AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Gordon: pėr dialogun Kosovė-Serbi jemi konsultuar me Evropėn

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Gordon: pėr dialogun Kosovė-Serbi jemi konsultuar me Evropėn   Jeu 18 Nov - 16:32


Gordon: pėr dialogun Kosovė-Serbi jemi konsultuar me Evropėn
Publikuar: E enjte, mė 18 nėntor 2010


Gordon: pėr dialogun Kosovė-Serbi jemi konsultuar me Evropėn
Politika e Shteteve tė Bashkuara ėshtė nė koordinim tė plotė me atė tė Bashkimit Evropian pėrsa i takon rajonit tė Ballkanit. Deklarata ėshtė bėrė nga zyrtari i Departamentit amerikan tė Shtetit, Philip Gordon, i cili nė Kėshillin Atlantik ka folur pėr agjendėn evropiane tė administratės Obama.

Gordon e ka vėnė theksin tek diplomacia e pėrbashkėt dhe intensive e muajve tė fundit, qė tregon unifikimin e vizioneve tė SHBA dhe BE pėr rajonin.

“Europa nuk mund tė jetė e plotėsuar pa u integruar Ballkani perėndimor. Politika jonė pėr rajonin ėshtė e koordinuar me atė tė BE. Sa pėr Kosovėn dhe dialogun me Serbinė, ne jemi konsultuar me Evropėn”, ka deklaruar Gordon, raporton TCH.

“Ne e mirėpritėm anėtarėsimin e Shqipėrisė dhe Kroacisė nė NATO, ndėrsa Maqedonia do tė hyjė pas zgjidhjes sė ēėshtjes sė emrit”, ėshtė shprehur ai.

Zyrtari amerikan ka shtuar se ky vizion do tė shndėrrohet nė prioritet kryesore dhe se presidenti Barack Obama ėshtė i vetėdijshėm se konsultimi me Evropėn ėshtė jetik.


http://www.kohaditore.com/index.php?cid=1,24,40801#commentsGordon: pėr dialogun Kosovė-Serbi jemi konsultuar me Evropėn

Zotri Gordoni;

Pas vizites qe ua beren Thaqi dhe Fatmir Sejdi kiqi,si erdhen ne kosove Sejdiu dha dorheqje,me qellim qe keto bisedime te zgjatin me tutje si qellim qe keto zgjedhje tua mbeshtjellin popullit shqiptar te kosoves !

Ne keto bisedime ju amerikanet jeni ka e zbatoni rezulluten 1244 qe ja keni blere bashk me serbin delegacionit kosovar qe ishin keta tugjar kosovar_ ali !;.Rugova,Idriz Ajeti , Mak Krasniqi,Veton Surroi ,Hashim Thaqi,Fehmi Agani,Rexhep Qosja ,Hajrizi,Blerim Shala ,Edita Tahiri,Syla,Xhavit Haliti,Jakup Krasniqi e tjere e tjere dhe tan krijuan parti te veta pse dhe me ēfare detyrash bre popull shqiptar ?Nese jeni bektesh ketu e merrni vesh !

Mitrovica e veriut u shite per 1 miliard e katerqind milion dollar,e ka ngrere ujku magarin,veq pritet te zbatohet dhe kush kundershton pendereku nga policia e kosoves dhe vrasje po si ne kohen e serbise pasha te madhin zot !

Qeverise se serbise dhe qeverise se kosoves ēka i thote eulexi dhe amerika amin e ju popull jeni si gjaja dhe mu que po ju presin me ju masakrue si lopet kasapi !


Pra;Dorheqja e Sejdiut ka qen e pergaditur ne amerike qe te mbahen zgjedhjet kinse menerme thene qe me ua perzi me kos ndamjen e kosoves,apo edhe ndonje beter me permasa katastrofike per shqiptar qe populli pa arme e keta kinse ēlirimtar e hate e guxoni e kundervihenju qe edhe ameriken e kan me ta lidhje edhe me serb,se a mendoni o shqiptar serbi guxon me qel gojen para keshillit te sigurimit e mi u thene se kosova eshte e serbise ?Po le ti kercnohet ky keshill mbylle se ta kepi,serbia koken nere bishte dhe kurr me guxue me qel gojen se ja fute kembet e arushes !Po amerika i bene keto te zeza e sidomos plani "Henri Kisingjer ku e din secili komandant i uēk se ku eshte caku kryesor se ku po shkon kosova dhe shqiptaret,...Pra plani "QAD"Po ēka me ba kur te verteten nuk e deshironi dhe veten e paseshit ne qafe !
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Gordon: pėr dialogun Kosovė-Serbi jemi konsultuar me Evropėn   Jeu 18 Nov - 16:43

Pyetėsori i Komisionit Evropian, pėrgjigja nė pyetjen se ‘Cili ėshtė territori i Serbisė’, do ta vė Serbinė nė pozicionin qė tė mbrojė sovranitetin dhe integritetin territorial, ose duke u pėrgjigjur (pa Kosovėn) tė heq dorė nga politika dhe retorika e deritashme”, ka thėnė Kesiq.
..............................................................................

Kjo pjese e ketij artikullit tregon se diēka eshte ka mbeshtjell ky serb amarikan bashk me europen dhe sidomos zgjedhjet ne kosoven me mjerume qe jan ka ja mbeshtjellin me kos ketij popullit te mjere !
Kush e ka ymer me mbete gjalle ka ēka me mbajte mend !!!

Lufta e uēkes e beri kete,pa dallim lufta ēlirimtare e Fadil Hoxhes qe kjo uēk (TMK) qenin Fadil Hoxha e varrosi me nderime ma te larta qe e kujna paska qen uēk !!!!Masakro shqiptar dhe ne fund kercnoju kinse ke luftue per ta dhe merre qeverisjen me dhune kush ka me tu tute o tradhtar ti me arme e populli duar thate ska urate si deshiron futja neper kashte !
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Gordon: pėr dialogun Kosovė-Serbi jemi konsultuar me Evropėn
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: