AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 14 shkurt 570 apo 1432 u lind profeti Muhammed

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: 14 shkurt 570 apo 1432 u lind profeti Muhammed   Mer 16 Fév - 17:37

14 shkurt 570 apo 1432 sipas kalendarit henor u lind profeti Muhemed ne Meke.

E rriti axha tij si jetim dhe u martue me Hatixhen e pastaj me Aishen ,dy Zejnepet,dhe disa gra tjera qe ishin te veja.

Ushqimi tij ka qen hurma dhe mjalti .

Vdiq ne moshen 63 vjeqare( 8 qershor 632),te cilin te afermit e tij e quanin genjeshtar.
Thone pleqet nga te afermit e ke sherrin,ka ka shkue profeti etiketonin gjera te pa kendshme.
Sipas Muhamedit ishte pasardhesi i profetit Isai .
Sot ne fen muslimane jane mbi nje miliarde e gjysme njerez,kjo eshte nje fitore e madhe e profetit Muhammed.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: 14 shkurt 570 apo 1432 u lind profeti Muhammed   Mer 16 Fév - 17:41


Nese fen muslimane e perkrahin nje miliarde e gjysme, profetin Isaj e perkrahin te gjitha fejerat qe jan mbi siperfaqen e kesaje toke.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
14 shkurt 570 apo 1432 u lind profeti Muhammed
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: