AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush ik nga lufta ;Patrioti nga spiunet !

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush ik nga lufta ;Patrioti nga spiunet !   Dim 7 Nov - 14:43

- Kush ik nga malet, ik nga pushka! Shkon ne hotele dhe shkruan se eshte duke luftue !
Kush ik nga pushka, ik nga liria!Kush ik nga pushka,shpeton veten dhe jetone me tutje ne liri a sklever !
Kush ik nga liria, ik nga populli!Nga populli i poshter me mire ik ne skaj te botes qe mos te njollosesh si i poshter !
Kush ik nga populli, ik nga jeta!Kush ik nga populli i Lutit gjen shpetim ne vend te huaj si profeti Jakubi ne goje te peshkut !
Kush ik nga jeta – vdes! Kush ik nga jeta e poshter,gjen nje jete te re me njerez te beses !

Kush ik nga malet fshifet ne dushka
Dhe shpeton jeten qe neser ta marri pushtetin
Kush ike nga pushka eshte njeri qe e din çka eshte tradhetia
se vdes i marr dhe e etiketoin si tradhetar
Kush i ik liris eshte servil dhe me gjen te pjekur
qe te rronje ne vajtim!

Kush ik nga populli?Ik ai patrioti ne mesin e shqipfolesave !
Fishta i gjor s'pati qare se populli perkrahje nuk i dha !
Kush ik nga vendi vete?,si tradhetari qe shkon me detyra qe ti pergjoi patriotet e mjer !
e patriotet e gjore mendoin se gjeten strehe,por edhe ne mergim qetsi nuk i lene duke e ndjek e duke iu kercnue qe ma mire ia qete qe ti shikon femijet e vete e atedheut dhe popullit mos ti kendoi mjerimin se ka kush kujdeset per ata qe jan duke e shtypur si ne kohen e shkaut qeveritaret tradhetar !Haxhi Kuçi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kush ik nga lufta ;Patrioti nga spiunet !
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: