AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

  PLL: Forcat shqiptare tė ndėrhyjnė nė Kosovė ,magari a bene

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: PLL: Forcat shqiptare tė ndėrhyjnė nė Kosovė ,magari a bene   Mar 29 Mar - 15:26

PLL: Forcat shqiptare tė ndėrhyjnė nė Kosovė

Prishtinė, 23 korrik (QIK)
Partia Lidhja e Legalitetit kėrkoi tė mėrkurėn mobilizimin e forcave politike brenda dhe jashtė Shqipėrisė pėr ndėrprerjen e sulmeve tė ushtrisė dhe policisė serbe mbi shqiptarėt e Kosovės dhe pėr t'u ardhur nė ndihmė luftėtarėve nė Kosovė.

Kryetari i partisė, Eqerem Spahia, nė njė konferencė shtypi nė Tiranė, tha se qeveria aktuale e Shqipėrisė ka mbajtur qėndrime tė ndryshme nė kohė tė ndryshme pėr ēėshtjen e Kosovės dhe se ajo ėshtė e paaftė tė udhėheqė qėndrimin politik shqiptar pėr kėtė ēėshtje, prandaj duhet tė japė dorėheqje. Z. Spahia theksoi se komuniteti ndėrkombėtar duhej t'i imponohej Serbisė pėr tėrheqjen e trupave serbe dhe, nė rast se nuk merr pėrgjigje pėr kėtė, duhet tė ndėrhyjė ushtarakisht. Legalistėt theksojnė se organet ushtarake shqiptare duhet tė mobilizohen dhe, po tė jetė nevoja, tė ndėrhyjnė nė Kosovė pėr tė luftuar kundėr forcave ushtarake dhe policore serbe, njofton Enter.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
PLL: Forcat shqiptare tė ndėrhyjnė nė Kosovė ,magari a bene
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: