7. Dejvid Kameron, Kryeministėr i Britanisė

8. Ben Bernejnk, Kryetar i Bordit tė Rezervave Federale nė SHBA

9. Sonia Gandi, Presidente e Kongresit Kombėtar tė Indisė

10. Bill Gejts, Bashkėthemelues i Kompanisė Microsoft


http://www.voal-online.ch/images/articles/2010_11/9835/u3_forbes.jpg
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: NJERĖZIT MĖ TĖ FUQISHĖM NĖ BOTĖ   Sam 6 Nov - 13:34

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
NJERĖZIT MĖ TĖ FUQISHĖM NĖ BOTĖ
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: