AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Vetvendosja e zavendeson Rugoven dhe Rexhep Selimin me bosa

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Vetvendosja e zavendeson Rugoven dhe Rexhep Selimin me bosa   Sam 16 Avr - 11:55

Levizja VV e zevendeson Rugoven dhe Thaqin me bosat e ti dhe nese gjendja keqesohet ata qe e kishin ne dore uēk,prape me nis ndonje lufte,dhe me ja fute popullit shqiptar KUNGJIN,
Rexhep Selimi ka shkue ne VV me detyra nga PDK,LDK,me qellim qe nese realizohet plani Henri Kisingjerit (marveshja e nenshkruar ne Rambuje)Keta qe dolen me maska kinse do e bashkoin shqiperin etnike,prape me marr ne dore timonin e luftes,kuku per shqiptar kudo qe jetoin si ne troje e diaspore !!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rexhep Selimi dhe Fatos Nano ,qe me Milloshin ne Greta na qu   Lun 26 Mai - 5:50

Rexhep Selimi: Ja e vėrteta pėr takimin me Bujar Bukoshin

Deputeti nga radhėt e Lėvizjes Vetėvendosje dhe njėri nga themeluesit e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, Rexhep Selimi ka rrėfyer pėr Indeksonline se ēfarė ka ndodhur nė takimin e qershorit tė vitit 1998.
Selimi ke rrėfyer se si Qeveria e Kosovės nė ekzil me kryeministėr Bujar Bukoshin, nuk e morri mbėshtetjen e kėrkuar nga Shtabi i Pėrgjithshėm i UĒK-sė, mbėshtetje tė cilėn e gjeti te Kryeministri i atėhershėm i Shqipėrisė, Fatos Nano.
Pėr mė tepėr, ju sjelli rrėfimin e Rexhep Selimit:
Nė qershore tė vitit 1998 Shtabi i Pėrgjithshėm u UĒK-sė ka mbajt njė takim, ku ndėr tjera ka vendos qė dy anėtarė tė Shtabit tė Pėrgjithshėm tė udhėtojnė nga Kosova pėr nė Tiranė, pėr t’i takuar dy kryeministrat, atė tė Kosovės nė ekzil, Bujar Bukoshin dhe kryeministrin e Shqipėrisė, Fatos Nanon.
Nė takim me Bujar Bukoshin, kemi qenė dy anėtarė tė Shtabit tė Pėrgjithshėm UĒK-sė, unė dhe Hashim Thaēi, ndėrsa Bujar Bukoshi ishte i shoqėruar nga Ministri i Mbrojtjes i Qeverisė sė Kosovės nė ekzil, Ahmet Krasniqi.
Natyra nuk ka qenė specifike pėr FARK-un, por ka qenė kėrkesa e Shtabit tė Pėrgjithshėm tė UĒK-sė drejtuar Qeverisė sė Kosovės nė ekzil pėr mbėshtetjen logjistike pėr Ushtrinė Ēlirimtare tė Kosovės. Pra vendimi i Shtabit tė Pėrgjithshėm ka qenė qė tė kontaktohet me Qeverinė e Kosovės nė ekzil, pėr t’i kėrkuar mbėshtetje logjistike Shtabit tė Pėrgjithshėm. Qeveria nuk na ka dhėnė mbėshtetje, megjithėse Bujar Bukoshi ka qenė i gatshėm tė ofroj tė holla financiare, por qė nuk i kemi pranuar.
Si pasoj, ka pasur tema bashkėpunimi, FARK-UĒK, por ne nuk kemi qenė pėr kėtė punė , qė tė bisedojmė pėr lidhjen e kėtij bashkėpunimi, pėr shkak edhe rrjedhimisht ne nuk e kemi njohur FARK-un. Nuk kishim dhe si tė bashkėpunojmė, sė paku po flas unė dhe anėtari tjetėr, Hashim Thaēi, nuk kemi pasur mandat ose porosinė qe ta njohim Shtab tjetėr, veē UĒK-sė, pavarėsisht se bisedat nuk kanė qenė tė limituar vetėm nė atė.
Ne nė takim me zotėri Bukoshin, kemi kėrkuar mbėshtetje nga Qeveria e Kosovės nė ekzil pėr Ushtrinė Ēlirimtare tė Kosovės, mbėshtetje kjo qė nuk na ėshtė dhėnė.
Kam dėgjuar duke thėnė shpeshherė se ne kemi kėrkuar pare, mjete materiale. Nuk ėshtė e vėrtet, pėrkundrazi ai ka ofruar dhe ne nuk kemi ofruar. Ai se ka ofruar nė mėnyra institucionale dhe ne normalisht nuk e kemi pranuar. Kėshtu qė, ka ngelur kėtu qė ai nuk ka pranuar qė Shtabin e Pėrgjithshėm tė UĒK-sė ta ndihmoj me ndihma logjistike, qė i bien shfrytėzimin e fondit tre pėrqindėsh pėr mbėshtetje logjistike, e jo bartjen e mjeteve material.
http://www.indeksonline.net/?FaqeID=2&LajmID=92461
Fatos Nano ne kreta na quajti para Milloshit Komunitet....

Kėshtu qė, nė ditėn pasuese, kemi pasur takim me Fatos Nanon pėr kėtė ēėshtje. Fatos Nanos i kemi kėrkuar mbėshtetje logjistike po ashtu tė shtetit shqiptar dhe tė Ushtrisė shqiptare pėr UĒK-nė, gjė tė cilėn e ka ofruar pa rezervė, dhe prej atij momenti, Ushtria Ēlirimtare e Kosovės, ka pasur nė dispozicion gjithė infrastrukturėn e Ushtrisė shqiptare nė shėrbim tė luftės sė UĒK-sė pa pėrjashtim, pėrfshirė edhe logjistikėn. Prej atij momenti, Ushtria shqiptare ka qenė e pėrfshirė nė suport tė 100% pėr UĒK-nė .Varėsisht se sa kemi mundur qė ne tė absorbojmė, por nuk ka qenė e pa limituar .
Madje, vet Kryeministri i Republikės sė Shqipėrisė ka deklaruar para nesh se ai ėshtė Kryeministėr i njė kombi qė ėshtė nė luftė. Kėshtu qė de fakto, Shqipėria ka qenė e pėrfshirė nė luftėn e UĒK-sė, por normalisht jo zyrtarisht pėr shkak tė reagimeve tė tjera ndėrkombėtare qė ka mundur tė

KastriotSHIKu 09.04.2014 / 20:43
pse Rexha nuk tregon, si shembull, ky me Sabit Gecin pse jane shty me Qazim Jakupin, pse u zgerdhijke Hashimi?
Naseri therande 09.04.2014 / 19:15
O ishalla gjaku ijone, pra i luftetareve, dhe i popullit te pagajshem i nxan te gjithe ata qe per interesa te veta personale kan ba pazare , po shihet shume te flliqta, me neve qe luftonim ne vijat e para , vriteshim dhe populli i pafajshem vuante dhe e pesonte. Zoti ishalla na paguan. Shume flliqesira paskeni oas ba te dyja palet. Ketu veq paskeni pas luftu se kush me qene ai i pati pra bosi dhe pronari i joni dhe i popullit. Keshtu po i kuptoj une te gjitha keto. Thojke nje gjyshe e imja qe tani seshte gjalle...Zotin ne havale...ai ishalla na paguan me vuajtjet e juaja....shkoni ne ferr he matrapaza po ma keni ba qe me u gerdite kur te ndegjoj qe permendet emri i juaj se leje ma me ju pa. Kaq nga nje ish luftar te cilit i plasi zemra.

Fol 09.04.2014 / 18:10
Rexho. Pas luftes menjehere, ju keni reno uar nje banese ne Prishtine duke investuar qindra mijra marka. Ku i keni marr ato marka?
kepa 09.04.2014 / 18:10
Bukishi, isa mustafa,hafiz gagica dhe te tjeret qe vodhen milionat e 3% duget dhene llogari para drehtesise dhe te formohet nje taskforce qe te zbulon vjedhjet e ldk
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Vetvendosja e zavendeson Rugoven dhe Rexhep Selimin me bosa
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: