AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Gazetat

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Gazetat   Ven 10 Déc - 14:27


http://www.evropaelire.org/content/article/2244379.html

http://www.evropaelire.org/content/article/2244804.html

http://www.kosova-sot.info/politike/kosove/shba-shqetesim-per-kercenimet-serbe

http://www.kosova-sot.info/politike/kosove/fejt-kerkon-terheqjen-nderkombetare-me-2011

http://www.kosova-sot.info/politike/kosove/ti-kosove-partite-me-te-korruptuarat

http://www.albeu.com/shqiperi/10-lagje-te-shkodres-mbeten-te-permbytura-/26544/

http://lajmpress.com/lajme/kosove/6839.html
WikiLeaks

http://www.google.fr/#hl=fr&source=hp&q=WikiLeaks+per+luften+e+kosoves&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=1d80c1f8bb820dd5

Zbulohen mbi 90.000 dokumenta esenciale per luften ne Afganistan ... - [ Traduire cette page ]
Shpija e Kosoves Live. Zbulohen dokumenta esencialė pėr luftėn nė Afganistan nė faqen e internetit Wikileaks. Titulli i njė artikulli nė faqen e Wikileaks i ...
press.publiku.com/.../zbulohen-mbi-90000-dokumenta-esenciale-per.html - En cache
Vrasja e Azem Hajdarit ka te beje me luften e Kosoves - [ Traduire cette page ]
Ne Wikileaks 668 dokumente per Kosoven nga DASH [29/11 03:26AM] ...
press.publiku.com/note/.../vrasja-e-azem-hajdarit-ka-te.html - En cache
Plus de résultats de publiku.com
Thaēi: WikiLeaks dokumente pėr luftėn nė Maqedoni « Lajme - Telegrafi - [ Traduire cette page ]
29 Nėn 2010 ... Thaēi: WikiLeaks dokumente pėr luftėn nė Maqedoni ... Automjetet e regjistruara nė Kosovė, mė nė fund do tė kenė tė vendosura targat e reja. ...
www.telegrafi.com/?id=79&a=87 - En cache
Zėri • INFO - Ditari - Politikė - WikiLeaks: OKB e ndau Kosovėn ... - [ Traduire cette page ]
juve(france) Lavdi gjith deshmorve qe dhan jeten per shlirimin e kosoves,lavdi gjith atyre qe muaren pjes fizikisht ne luften per qlirim,por ...
www.zeri.info/.../wikileaks-okb-e-ndau-kosoven-nga-serbia-me-2007/ - En cache
Luftėn - [ Traduire cette page ]
Wikileaks, publikime tė reja pėr luftėn e amerikanėve nė Irak parė pėr .... nė pėrpjekjet e Serbisė pėr tė vazhduar luftėn pėr ruajtjen e Kosovės, ...
www.lajme.gen.al/teme/luften.html - En cache
http://www.ngjarjet.com/LajmengaMaqedonia/ne-listen-e-zeze ...
... -koordinim-per-njohjet-e-reja-te-kosoves-1/ 2010-11-23T20:31:57-06:00 ..... 0.0001 http://www.ngjarjet.com/Lajme/wikileaks-do-te-publikoje-400-mije- ...
www.ngjarjet.com/sitemap-71.xml - En cache - Pages similaires
WikiLeaks: E vėrtetė pėr Gėrdecin dhe Trebickėn | Albanian ... - [ Traduire cette page ]
30 Nėn 2010 ... Pėrpjekjet pėr reformat e tjera janė fokusuar nė luftėn kundėr krimit tė ... pėr qėndrimin e saj tė moderuar rreth ēėshtjes sė Kosovės. ...
gazetaret.com/.../wikileaks-e-vertete-per-gerdecin-dhe-trebicken/ - En cache
Bota Sot » “Wikileaks”, 400 mijė dokumentet e njė Iraku ndryshe - [ Traduire cette page ]
24 Tet 2010 ... “Ne kemi shpenzuar njė trilion dollarė pėr luftėn, qė shpesh ėshtė financuar me borxhe ... Pėrurohen targat e reja tė Republikės sė Kosovės ...
www.botasot.info/def.php?category=40&id=83847 - En cache
WikiLeaks nxjerr 668 dokumente sekrete amerikane pėr Kosovėn ... - [ Traduire cette page ]
Sa pėr marifetet e politikės nė Kosovė, besoj se nuk na duhen dokumentet e ... kjo nuk asht vetem per Kosoven po kjo mund te qoj ne luften e trete botrore ...
www.koha.net/index.php?cid=1,7,41810 - En cache
WikiLeaks, SHBA: EULEX-i lejon krimin nė veri - Kosovė - Politikė ... - [ Traduire cette page ]
12 Dhj 2010 ... Jo i nderuar, luften e fitaun deshmoret e shumt te vendit tone mbit ... tč evropes dhe serbisč e kurrsesi pčr interesa tč kosoves ,mč nč ...
kohaditore.com/index.php?cid=1,22,43010

Nė mesin e 668 dokumenteve tė publikuara pėr Kosovėn qė pėrfshin periudhėn 2000-2010, flitet dhe pėr protokollin policor tė nėnshkruar nga Policia e EULEX-it dhe ajo e Serbisė.


Philip Gordon
E pėrditshmen britanike ‘Thye Guardian’ ka publikuar dokumentet sekrete tė web faqes Wikileaks ku pėrmendet edhe Kosova. Fjala ėshtė pėr raportin e takimit mes ndihmės sekretarit shtetėror amerikan, Philip Gordon me diplomatėt francezė nė Paris mė 16 shtator 2009. Siē shkruan nė dokumente, kėshilltari i Politikės sė Jashtme i Nikolas Sarkozy, Jean-David Levitte i ishte ankuar Gordonit se misioni i EULEX-it ka probleme diplomatike me autoritete dhe qytetarėt nė Kosovė, pasi qė kishte nėnshkruar dy protokolle teknike me Serbinė. Lidhur me kėtė Gordon porositi se pala kosovare duhet t’i pranojė kėto protokolle, por se duhet shpjeguar qartė se fjala ėshtė pėr marrėveshje teknike qė nuk do tė ndikojnė nė statusin e Kosovės sė pavarur.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Gazetat   Ven 10 Déc - 15:24

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:5tObznm7DTYJ:kosovalbaner.com/vm/2010/12/walker-me-vetevendosjen-ne-recak/+wollkeri+me+albinin&cd=1&hl=fr&ct=clnk&gl=fr
Pasi Rexhep selimi ka hyre ne kete vetvendosje ska kurgja u pa  puna e kosoves!

Wollkeri qudi me vjen pse kerkon te dallin ne votime populli,pse eshte i zhgenjyer,pse se thote ku eshte puna ?Mos po del ndoni piun albini amerikan ndeerro parti ne kosove,se ata ishin tradhetar e ky do na del prite baba deme se ketu ne mesin e shqiptareve ka dollar e euro !
Wollkerin e ftuam nga shtepia ime me  perfaqesueit e tij qe ishin duke banue ne shtepin time dhe ata ishin dy turq nga turqia ,qe e kishin ne vezhgim anen e shtimes!Por kush ma dine per ndere mua dhe Wollkerit na quan ne rts te dyve mua qe  nga dita e dyte e masakres se Raqakut e Wollkerin tani kan me que ne rts.

Shqiptaret qe jan patriota nuk kan vend ne atdheun e tyre ,ja vriten mbas shpines ja etiketohen tradhetar nga tradhetaret!
Eshtrat e Isa Boletinit hala nuk iu jan rivarrosur,pos ruhen ne kesa te najllonta diku ne prrojet e mitrovices,qe sa  e kemi qeverin e shqiptareve a filma krijoin enveristet dhe titistet sa me  ja marue qefin mases e ne anen e pasme kungj  popullit dhe skamje duke mendue per buke populli e per liri personale mos ti bie mend !
Im sory mis.Wollker!

Walker me Vetėvendosjen nė Reēak
Posted by KosovAlbaner on 6 Dhjetor, 20104 Comments
This item was filled under [ Kosova ]
Anėtarė tė lėvizės “Vetėvendosjes” bashkė me ish-ambasadorin, William Walker kanė vizituar njėrin prej fshatrave mė tė prekura nga lufta, Reēakun e Shtimes, raporton KTV. I mirėprituri nė kėtė fshat pothuajse tė harruar ėshtė amerikani, Wiliam Walker i cili nė atė botė si ambasador i misionit tė OSBE-sė pati denoncuar regjimin serb pėr gjenocid. Megjithatė ai ka ripėrsėritur se nuk ėshtė pėr fushatė edhe pse ka fol mirė pėr Vetėvendosjen duke u kėrkuar banorėve tė dalin nė zgjedhje. “Thashė se nuk do tė bėjė deklarime politike, por megjithatė dua t’ju them se jam i zhgėnjyer se ēfarė ka ndodhur kėta dy vjet nė Kosovė. Dua qė ju tė dilni tė votoni dhe t’i ndėrroni kėta liderė”, ka thėnė Walker.

Njėjtė ka deklaruar edhe anėtari i Vetėvendosjes pėr deputet, Florin Krasniqi. Bashkė me ekipin e “Vetėvendosjes” nė Reēak ka qėndruar edhe koloneli amerikan Michael Phillips, i pensionuar i forcave ajrore amerikane dhe pjesė e ekipit verifikues tė OSBE-sė, mė 1999, i cili e ka falėnderuar Krasniqin qė i ka bėrė tė mundur tė vij nė Kosovė./kosovalbaner.com/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Gazetat   Jeu 16 Déc - 14:20

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Gazetat   

Revenir en haut Aller en bas
 
Gazetat
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: