AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Nuk po shkruai per hater te kerkujna,pos drjte e shyl shqip

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Nuk po shkruai per hater te kerkujna,pos drjte e shyl shqip   Mar 9 Nov - 1:13

Nuk dua te shkruaj as per hater te perendise as per hater te kerkujna pos dua ta them ate te verteten e hidhure;Naton kush e nxiti ta bombardoi serbin ?Ne shtepin time banonin dy perfaqesues te OSCES nga Turqia Ihsan Aksay,dhe Mehmeti.

Me 15 janar 1999 keta dy perfaqesues te OSCES erdhen ne oret e vona ne shtepi dhe tek porta po trokasin dhe kur dola çka me pare qanin me lotIu bera pyetje se çka u ka ndodhe ?Me thane se serbet kan masakrue civil te pafajshem!

Hyren brenda ne shtepi ishte Ramazan dhe ua shtruam iftarin ne oeren 23h e disa minuta,por buke vetem disa kashore dhe ja nisen me pi qaje.

Mua me thane pse uçk nuk te merr me luftue kundra serbeve kur ne kemi informata qe ti je kundershtari me i forte i serbeve ?
Ua prita;Arme nuk kan dhe kur tu vinin armet qathere u bashkangjitem.
Ja nisen e po qeshin,njeri me tha ty me te zene serbet te vrasin ,por edhe nga shqiptaret qe paraqiten si patriota jan me serb dhe mund edhe keta te vrasin!

Pse me tha uçk nuk i sulmon serbet ne befasi ?

Me automatika ku sulmohet tanku u thash !

A ke deshire ma beren qe ta nxitim Naton qe ti meshoi serbise ?

PO ia bera dhe jam que ne kembe dhe i kam perqafue dyte.

Jan que e dale ne dhomen tjeter dhe me radio lidhje kan fole me KS te OKB es,per nja tri ore te plota,dhe pas perfundimit,me thane qe ta leshoi kosoven,sepse isha i rrrezikuar si nga serbet aq edhe nga shqipovecat trimat e serbeve si te Rugoves pa dallim qelikat e Stalinistat.

Te gjithe shqiptaret qe i deboi Milloshi ka qen e pergaditur kjo me nje qmim prej 43 miliarde dollar qe te gjithe te ikurit te dergohen per ne QAD dhe te vdesin te gjithe si frigacak qe nje nje ane deshiroin pavaresi por pavaresin tju binin nga qielli !
Rambuje


çka kerkuan ne Rambuje delegatet kosovar ?


Keta delegat ishin servila edhe ne kohen e luftes se dyte boterore,servila ne luften e uçkes dhe u shiten tradhetaret per patriota duke i vrare patriotet e vertete !!!!!!!


Ne vitin 1998 lufta e serbit mbi popullin e pambrojtur shqiptar,e sidomos e Rugovistave dhe qelikave ishte nje lufte e komofluar edhe pse disa shqiptar luftonin pa dredhira u vran nga keta nga mbrapa ,apo duke ua qite serbeve ne prite dhe ne emer te ketyre deshmoreve mbajn pervjetore duke e shtyp popullin e mjer si serbi edhe tani ne kohen e pavaresise se poshter !

Ku deshta te lidhem;Kishte ardhe Adem Demaqi ne Suhareke dhe tek dera troket Avdi Ibrahimi bashk me Riza Vaten dhe me thone se nuk kemi kohe,por a po vjen me ne sepse na ka que baca Adem Demaqi te ti qe ta krijon partin REPUBLIKANE dhe ti banu kryetar !!!!Dhe baca Adem u ndal te Murat Berisha dhe Murati po e krijon nje parti nuk me kujtohet se cila apo çfare partie,por ua prita shkoni bre ne rts qe te gjithe une kishe po me thirrni me hy ne lufte e me ia shkerdhyre nanuqin shkaut se ne kete kohen e luftes shkau e disa shok te juaj e miq qe perqiten me shka e ju ka dal rend me me mesue me krijue parti ne lufte zot bane mire dhe iken!


Fain qe ja len Veton Suroi i biri i Rexhas ambasador te jugosllavise ne Meksike Demaqit qe ka fjete jo ne burgje por ne hotelin sllavia ja lene fain njeri tjetrit me ja mbeshtjelle popullit mos mi marr vesh.Adem Demaqi çka punoi kundra serbeve qe e denuan ?????A vrau serb,a organizoi komplote kundra serbise ?
..........................................................................................................


Une i nisa demostratat e 11 marsit 1981 ,dhe emri im kerkund,tjeret i pervetsuan dhe morren azil !

Une ne mesin e mijera serbeve e mbrojta flamurin,dhe tjeret behen trima,e une kerkund !!

serbet mua nuk me burgosen sepse nuk iu betova qe do u behem servil !Po u betue serbeve qe nuk ke me tradhetue sebin ne burg as nje shqiptar nuk eshte burgosur,prralla qena mos me tregoni leshkuqet!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Nuk po shkruai per hater te kerkujna,pos drjte e shyl shqip
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: