AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

  Llapi;Kush e solli Akanin ne shqiperi ?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Llapi;Kush e solli Akanin ne shqiperi ?   Lun 8 Nov - 15:56

[color=darkred]Llapi;Kush e solli Akanin ne shqiperi ?Llapi
SyrishqiponjesAnëtarësuar: 08-08-2002
Postime: 14,377


Po eshte e vertet se ne kohen kur ishte ne pushtet Z Ramiz Alija
u zhvilluan dhe u ndihmuan ushtrimet ushtarake.
Eshte e vertet se kur u zhvillue lufta ne Kosove ishte ne pushtet partija socialiste qe ende eshte ,dhe kryeministri Shqiptar i asaj kohe Z Pandeli Majko pat marr edhe miernjohje nga shtetet mike edhe nga vet ishe kryetari i Amerikes Z Klinton per priten qe ua beri popullit vlla te Kosoves.

Po eshte e vertetet se ne kohen e sales sa ishte ato pak vite ne pushtet pati burgosje prej tij dhe gazidedes te Komandantve te UÇK-se.
Nder te burgosurit prej pushtetit "demokratik" te salo-gazep-dedes ishte edhe Komandanti Zahir Pajaziti qe derisa ja mbushen gushen me mito pra me lek sales nuk e liroi!!!!
Ata lek sales edhe i mbeten ne gush se ma kurr zeri i tij nuk shkoi si me par disi ju shterr zeri ,he frymen ja zafshin po a merr nji kryetar shteti mito per ti lirue patriotet???!!!

Po eshte e vertet se ne ate koh qe i burgoste Komandantet e UÇK-se sala ,ne Durres u takoike gazideda i

tina me kryekriminelin e shkieve te quajtur ARKAN

per qellime kinse te kontrabandes se armeve dhe te naftes kur dihet se serbija i kish sankcionet,por dreqi ta dit se qfar jan marr vesh?
Po eshte e vertet se nga keshilli i sigurimit te OKBS eshte than se sala eshte ai qe me se tepermi i then rregullat e sankcioneve ndaj shkieve,edhe shkiet e bosnes i pat furnizue sala me naft gjat luftes ate kolegun e tij mjek kriminelin karaxhiq!!!
Keto jan fakte te verteta kush i mban ne mend.
Kush e solli ARKANIN ne Shqiperi o Llapi Mushetishtit ?


__________________
Joseph Biden: Hashim Thaçi Komandant Gjarperi është George Washingtoni i Kosovës
Ndryshuar për herë të fundit nga Llapi : 17-10-2003 më 16:20.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


arberi_fr
i/e regjistruar

Anëtarësuar: 29-10-2009
Postime: 261

Citim:
Postuar më parë nga Llapi
Po eshte e vertet se ne kohen kur ishte ne pushtet Z Ramiz Alija
u zhvilluan dhe u ndihmuan ushtrimet ushtarake.
Eshte e vertet se kur u zhvillue lufta ne Kosove ishte ne pushtet partija socialiste qe ende eshte ,dhe kryeministri Shqiptar i asaj kohe Z Pandeli Majko pat marr edhe miernjohje nga shtetet mike edhe nga vet ishe kryetari i Amerikes Z Klinton per priten qe ua beri popullit vlla te Kosoves.

Po eshte e vertetet se ne kohen e sales sa ishte ato pak vite ne pushtet pati burgosje prej tij dhe gazidedes te Komandantve te UÇK-se.
Nder te burgosurit prej pushtetit "demokratik" te salo-gazep-dedes ishte edhe Komandanti Zahir Pajaziti qe derisa ja mbushen gushen me mito pra me lek sales nuk e liroi!!!!
Ata lek sales edhe i mbeten ne gush se ma kurr zeri i tij nuk shkoi si me par disi ju shterr zeri ,he frymen ja zafshin po a merr nji kryetar shteti mito per ti lirue patriotet???!!!

Po eshte e vertet se ne ate koh qe i burgoste Komandantet e UÇK-se sala ,ne Durres u takoike gazideda i tina me kryekriminelin e shkieve te quajtur ARKAN per qellime kinse te kontrabandes se armeve dhe te naftes kur dihet se serbija i kish sankcionet,por dreqi ta dit se qfar jan marr vesh?
Po eshte e vertet se nga keshilli i sigurimit te OKBS eshte than se sala eshte ai qe me se tepermi i then rregullat e sankcioneve ndaj shkieve,edhe shkiet e bosnes i pat furnizue sala me naft gjat luftes ate kolegun e tij mjek kriminelin karaxhiq!!!
Keto jan fakte te verteta kush i mban ne mend.

Llapo

Kush e solli ARKANIN ne Shqiperi o Llapi Mushetishtit ?


Dheee i vizitoi refugjatet e din ti mire dhe aty ne mesin e refugjateve kishte uçk ?çka banin uçk? e ruanin Arkanin ?!Apo buke u shkepnin refugjateve e kosova ku mbeti ?


Kush e vrau Ilir Konushevcin o jarani jem hajde ulmu ne preher ?!


Kush ja pergaditi rrethimin e Adem Jasharit ?Mos iu ik pyetjeve !

Ti ti ti sa shkije i ke vrare ne zonen tende brigada 128 ?
Ndryshuar për herë të fundit nga arberi_fr : 08-11-2010 më 23:36.[/color


http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=23514
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Llapi;Kush e solli Akanin ne shqiperi ?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: