AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Limaj ju jeni i manipuluar nga nderkombetaret per qellimet e

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Limaj ju jeni i manipuluar nga nderkombetaret per qellimet e   Jeu 24 Mar - 16:34

12/23/2005 - Sinqeriteti i juaj nuk eshte ne nivel
Posted by Vedat Xhymshiti
Pershendetje zt.Limaj une ju pershendes shum dhe me gezon fakti se tani me jeni i lire, por e kam nje gje e cila shum me bren dhe me vene dyshime te medha tek ty.
Pse?, ngase ne momentin kur arritet ne Kosove, me rastin e drejtimit te popullit, ku thate se Gjykata Nderkombetare e Hages e ka deshmuar se lufta e UÇK-se ka qen e paster dhe nder me demokratiket.
Ketu une kam nje dyshim shum te madh ndaj teje qe ti nuk je hiq me i mire se keta politikanet qe jane brenda ketij sistemi te brishte e kunder interesave te vete popullit, pse ?, si thua ti?, a nuk paska qen H.Balaj luftetar i UÇK-se qe e theksuat ate nate se kinse haga e ka deshmuar pastertine e luftees se UÇK-se, perkundrazi zt.Limaj ju jeni i manipuluar nga nderkombetaret per qellimet e tyre politike, se po te kishit qen nje njeri ne te vertet kombetar dhe po te kishit qen i sinqert nuk mund t'ua thoshte goja e juaj se haga e ka deshmuar se lufta e UÇK-se ka qen e paster.
nuk mund te thuhet se lufta ka qen e paster pasi luftetari i lirise eshte denuar me 13 vite burg. zoteri nuk eshte dashur ta lini popullin te festoj, por eshte dashur qe ate dite t'i organizoni po ata qe dolen per t'ju pritur dhe te protestosht bashke me popullin kunder vendimit te Hages vendim ky i cili eshte anim shume politik, e me kete rast nuk e keni deshmuar se jeni i sinqert ndaj popullit i cili ju don.


Me nderime!
Vedat Xhymshiti
Link Permanent

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Limaj ju jeni i manipuluar nga nderkombetaret per qellimet e
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: