AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Transformimi i UçKes ne TMK

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 13909
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Transformimi i UçKes ne TMK   Ven 21 Juil - 15:32


Xhevat Kryeziu,Cen Desku,Une Haxhiu,dhe Rrahim Buzhala,ne nje pajtim ne Baje te Malisheves,dhe foto e dyte _ mars 1997 ne promovimin e vepres:Eshte Prof Mejdi Elezi
http://www.freeblognetwork.com/drenica/715/
http://www.freeblognetwork.com/Albanian/1241/#c23139http://freeblognetwork.com/drenica

Krela Haxhi Kuçi

Albania

Ja si mundeni ta arrini bashkimin kombetar:
Kur ne prage te fitoreve,udheheqesat e ushtrise sone bajn dallavere ne emer te kombit!!!


Me 21 qershor te vitit 1999,ne komanden e KFORIT ne Prishtine ,u firmos marveshja kalimtare per transformimine UçK-es ne TMK!
Kjo marveshje u ba ne mese gjeneralit Majkel Xhaksonit,dhe comander in chef UCK Hashim Thaqit!!!
Ndersa po kete dite,ish zedhenesi i stejtdepartmentit amerikan Jans Robin tha:

Pas arritjes se fitores per popullin e ketushem ishte nje gje shume ,e shume e veshtire
qe te kerkosh nga nje ushtri kryengritese,çlirimtare,te cilet kane luajture nje rol shume te rendesishem dhe qe ajo ushtri kryengritese te transformohet dhe te çarmatoset aq shpejte per disa jave,per disa muai pas kohes se fitores!
Kjo nuk ka ndodhure asnjehere ne boten moderne!
Shume veshtire qe ta hudhesh armen,njehere kur ta marresh armen ne dore,dhe zoti Hashim Thaqi e pate marr nje pune shume shume te guximshme,qe UçK -en ta trnsferoi ne TMK(ne trupa zjarrefiksa)

profili
mesazh
2006-06-13


Dernière édition par le Lun 19 Fév - 10:00, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
ben soloNumri i postimeve : 10
Registration date : 04/12/2006

MessageSujet: Shendrrimi i ushtrise çlirimtare   Lun 4 Déc - 7:30

Nuk kam ndegjuar keshtu qe nje ushtri çlirimtare dorzohet,apo shendrrohet ne TMK
kjo eshte tradheti ndaj atedheut


Beni
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur
BigBosiNumri i postimeve : 1
Registration date : 29/06/2007

MessageSujet: Re: Transformimi i UçKes ne TMK   Ven 29 Juin - 9:54

Bigbosi ti bre Beni nuk po dishe asgje rreth transferit te UÇK-es ne TMK lexo ma shum se i ri koke
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur
vetetimaNumri i postimeve : 16
Registration date : 03/07/2007

MessageSujet: Re: Transformimi i UçKes ne TMK   Lun 16 Juil - 20:30

hahhha a ka edhe naj njo me fole me thone qe o kone shpijun transformues ne zjarrefiksa po a e dini ore se ku jemi ne aspektin ushtarak duhet me u trajnu me u qrrenjose ajo budallaki me u bo te zotet
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Transformimi i UçKes ne TMK   Aujourd'hui à 10:23

Revenir en haut Aller en bas
 
Transformimi i UçKes ne TMK
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: