AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ruset ēliruan Qekin dhe ua dhunuan grat si sot uēk ne kosove

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ruset ēliruan Qekin dhe ua dhunuan grat si sot uēk ne kosove   Jeu 25 Nov - 8:35

21-11-2010, 22:35 #7
PLAKU
i/e regjistruar

Anėtarėsuar: 19-05-2002
Vendndodhja: SH B A
Postime: 509

Faik Krasniqi: SHIK-u ėshtė organizatė kriminale e formuar nga PDK-ja e Hashim Thaēit
E Diel, 21-11-2010, 07:58pm (GMT)


SHIK-u ėshtė organizatė kriminale e formuar nga PDK-ja e Hashim Thaēit


Nga Faik Krasniqi

Kur rusėt ''ē'liruan Ēekinė nga gjermanėt, hynė nė shtėpitė e ēekėve u morėn gjithēka qė kishin dhe u dhunuan gratė me slloganin:''unė tė 'ē'lirova unė tė q...''

Kėshtu ėshtė edhe puna e ''ē'lirimit'' tė Kosovės nga Hashim Thaēi dhe Kadri Veseli me bandat e tyre.
SHIK-u ėshtė njė organizatė kriminale e formuar dhe e kontrolluar nga marksistė-leninistėt e PDK-sė me nė krye enveristin Hashim Thaēin,stalinistin Kadri Veselin,titistin Xhavit Halitin -Zeka ,leninistin Azem Syla -Daja .
SHIK-u nė Kosovė ka qenė dhe ėshtė organizatė ilegale. SHIK-u ka qenė dhe ėshtė organizatė kriminale ( me elemente tė terrorizmit). SHIK-u kontrollohet nga njerėz qė janė nė pushtet.Gjithė veprimtaria e tij qė nga fillimi e deri tash ėshtė nė thelb veprimtari kriminale ( vrasje, rrėmbime, shantazhe, uzurpim i pasurisė, kontrabandė me armė e me qenie njerėzore, reketime dhe njė mori aktivitete tjera kriminale).

Dihet botėrisht se pas luftės dhe instalimit tė diktaturės sė pashpallur nė Kosovė nga SHIK-u,populli filloi ta humbasė simpatinė pėr luftėtarėt e lirisė.Kėta njerėz vendosėn lista nėpėr Prishtinė pėr gjoja 6000 ''spiunė'' qė do t“i vrisnin nė emėr tė luftės kundėr spiunėve tė Serbisė.Ata likuidonin ish-punėtorėt e UDB-sė sepse dinin shumė pėr tė kaluarėn (lexo tė zezat)e kėtyre patriotėve,pra qė tė mos u dilnin nė shesh.
E ku ka ndodhur qė populli gati-gati tė urrejė ''ē'liruesit'' e vet,veēse nė Ēeki dhe Kosovė?

Edhe gjatė luftės shumė komandantė u vranė pas shpine dhe shumė tė tjerė sot pėrballen me varfėri ekstreme.Pastaj kėta ''ē'lirimitarėt'' qė ''ē'liruan'' Kosovėn nga Hotel Tirana(15 katėshi) nė Tiranė,privatizuan dhe vodhėn gjithė Kosovėn.
Themė hapur se nėpėr tė gjitha bordet e tė gjitha ndėrmarrjeve tė mėdha shtetėrore janė kryekėput njerėz tė SHIK-ut ilegal.
Kjo organizatė antiligjore ka bėrė krime tė rėnda ekonomike,politike,ka bėrė vrasje e likuidime kundėr tė gjithė atyre qė ngrenė zėrin kundėr tyre ashtu siē po bėn sot Florin Krasniqi.
Raportet ndėrkombėtare pėr korrupcionin(pra hajni)krimin e organizuar,mungesėn e lirisė sė shprehjes,pėr varfėrinė ekstreme etj, flasin mjaft pėr tė zezat e kėtyre ''ē'lirimtarėve'' tė Kosovės.

(Autori ėshtė publicist i pavarur nga Prishtina)
__________________
Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ruset ēliruan Qekin dhe ua dhunuan grat si sot uēk ne kosove
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: