AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 WikiLeaks: Kosova po rrėshqet drejt ndarjes

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: WikiLeaks: Kosova po rrėshqet drejt ndarjes   Ven 10 Déc - 12:56

WikiLeaks: Kosova po rrėshqet drejt ndarjes
Publikuar: E premte 10 Dhjetor 2010, 5:01 0 Komente 1 Rekomandime
Londėr - Diplomatėt amerikanė kanė tėrhequr vėrejtjen se "pavendosmėria dhe dobėsia" evropiane, do tė mund tė krijonte njė kontroll tė fuqishėm serb nė pjesėn veriore tė Kosovės, shkruan sot “The Guardian”, duke u mbėshtetur nė dokumentet diplomatike amerikane tė publikuara nga “WikiLeaks”. E pėrditshmja londineze shkruan se Shtetet e Bashkuara frikėsohen se Evropa do t'i nėnshtrohej presionit serb qė Kosova tė ndahet, lėvizje kjo pėr tė cilėn diplomatėt kanė tėrhequr vėrejtjen se mund tė nxisė dhunė etnike. Mesazhet e rrjedhura tė Ambasadės sė Shteteve tė Bashkuara, tė publikuara nga “WikiLeaks”, tregojnė se zyrtarė tė lartė tė Serbisė i kanė thėnė Uashingtonit dhe Bashkimit Evropian, se qeveria e Kosovės kurrė nuk do ta marrė kontrollin e plotė tė territorit tė kontestuar - dhe nė mėnyrė indirekte kanė bėrė presion pėr ndarje, shkruan “The Guardian”. Zyrtarėt e lartė amerikanė e kanė kundėrshtuar fuqishėm atė qė ata e shohin si fushatė e orkestruar nga presidenti serb Boris Tadiē pėr ndarjen e Kosovės, qė nėse do tė jetė e suksesshme, do t'i shkaktonte disfatė njė dekade tė politikės sė jashtme amerikane. Lidhur me kėtė ēėshtje, zyrtarėt e kanė dėnuar "pavendosmėrinė dhe dobėsinė" evropiane.


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: WikiLeaks: Kosova po rrėshqet drejt ndarjes   Ven 10 Déc - 12:58


Jo vetem ndarja e Mitrovices,por edhe pjeset e tjera te kosoves per rrethe kufirit gadi perqark !
Pse do ndodhi kjo ndarje e kosoves?


Sepse ne Rambuje shkuan si te uēkes ashtu edhe ai civil,duke perfire edhe akademiket kosovarq me nguti qe ta nenshkruain nje dokument qe me thene para mases ne ju shpetuam drejte rroposjes ne nje humnere te pakrye,dhe pa drite!
Ndersa keta qe e nenshkruan ne Rambuje kete rezulute 1244 atje eshte shitur kosova per 1miliarde e 4 qinde milion dollar!

Kush i kan gelltitur keto dollar ;?

Ibrahim Rugova

Idriz Ajeti

Mark Krasniqi

Edita Tahiri

Blerim Shala

Xhavit Haliti

Bajram Kosumi

Behxhet Pacolli me Milloshin e Borisin ne Rusin

Rexhep Qosja

Fehmi Agani

Bujar Bukoshi

Hidajet Hiseni

Veton Surroi

Rame Buja

Azem Sula

Mehmet Hajrizi
Votoni per vdek
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
WikiLeaks: Kosova po rrėshqet drejt ndarjes
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: