AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Te gjithe te burgosurit shqiptar jane antikombetar

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Te gjithe te burgosurit shqiptar jane antikombetar   Dim 23 Juil - 2:37

Ata shqiptar qe kane krye shkolla ne regjimin jugosllave,dhe qe jane te burgosur si politike,pa bashkpunue me serb,e kundra popullit nuk i ka burgos sistemi jugosllave!
Une Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi)
Sa kam punue per qeshtjen shqiptare dhe sa here me kane que ne stacionet e policise,shqiptaret ne vend te serbeve me kane malltretue,e serbet nuk i kane lene mem burgos,duke me thene: Ne tye te burgosim kur ti na jepe fjalen qe ti nuk na kundershton neve dhe shpiunave tane shqiptar ,sepse po te me burgosin,ti bahesh i nalte ndere popullin shqiptar,dhe nese ua japi fjalen qe si tradhetoje gjygji ma shpalle denimin,i shtijne gazetaret me shkrue per mue qe me denuan per aktivitetin tim per LIRIN e popullit shqiptar dhe me dergojn ne burg,por ne burg jo por ne hotelin SLLAVIJA midis beogradit e femra sipas deshires sime,dhe para kohes me leshojn nga burgu,dhe shpiunat e tyre i shtijne me mi ber vizitat ne shtepi dhe e nxisin popullaten qe t'me bajne vizita duke me prue lemoshe dhe qellimi i tyre mi nxene se cili shqiptar eshte ma i flaket per shqiptari.
Ne fund:Pasi mua nuk me kane burgos qe sa kam punue kundra jugosllavise dhe mbeta ne liri,por duke u mundue per jete sepse nuk me linin qe te punesohem ne profesionet e mija,kush shqiptaret e jo serbet:Fadil Hoxha,Ymer Gashi,Uke Bytyqi e tjeret,nuk kam tjeter çka me shtue,por po ja laje zotit atije te gjithefuqishmit,po durone,po i lejon shqiptaret qe te me etiketojne e duke me malltretue,ani more zot,por edhe tani e kam humbur besimin ne ty,duke mendue se po te exzistojshe vertete nje gje te tille nuk kishe me durue,dhe fund


A SHQIPTAR A SKENDERBEGAT E MI
Une mburem qe jam shqiptar,dhe ju them he une nuk i tutem kujte se jam shqiptar.
E kam gjuhen e embel si mjalta,i dua shqiptaret se me dojne si vella,ju baje mire e ma kethejne me te mira!
Edhe femrat shqiptare,kane karakter,nuk luajne bishte sikur,te kombeve tjera!Bile me ndegjue qe nje shqiptar eshte ne halle ne ndoni vend,tane shqiptaret bashkohen sikur amerikanet dhe i dalin ne ndihme.
Ndaqit me dite une menxi po presi te shkoje ne atedhe qe ti vizitoje shqiptaret sepse ,jane mikpritsa,bajne muhabet,nuk ja ngucin gruan e fqinjeve,nuk ja marrin megjen vellaut!
Une mburem me fjalen shqiptar,sepse jam gjak shqiptari,
dhe gjuhen nuk e di me gramatike,por e flasi shqip,dhe po knaqemi more vllazni tue ba muhabet,ja kajm hallet njeri tjetrit,tane jeni mik sokola bre,trima sa qe edhe me vdek per atedhe nuk ju dhimbet jeta,a skenderbegat e mi ju due bre se ma keni flladit shpirtin,se vertete jeni trima,dhe gati jeni ka i pavaresoni trojet ane e mbane ka jane shqiptare,apo ilire. Dhe heronjeve nuk u thuni tradhetara,nuk i vritni,nuk i deboni jashte vendit,tradhetaret nuk i lini ne krye te kuvendeve qe tju udheheqin ne roberi?Tane shtetet po na kane lakmi,po na perkrahin ska si ma mire,dhe po qojne ndihma ne kosove e gjetiu ka ka shqiptar,sepse e meritojna po po he de ....sepse shqipja nuk e shete vendin e popullin per pare,nuk jemi shpiuna he çka po doni me theeneee
Hajte e ju paste baca,veq pash nje zot mos i bani fjalet e neri tjetrit
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Te gjithe te burgosurit shqiptar jane antikombetar   Dim 3 Sep - 8:49

Albo24-04-2002, 21:15
shkodra13
Moderator
Posts: 192
(12/16/01 9:21:31 am)

www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-372.html+kur+shkoi+ne+shqiperi+ekrem+rexhes&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=1&lr=lang_hr|lang_sr" target="_blank" rel="nofollow">http://72.14.221.104/search?q=cache:kzjBe5yT6X4J:www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-372.html+kur+shkoi+ne+shqiperi+ekrem+rexhes&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=1&lr=lang_hr|lang_sr
--------------------------------------------------------------------------------
Shqiptar,

une si i krishtere po te pergjigjem per kete pike:

"- Ne Shqiperi ka Shqiptare qe duan ta binjakezojne Shqiperine me Vatikanint, bile egziston edhe nje Parti Demokristiane qe e ka ne platformen e saj politike mbrojtjen e te drejtave te katolikeve dhe interesave te Vatikanit."
Tjeret do pergjigjen per tjerat.

Te flasesh akoma per interesa te Vatikanit,me sjell ne mend si u pushkatua e burgos pjesa me e mire e patriote e kombit te akuzuar si agjente te Vatikanit.Eshte direkt pjelle e propagandes ateiste e mbeturine e enverizmit.

Kur flet per njerez qe punojne ne sherbim te Vatikanit,ne dem te Shqiperise,ben mire me pare te hedhesh ne kosh shqiponjen dykrenare,te hedhesh ne kosh Gjergj Kastriotin e Nene Terezen,te hedhesh ne kosh gjuhen shqipe,alfabetin e saj,te hedhesh ne kosh letersine,muziken,artin figurativ,sportin,historiografine,etnografine etj. etj.......por pastaj do te lutesha te me tregoje se cfare na mbetet!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Te gjithe te burgosurit shqiptar jane antikombetar
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: