AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Teza e Hanri Kisingjerit,per luften ne ballkane+Lima ne RTK

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Teza e Hanri Kisingjerit,per luften ne ballkane+Lima ne RTK   Ven 21 Juil - 9:04

• 3/5/2006 - Haxhiu
Posted by Anonymous
Teza e Henri Kisingjerit,per luften ne ballkan ,sidomos ate ne kosove!

Kjo teze e luftes , ka qen qe ne ballkan qindra vjet te zhvillohet nje lufte kalanore(familjare)apo kaqake,sidomos nga shqiptaret e ne veqanti nga shpiunat shqiptar qe jane ne numer te madhe!?.
Ti kujtojme lufterat e lajmruara,jepet mendimi i njeres dhe tjetres pale,Kush shkrepe ne SARAJEVE?
Njeriu i thjesht,nese eshte ne kofuzion,lehte pertype iden qe te gjithe jane fajtor,dhe eshte fjala per nje lufte klanore(kaqakesh) familjare)
Lufta e fundit: Maqadono-- shqiptare ,iu mvesh kinse shqiptaret e filluan te paret,dhe ,UēK-es e quajten teroriste ,dhe menihere te UēK-es u dorzuan si tha edhe vete sek. i pergj. amerikan ne maqedoni Hans Jack:se ushtria e pare ne bote eshte qe u dorzue pa presion? Eshte ushtria ēlirimtare shqiptare si ne kosove ,maqedoni e PMB!
Kurse une Haxhi Kuēi them se :ēdo lufte ka dy ane te terorizmit :
1(Teroriste jane edhe ata qe jane que per mu ēlirue nga thundrrat e huaja okopuese,sepse ti nese done mu ēlirue duhet me vra shpiuna e armiq,dhe per kete nuk ka ligje qe denon dike ne bote.
2)Teroriste quhet edhe ai qe te ka mbajtur nere sundim,sepse ka edhe ai tju shtypi e tu mbaje ende nere sundim.
Pra me te gjitha keto uēk ne maqedoni --ne liginen e PMB e ne kosove e humben ,'',,KAPITALIN POLITIKE'',.
Perseri e tera ne funkcion d.m.th.qe tere lufta nuk eshte zhvillue si duhet me norma nderkombetare,duke marr luften qe nga Azem Beta,Shaban Polluzha e deri tek e Adem Jasharit,sepse thote HANRI KISINGJERI :se lufta eshte bere ne klanore sidomos nga gjaku familjar.Ku e tere kjo eshte pergaditur qe kjo lufte te zhvillohet mu keshtu! Qe nderkombetaret mos ta pranojne o bashkimin e trojeve shqiptare,apo formimin e shteteve tjera me preardhje shqiptare! ! !
Pra per kete specialiste te hartuare tere Ballkani eshte me njerez primitive.. vlene vetem per shqiptar,si njerez shpiuna,dhe bashkpuntor te serbise dhe se fundi bashkpuntor te nderkombetareve ne dem te kombit dhe gjakut te ketyre.
Ata qe e kane udhehequr luften,rrine meshehur mbrapa skenave makabe,dhe e dijne se ku dhe kur duhet terhequr peni ne CAKUN e duhure''MOTO MASONET''
"ORDO AB CHAOS" rendi i KAOSIT ne vazhdim shihet mu ketu!

E kam marrur nga Semir M. Osmanagiq
Permanent Link


Derničre édition par le Ven 21 Juil - 15:20, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Teza e Hanri Kisingjerit,per luften ne ballkane+Lima ne RTK   Ven 21 Juil - 14:51

Kreksi20-02-2006, 20:04
Si nuk kane zgjedhe kosovaret nje kryetar me te bukur se Samarxhiēi.Keta tanet duken nga fytyra qe nuk jane te afte te bejne poilitike shteterore.
Te rroje Amerika, se te ishte per palen kosovare, e kishim te humbur lojen qe sot.

Besoje se ketu do luhet nje Loje Pokeri, apo Pokri i fundit ne Vjenė !

Ata serbet i njohim mire, do tu thone tanve, po, ne po e pranojm letren tuaj per pamvaresi, por qe nenshkruje qetu qe ne serbet e kosoves do ti hapim nja 27 apo 30 komuna te reja, kehtuqe, ata posa do ta marrin kete nenshkrim si Tapi, si nje shpi kur e shet njeri, e pastaj shkiet do thojn se ne bejm ē'te dojm me tokat tona, kjo eshte toka jone dhe ne mund te endemi kah dojm me shkua deri te tokat tona, me ushtri e me ēka te duan... e ti shpalle kosoven e pamvarun...
Sikur atij gomarit i kishte pas shkuar ujku deri tek stomaku, e ai thoshte, mos jam ėndėrr...
Ne eshte dashur te mos bejm fare decentralizimin tani, do iu kishim thene shkieve se do e bejme me vone, pas 6 vitesh, ashtu si pritem neve 6 vjete, pra me etapa, keshtuqe kjo do te kishte sherbyer si garancė per serbet e kosoves qe do te rrespektohen te drejtat e tyre.
Per mua decentralizimi eshte loja me e keqe qe na u eshte bere neve deri me sot !

Tek e fundit po te kishim luajtur edhe ne poker me Presheve e viset tjera, do behej mire, po per ta ende s'po flitet, apo e kan lene per ne fund, si letren e fundit ne poker, apo ndoshta ne po fantazojme teper.
Se serbet e kan pare se pamvarsia eshte e paevitueshme por nje pamvaresi e tille i bise sikur te marrim kancerin vullnetarisht, apo smundjen e pulave.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Teza e Hanri Kisingjerit,per luften ne ballkane+Lima ne RTK   Ven 21 Juil - 15:17

Syt jane pasqyra e shpirtit,e per disa jane verbesi!
A nuk po e shihni se si po na shkoin punet?
A luftuan shqiptaret edhe ne maqedoni,por ku mbeti ky i shkreti popull,as me sheher as me barileve!
E njejta gje u perserite edhe ne Medvece ,Presheve,e Bujanovce,mbeten nere bythe te serbies!
Edhe ne kosove ju jeni verbue jo nga syt por nga truri qe e keni peshk
E me lalen,ju po pritni ne tepsi,po temin!
Mundeni me rrejte veteveten se tane boten nuk keni shanca mi rrejte!
Thone nje fjale kur te vine mendet dhent u treten,apo treni ne hamam te ka ik e bo man ymyt me udhetue!
Rrofte Albini me albinaset,kapnju kesaje lokomotine sa nuk na ka hanger dreqi,dhe qe thuani bashkim me shqiperi,shihni edrra ose jeni lal pa koke,se e banet shtet kosoven veq ka mbet mu bashkue me nanen!
Ju po ja bani sikur magarin kur e ngrente ujku e thonte ishalla jam ne enderr!
Ata na kane coptue ne gjenaze gjenaze e po thoni kombi shqiptar,kush lype shume diēka ēka nuk shkruan edhe ne kuran e ne kodin e OKB!
Nuk ka as komb musliman,nuk ka as komb goran,nuk ka as komb bugar,nuk ka komb as maqedon,por jane dhe po te shtypin sikur huder,a je qorue?
Na ,e ti ore lale a done hala nere serbi a doni mu ndare nga serbia,se nuk mundemi si na qohet me veprue se jane do ne maje te piramidave qe i kane gershejte ne dore dhe nje gabim po e presin dhe e sheh veten more lale neper dyert e botes!
Po une po u them se flamuri nuk qon peshe,si te thone vepro,me nderrue flamurin,mderroje,me nderrue kombin nderroje pse cili komb ne bote eshte me te gjitha tiparet qe nuk ka perzirje gjaku,gjermania,hamamin,franca hamamin,shqiperia hamamin qe jane dbue here me kinez,here me rus,e here me magjup,si shembull ua tregova,lexone kadaren poezit e te madhit Kadare e shihni se sa vajza e vasha kan lindur me kinez,e rus!Pastai as amerikanet nuk jane komb origjinal,jane bashkim buzuka te perzier lesh e hire,por kan formue shtetin dhe sot jane superfuqia boterore,!As Rusi nuk eshte komb i paster,as serbia,as bugaria qe eshte formue gjate kongresit te berlinit sidomos me martesat e dhunshme mes turqeve ,shqiptareve dhe mongoleve,as shtetet arabe ku jane te perzier me afrikan,!Kesai i thone ripertrirje per me forcue faren dhe interligjencen tek njeriu!edhe malazezet nuk jane komb kompaket,ky komb eshte formue ndermjet martesave shqiptaro gjermane me dhune,dhe nga keta dy martesa e kane quajtur malazeze!
Pajtohem plotesisht me Sofren dhe po me jepe shpirt sepse paska sens.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fatmir Lima ne RTK   Ven 21 Juil - 15:19

Sot para organeve informative ,Fatmir Lima kishte deklarue se Kryeadministratori Petersen do te jet kryeadministratori i fundit ne kosove dhe organet funksionale te Kosoves duhet sa ma pare te kaloin ne ato vendor!!!
Bajram Kosum -qi ja paska lene amanet,siq na premtoi ne koncertin e vitit te laluar,kur mblidheshin ndihma humanitare kinse per te smurit nga zemra a gjusmen e parave per vedi dhe per me dergue (plaqkitur popullin )na premtoi se 100per100 ne qershor te 2006 KOSOVA po pavaresohet!E tani erdhi qershori,Peterseni ne Rr.t.s. e kosova ,po noton si kungulli mbi uje!Hajt Fatmir se edhe ti vetem ke ladrue neper bote dhe i ke ndegjue keta te jashtmit se ku me que popullin e kosoves!
Dhe kur po genjen dhe si vjen turp fare ku thote se e kemi mbroit popullaten ne lufte?A ke bese ?a ke zot,a ke femi a ke lot ne sy?Nuk ke faje ti o Fatmir Lima,populli po ju durone futja gjere sa te shkone mbare dita!!!

profili
mesazh

sot me 07.08.2006 ne RTK ne lajme jepe nje deklarat Fatmir Lima


Neser Fatmir Lima shkon ne Vjene per bisedime,per statusin e kosoves ne biseda me palen serbe,por pa deshiren e serbeve sepse OKB po i nxit serbet qe kosoves tja njehe vetem nje autonomi e jo pavaresin,sepse nese serbija ja njehe pavaresin kosoves,serbija do ta humbi pavaresin e serbise?!A po u vjene qydi more tradhetar qe po i shtini keta nderkombetar qe ti sundoni shqiptaret bashk me serb!!!
O Fatmir Lima

A je ti ore tirm i maleve qe thojshe ne solle qe me serbi nuk ka dialog

O tirm a je ti qe nuk me pranove me luftue

Heje o Fatmir Tani po thuash qe bisedat me serb duhet me qene te thella,

Dhe e lut popullin shqiptar te kosoves qe te solidarizohet me shqetsimet e kouniteteve
Hej KOMANDANT QELIKU,a qelik prej drunit te thate,a dole krymbi i rugoves,e kam dite qe ne ditet e para kur ishe vesh ne Deberdelan,sepse ēka me paten etiketue te Fadil Hoxhes,te Rugoves,te sllobes edhe ti mi pate thene ato etiketime???Prite prite Fatmir Lima se po na vjen si pellumb i bardhe,per tna roberuar edhe nje here.....

O Fatmir Lima merre me vete me vete drejtorin e RTKes Agim shpiunin dhe Sabri Fejzullahin se gjate bisedave ta kendon ndoni kenge dhe ta bane me duare se ēka me fole,sepse e ke pase bere deputet dhe ta ka borgj,por mire kishte me qene ta merr me vete edhe daden Nexhmije Pagarushen,se kjo ka pas muhabet me Rankoviqin

Hajte shqiptar se si kofshit e fitofshit,ēka me keni ba zoti ua ketheft,

Si paqa punue per popullin shqiptar,ishalla zoti nuk ma humb mundin e sa ka hi ne hak me mua kurr drite mos pafte populli shqiptar,po u nemi e mallkoi aq sa keni hyre ne hak ne mua..

Sa kam punue per te miren e kosoves dhe popullit shqiptar,tane mu kundervuat kundra meje^pse se u friguat nga serbi qe mos po ua qine nanen,sepse bashkpunuat me serb pa deshiren e serbise,vetem per interesat e juaja e jo qe u ka hanger palla per ate popull qe ke i roberuar si gjate Fadil qenit Rugoves e edhe gjate luftes qe luften e patet ne marveshje se si me luftue!!!
E ju vrafte buka e kosoves ore shpiuna shqiptar qe ka me vagona bre nnnnnnee
2006-06-14


Derničre édition par le Lun 7 Aoū - 15:52, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Teza e Hanri Kisingjerit,per luften ne ballkane+Lima ne RTK   Ven 21 Juil - 15:21

Sofra

Switzerland


Pėrbesė nėse ka thanė Fatmir Lima ashtu hiq nuk po ma mbushka mendjen [ Kjo po ngjajka bash si ato rrenat e Bajram Kosumit kur tha se Pavarsija e Kosovės do tė arrihet nė Qershorė tė vitit 2006 ]. Po mė duket se tashė janė pushimet nja njė muj kanė me shku nė deti, pastaj pas detit kanė me shku me e reklamu ngjyrėn qe e kanė fitu nė det pastaj pas shtatorit vjen tetori e Festat e Nėntorit ,Kėrshėndellat,viti i Ri e hopa rrena e njėjtė nė 2007 kthehet kaseta nga fillimi vetėm me njerėz tė tjerė nė vendė tė X personit do tė jetė Y personi,rrenat do tė vazhdojnė mė tejė pėr ?!?"...

profili
mesazh
2006-06-18
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Teza e Hanri Kisingjerit,per luften ne ballkane+Lima ne RTK   Ven 21 Juil - 15:31

Krela

Albania


Ja si mundeni ta arrini bashkimin kombetar:
Kur ne prage te fitoreve,udheheqesat e ushtrise sone bajn dallavere ne emer te kombit!!!


Me 21 qershor te vitit 1999,ne komanden e KFORIT ne Prishtine ,u firmos marveshja kalimtare per transformimine UēK-es ne TMK!
Kjo marveshje u ba ne mese gjeneralit Majkel Xhaksonit,dhe comander in chef UCK Hashim Thaqit!!!
Ndersa po kete dite,ish zedhenesi i stejtdepartmentit amerikan Jans Robin tha:

Pas arritjes se fitores per popullin e ketushem ishte nje gje shume ,e shume e veshtire
qe te kerkosh nga nje ushtri kryengritese,ēlirimtare,te cilet kane luajture nje rol shume te rendesishem dhe qe ajo ushtri kryengritese te transformohet dhe te ēarmatoset aq shpejte per disa jave,per disa muai pas kohes se fitores!
Kjo nuk ka ndodhure asnjehere ne boten moderne!
Shume veshtire qe ta hudhesh armen,njehere kur ta marresh armen ne dore,dhe zoti Hashim Thaqi e pate marr nje pune shume shume te guximshme,qe UēK -en ta trnsferoi ne TMK(ne trupa zjarrefiksa)

profili
mesazh
2006-06-13
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Teza e Hanri Kisingjerit,per luften ne ballkane+Lima ne RTK   

Revenir en haut Aller en bas
 
Teza e Hanri Kisingjerit,per luften ne ballkane+Lima ne RTK
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: