AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 10 lagje tė Shkodrės mbeten tė pėrmbytura

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: 10 lagje tė Shkodrės mbeten tė pėrmbytura   Jeu 16 Déc - 14:37

Kryefaqja Lajme Shqipėri
10 lagje tė Shkodrės mbeten tė pėrmbytura
10.12.2010, ora 19:39


Tė fundit nga kjo kategori
Komisioni hetimor, Kuvendi miraton 23 dhjetorin
Policia greke ktheu 150 shqiptarė gjatė 24 orėve tė fundit
Ruēi: Akuzat e Dick Marty dėmtojnė Shqipėrinė
Topalli: Opozita t'i kėrkojė falje Shkodrės
Shkodėr, 10120 banorė tė evakuuar, 4660 shtėpi nėn ujė
Dhjetė lagje tė Shkodrės, vazhdojnė tė jenė tė pėrmbytyra sot pavarėsisht
rėnies sė nivelit tė ujit me 10-20 centimetėr. Shtabi i emergjencės, raporton se gjatė ditės sė sotme situata pėrsa i perket nivelit te ujrave ka nje rėnie nga 10 deri ne 20 cm. Vazhdojne te jenė te permbytura zonat e Kirasit, Livadeve dhe lagjet, Manush Alimani, Salo Halili, Ahmet Haxhija, Ajasem, Iliria, Bahēallek dhe pjeserisht lagjia Shiroke.

Aksi rrugor i unazės ėshtė i pa kalueshėm pėr mjetet e vogla. Aksi rrugor Xhabiej - Ura e Bunes ėshtė i vazhdon te jete i permbytur nga uji dhe eshte i kalueshem vetem nga mjetet e renda te trasnportit.

Ka filluar shperndarja e ndihmave, ku tek shkolla Ali Laēej janė shpėrndarė rreth 535 pako me ndihma ushqimore dhe ka pėrfunduar shpėrndarja e tyre. Vazhdon tė realizohet shpėrndarja nė shkollat Ndre Mjeda dhe nė Bahēallek.


Posto kėtė artikull nė:

Lajmi ėshtė lexuar 311 herė dhe ėshtė komentuar 1 herė.


Dėshironi tė komentoni kėtė lajm? Shtoni komentin tuaj!nga Haxhi Kuēi, 10.12.2010, ora 21:43
Ne nje pjese te kuranit thote;
Neve Perendia na mesoi qe te ngrisim Penda per tju argetue,por nese ju popuj e leshoni rrugen e Perendise ne do te jemi te detyruar qe Pendes tja shembim themelin dhe uji do ju permbysi.

Populli shqiptar qe nga ramja e se ndjeres mbretereshe Teuta e kendej e qeverisen kete popull te shkrete tradhetaret dhe patriotet i vrajten dhe mbi gjakun e tyre kinse u dhimbesn eh se ēfare katila jan dhe na shtypin pa dallim nga armiqet e se ciles do feje apo kombesi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
10 lagje tė Shkodrės mbeten tė pėrmbytura
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: