AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kuvedndi i KOSOVES

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 4:05


Xhevat Kryeziu,Cen Desku,Une Haxhiu,dhe Rrahim Buzhala,ne nje pajtim ne Baje te Malisheves,dhe foto e dyte _ mars 1997 ne promovimin e vepres:Eshte Prof Mejdi Elezi
http://www.freeblognetwork.com/drenica/715/
http://www.freeblognetwork.com/Albanian/1241/#c23139http://freeblognetwork.com/drenica
http://www.assembly-kosova.org/?krye=presidency&depid=4646466666666666666666&lang=al

Kryesia e Kuvendit tė Kosovės

Bazuar nė Rregulloren e Punės, Kryesia takohet ēdo javė kur takohet edhe Kuvendi, pėr tė shqyrtuar dhe pėrgatitur rendin e ditės sė Kuvendit pėr mbledhjen e javės vijuese, si dhe rendin e pėrkohshėm tė ditės pėr dy javė mė vonė.
Kryesia siguron qė ēfarėdo mocioni pėrmbajtėsor qė mbėshtetet nga gjashtė ose mė shumė deputetė tė Kuvendit, tė futet nė rendin e ditės pėr seancėn plenare tė Kuvendit brenda tri javėsh pune prej kur ėshtė marrė kjo shkallė e mbėshtetjes.
Kryesia zhvillon marrėdhėnie tė jashtme parlamentare dhe aktivitete tė tjera ndėrkombėtare nga fusha e pėrgjegjėsive tė saj, nė pėrputhje me Kornizėn Kushtetuese.
Kryesia miraton vendimet e saj me konsensus. Nė rast se mungon konsensusi, pėrpos nė rastet tė pėrcaktuara, ajo vendos me shumicėn e votave tė anėtarėve tė pranishėm.

Kolė Berisha
Kryetar i Kuvendit tė Kosovės

Kryetar i Kuvendit Grupi
Kolė Berisha Grupi i LDK-sė

Anėtarėt e Kryesisė Grupi
Sabri Hamiti Grupi i LDK-sė

Ramė Buja Grupi i PDK-sė

Xhavit Haliti Grupi i PDK-sė

Naim Maloku Grupi i AAK-sė

Gazmend Muhaxheri Grupi ORA

Mahir Yağcılar Grupi GP 6+


Derničre édition par Perparimi le Lun 7 Avr - 22:44, édité 3 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 4:14

Lista e deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės
A
Ferid Agani
Sala Ahmetaj
Ilmi Ahmeti
Sanije Aliaj
Nimon Alimusaj
Afrim Arzullaxhiu
B
Numan Balić
Sokol Bashota
Fetah Berisha
Gjylshen Berisha
Kolė Berisha
Nafije Berisha
Sadudin Berisha
Sala Berisha-Shala
Husnija Bešković
Xhevat Bislimi
Goran Bogdanović
Behxhet Brajshori
Flora Brovina
Ramė Buja
Rudina Bukoshi
C
Xhelal Canziba
Ē
Et'hem Ēeku
D
Nexhat M. Daci
Nerxhivane Dauti
Gjergj Dedaj
Saša Djokić
Naxhije Doēi
Myrvete Dreshaj-Baliu
Bujar Dugolli
G
Alush A. Gashi
Fadil Gashi
Besa Gaxherri

Fadil Geci
Genc Gorani
H
Safete Hadergjonaj
Teuta Hadri
Selvije Halimi
Shaban Halimi
Ymer Halimi
Milazim Haliti
Xhavit Haliti
Sabri Hamiti
Nait Hasani
Bislim Hoti
Hatixhe Hoxha
Qibrije Hoxha
Enver Hoxhaj
Nurishahe Hulaj
Zylfije Hundozi
Ylber Hysa
Hajredin Hyseni
Hydajet Hyseni
Lumnie Hyseni
I
Rustem Ibiši
Slađan Ilić
Oliver Ivanović
J
Nazim Jashari
Naim Jerliu
Ibush Jonuzi
Vesna Jovanović
Zahrije Jusufi
K
Kamber Kamberi
Januz Kastrati
Nekibe Kelmendi
Ramadan B. Kelmendi
Gani Koci

Bajram Kosumi
Rifat Krasniē
Agim Krasniqi
Emin Krasniqi
Jakup Krasniqi
Mark Krasniqi
Dragiša Krstović
Brikenda Kryeziu
Fadil Kryeziu
Hajredin Kuēi
Zlatica Kujundžić
Mazllom Kumnova

L
Demir Lima
Berat Luzha
M
Naim Maloku
Zyhrie Maloku
Nuran Malta
Zulfi Merxha
Snežana Milić
Zef Morina
Gazmend Muhaxheri
Ymer Muhaxheri
Fehmi Mujota
Fatmire Mulhaxha-Kollēaku
Džezair Murati
Špresa Murati
Ramadan Musliu
N
Xhevdet Neziraj
Remzije Nimani
Ranđel Nojkić
O
Naser Osman
P
Ilaz Pireva
R
Nexhat Rexha
Bajram Rexhepi
Fatmir Rexhepi
Rr
Sabit Rrahmani
S
Ali Sadriu
Teuta Sahatqija
Gojko Savić
Drita Statovci
Veton Surroi
Jusuf Sutaj
Gjylnaze Syla
T
Melihate Tėrmkolli
Th
Hashim Thaēi
V
Fehmi Vula
Xh
Bajrush Xhemaili
Emrush Xhemajli
Y
Mahir Yağcılar
Z
Ragip Zekolli
Lulzim Zeneli
Samije Zeqiraj
Zh
Lutfi Zharku
Kalendari
Zgjedhjet e fundit
Na kontaktoni
Vende tė lira pune
Pyetje tė shpeshta
Arkivi
Kėrko


Derničre édition par Perparimi le Lun 7 Avr - 22:45, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 4:15

Lista e Komisioneve tė Kuvendit tė Kosovės

Komisioni pėr Buxhet dhe Financa
Komisioni pėr tė Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe pėr Kthim


Komisioni pėr Ēėshtje Gjyqėsore, Legjislacion dhe Kornizė Kushtetuese, Barazi Gjinore, Peticione dhe Kėrkesa Publike
Komisioni pėr Bashkėpunim Ndėrkombėtar dhe Integrim nė UE


Komisioni pėr Arsim, Shkencė, Teknologji, Kulturė, Rini dhe Sporte
Komisioni pėr Ekonomi, Tregti, Industri, Energjetikė, Transport dhe Telekomunikacion


Komisioni pėr Bujqėsi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis dhe Planifikim Hapėsinor
Komisioni pėr Shėndetėsi, Punė dhe Mirėqenie Sociale


Komisioni pėr Shėrbime Publike, Administratė Lokale dhe Media
Komisioni pėr Gatishmėri dhe Emergjencė


Komisioni pėr Rregulloren e Punės sė Kuvendit


Derničre édition par Perparimi le Lun 7 Avr - 22:45, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 4:17

Evidenca e Ligjeve

13.07.2006 PDF

Ligjet mė tė reja tė miratuara nga Kuvendi

2006/02-L51
Ligji pėr veprimtarinė botuese dhe librin

Vėrejtje: Ligji ėshtė i aplikueshėm sė bashku me Rregulloren e UNMIK-ut pėr shpalljen e tij nr. 2006/16 tė datės 21.04.2006.

U miratua nga Kuvendi:
16.03.2006 PDF U shpall nga PSSP:
21.04.2006

2006/02-L50
Ligji pėr kujdesin shėndetėsor emergjent

Vėrejtje: Ligji ėshtė i aplikueshėm sė bashku me Rregulloren e UNMIK-ut pėr shpalljen e tij nr. 2006/21 tė datės 22.04.2006.

U miratua nga Kuvendi:
23.02.2006 PDF U shpall nga PSSP:
22.04.2006

2006/02-L25
Ligji pėr themelimin e Institutit Gjyqėsor tė Kosovės

Vėrejtje: Ligji ėshtė i aplikueshėm sė bashku me Rregulloren e UNMIK-ut pėr shpalljen e tij nr. 2006/23 tė datės 24.04.2006.

U miratua nga Kuvendi:
23.02.2006 PDF U shpall nga PSSP:
24.04.2006

2006/02-L42
Ligji pėr arsimin dhe aftėsimin profesional

Vėrejtje: Ligji ėshtė i aplikueshėm sė bashku me Rregulloren e UNMIK-ut pėr shpalljen e tij nr. 2006/24 tė datės 25.04.2006.

U miratua nga Kuvendi:
23.02.2006 PDF U shpall nga PSSP:
25.04.2006

Acrobat Reader nevojitet pėr t'i parė dokumentet PDF.
Nėse nuk e keni kėtė program, klikoni kėtu
pėr ta shkarkuar falas.


Derničre édition par Perparimi le Lun 7 Avr - 22:45, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 4:19

Dokumentet

Korniza Kushtetuese

Korniza Kushtetuese mbi Vetėqeverisjen e Pėrkohshme nė Kosovė pėrshkruan institucionet, tė cilat do tė lihen nė duar tė liderėve kosovarė dhe nėpunėsve publik pas zgjedhjeve, mė 17 nėntor 2001.

U publikua: PSSG
15.05.2001 PDF

Rregullore e pėrkohshme e punės sė Kuvendit tė Kosovės

Me kėtė Rregullore pėrcaktohet organizimi dhe funksionimi i Kuvendit tė Kosovės, tė Kryesisė sė Kuvendit dhe tė komisioneve tė Kuvendit.

U publikua: Kuvendi
20.05.2005 PDF

Acrobat Reader nevojitet pėr t'i parė dokumentet PDF.
Nėse nuk e keni kėtė program, klikoni kėtu pėr ta shkarkuar falas.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 4:20

Lajmet e fundit

E Hėnė, 31.07.2006 14:35
Kryeparlamentari Berisha priti kryetarin e AAK-sė, Haradinaj

U bisedua pėr zhvillimin e proceseve tė gjithmbarshme nė Kosovė. I kushtohet vėmendje pėrmbushjes sė standardeve dhe ecurisė sė takimeve tė deritashme nė Vjenė Konstatohet nevoja pėr mė shumė koordinim e bashkėrenditje tė punės nė kuadėr tė Grupit tė Unitetit. Shoshiten edhe mundėsitė e veprimit me efikas tė grupeve parlamentare.
lexo mė shumė

E Premte, 28.07.2006 14:25
Kryeparlamentari Berisha priti shefen e re te Zyrės Amerikane,Tina Kajdanov

Bashkėpunimi me Kuvendin e Kosovės ėshtė njė nga prioritetet e Zyrės Amerikane, tha Kajdanov
lexo mė shumė

E Premte, 28.07.2006 12:51
Dėgjim Publik nė Komisionin Parlamentar tė ASHTKRS-sė

Versioni mė i ri i Projektligjit pėr Trashėgiminė Kulturore, i treti me radhė, ėshtė mė gjithėpėrfshirės dhe mė praktik, duke krijuar njė bazė tė avancuar pėr mbrojtjen e njė fushe tė rėndėsisė sė veēantė. Projektligji pėrfill standardet evropiane pėr mbrojtjen e trashėgimisė. Nė nenin njė pika e tretė, krahas vlerave arkeologjike dhe arkitektonike, tė pėrfshihen edhe ato etnografike.
lexo mė shumė

E Premte, 28.07.2006 11:14
Nga dita e dytė e Seancės Plenare tė Kuvendit tė Kosovės

Zgjidhet anėtari nė Kėshillin e KPM-sė, kurse tumiret emėrimi i kryesuesit tė Bordit tė Rregullatorit tė Energjisė dhe i Zėvendėsministrit i Drejtėsisė.
lexo mė shumė
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 4:42

Kolė Berisha
Kryetar i Kuvendit

Dėrgo mail

Funksionet nė Kuvendin e Kosovės
Grupi Parlamentar i LDK-sė
Komisioni pėr Rregulloren e Punės sė Kuvendit, Anėtar

Partia
Lidhja Demokratike e Kosovės (LDK)

Tė dhėna personale

I lindur mė 26.10.1947 nė Dobėrdol
I martuar, dy fėmijė

Arsimimi

Fakulteti Juridik

Aktivitete dhe funksione, tė tanishme apo paraprake

Ka punuar mėsues nė Ujmirė dhe nė Gllarevė tė Klinės;
Sekretar i Gjimnazit “Luigj Gurakuqi” nė Klinė
Anėtar i Kryesisė sė degės sė LDK-sė nė Klinė, nė dy mandate dhe kryetar i Komisionit pėr pajtimin e familjeve tė hasmuara;
Nėnkryetar i LDK-sė nga viti 1998;
Anėtar i Kėshillit Transitor tė Kosovės;
Mė 10 mars tė vitit 2006 ėshtė zgjedhur kryetar i Kuvendit tė Kosovės;
Sipas pozitės ėshtė anėtar i Grupit Negociator pėr pėrcaktimin e statusit tė Kosovės.
Mė 28 mars tė vitit 1989 arrestohet nga regjimi serb pėr shkak tė qėndrimeve dhe tė aktivitetit tė tij politik e kombėtar.
Ka botuar dy libra: "Ditari i njė izolanti" dhe "Kosova - plagė qė pikon".
Shkruan prozė dhe poezi.

Adresa
Bregu i Diellit, rr. Sali Nivica, no. 60, Prishtinė
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 4:43

Fillimi - Kryesia - Ramė Buja

Kolė Berisha

Sabri Hamiti

Xhavit Haliti

Ramė Buja

Naim Maloku

Gazmend Muhaxheri

Mahir Yağcılar


Ramė Buja
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 4:44

Sabri Hamiti
Anėtar i kryesisė
Dėrgo mail

Funksionet nė Kuvendin e Kosovės
Grupi Parlamentar i LDK-sė
Komisioni pėr Bashkėpunim Ndėrkombėtar dhe Integrim nė UE, Kryetar

Partia
Lidhja Demokratike e Kosovės (LDK)

Tė dhėna personale

I lindur mė 10.05.1950 nė Dumnicė
I martuar, dy fėmijė

Arsimimi

Doktor i shkencave filologjike nė Universitetin e Prishtinės
Studime nė Universitetin e Zagrebit
Studime nė Universitetin e Sorbonės

Aktivitete dhe funksione, tė tanishme apo paraprake

Anėtar i Akademisė sė Shkencave dhe tė Arteve tė Kosovės
Drejtues botimesh nė shtėpinė botuese Rilindja
Deputet i Parlamentit tė Republikės sė Kosovės nė zgjedhjet e vitit 1992
Profesor i letėrsisė nė Universitetin e Prishtinės

Gjuhė tjetėr pėrveē amtares

Frėngjisht
Serbisht
Kroatisht

Adresa
Sylejman Vokshi B/7, Prishtinė
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 4:45

Xhavit Haliti
Anėtar i kryesisė
Dėrgo mail

Funksionet nė Kuvendin e Kosovės
Grupi Parlamentar i PDK-sė
Komisioni pėr Bashkėpunim Ndėrkombėtar dhe Integrim nė UE, Anėtar

Partia
Partia Demokratike e Kosovės (PDK)

Tė dhėna personale

I lindur mė 08.03.1956 nė N. Sellė, Pejė
I martuar, tre fėmijė, dy vajza e njė djalė

Arsimimi

Fakulteti Filologjik, Dega e Letėrsisė dhe Gjuhės Shqipe

Aktivitete dhe funksione, tė tanishme apo paraprake

1987–1998: Anėtar i Kryesisė sė LPK-sė
Anėtar i SHP tė UĒK-sė
Anėtar i Kryesisė sė PDK-sė

Gjuhė tjetėr pėrveē amtares

Serbisht
Gjermanisht

Adresa
Prishtinė
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 4:46

Ramė Buja
Anėtar i kryesisė
Dėrgo mail

Funksionet nė Kuvendin e Kosovės
Grupi Parlamentar i PDK-sė
Komisioni pėr Arsim, Shkencė, Teknologji, Kulturė, Rini dhe Sporte, Anėtar

Partia
Partia Demokratike e Kosovės (PDK)

Tė dhėna personale

I lindur mė 05.12.1958 nė Bujan (Lipjan)
I martuar, baba i 3 fėmijėve

Arsimimi

Fakulteti Filozofik – Dega e Letėrsi sė dhe gjuhė
Fakulteti Ekonomik
Magjistėr i politikės administrative

Aktivitete dhe funksione, tė tanishme apo paraprake

Profesor (1991-1994)
Pėrgjegjės pėr Kulturė dhe Sport nė nivel tė Kosovės (1994-1997)
Epror i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė UĒK – sė (1998 – 1999)
Ministėr i Pushtetit Lokal (1999 -2000)
Bashkėdrejtus nė departamentin e Pushtetit Lokal (2000-2001)
Kėshilltar Politik nė MSHP (2003-2004)

Gjuhė tjetėr pėrveē amtares

Kroatisht
Anglisht

Adresa
Prishtinė
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 4:46

Naim Maloku
Anėtar i kryesisė
Dėrgo mail

Funksionet nė Kuvendin e Kosovės
Grupi Parlamentar i AAK-sė
Komisioni pėr Gatishmėri dhe Emergjencė, Kryetar

Partia
Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK)

Tė dhėna personale

I lindur mė 17.02.1958 nė Llabjan
I martuar

Arsimimi

Akademia Teknike Ushtarake
Inxhinier i diplomuar i kimisė

Aktivitete dhe funksione, tė tanishme apo paraprake

Oficer ushtarak
Inxhinier i diplomuar nė industrinė kimike nė Slloveni

Gjuhė tjetėr pėrveē amtares

Sllovenisht
Kroatisht

Adresa
Prizren
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 4:47

Gazmend Muhaxheri
Anėtar i kryesisė

Funksionet nė Kuvendin e Kosovės
Grupi Parlamentar ORA
Komisioni pėr Bujqėsi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis dhe Planifikim Hapėsinor, Anėtar

Partia
Lista qytetare ORA (ORA)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 4:47

Mahir Yağcılar
Anėtar i kryesisė
Dėrgo mail

Funksionet nė Kuvendin e Kosovės
Grupi Parlamentar GP 6+
Komisioni pėr tė Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe pėr Kthim, Zėvendėskryetar i dytė
Komisioni pėr Ekonomi, Tregti, Industri, Energjetikė, Transport dhe Telekomunikacion, Zėvendėskryetar i dytė
Komisioni pėr Rregulloren e Punės sė Kuvendit, Anėtar

Partia
Partia Demokratike Turke e Kosovės (KDTP)

Tė dhėna personale

I lindur mė 06.05.1961 nė Prizren
I martuar, baba i dy fėmijėve

Arsimimi

Inxhinier i diplomuar i komunikacionit rrugor
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Mer 2 Aoū - 5:15

Zyra per Media dhe Publikime
Kuvendi i Kosovės
Rr. Nėna Tereze,
Prishtinė,
Kosovė

Tel:
+381 (0)38 211 186
+381 (0)38 211 949
+381 (0)38 211 189

Fax:
+381 (0)38 211 188


Na kontaktoni

Pėr ēfarėdo pyetje lidhur me pėrmbajtjen e faqes sė Kuvendit tė Kosovės nė internet, ju lutemi na shkruani.

Emri dhe Mbiemri: E-Mail: Haxhi Latif Kuēi(Krasniqi)


Porosia:
Skenari i erret per kosoven qendrone ne ate sepse jeni ka i ndegjoni njerezit e NATOS,dhe ju ore tradhetar ja arritet qellimeve te juaja ogurezize qe te me deboni nga kosova?Dhe ēdo zhagitje qe vazhdoni me negociata mes serbise dhe kosoves eshte skenar i pergaditur qysh nga Rugova e deri tek komandantet e uēkes dhe tani jeni ka e vazhdoni po te njejten rruge te mallkuar e mallkuar qofshi ore tradhetar qe shekuj na morret ne qafe .Nje po u thote Haxhi Latif Kuēi(Krasniqi) skenaret e juaja te erreta kane nje prapavije qe neser te vazhdoi nje lufte e re mes serbise dhe shqiptareve,dhe marveshja e juaje e brishte(tradhetare) eshte zhagim i negociatave qe kosova te mbesi nere serbi si nje autonomi vetqeverisese qe paraqet nje kohezgjatje e REHABILITETIT(rehabilitimit)apo parashkrimin e pavaresise!!!pra harresa e popullit per pavaresi,me keto marrina qe jeni ka i bani dhe ne te njejten kohe te mjerimit qe populli te mendoje per buke,e drite!!!
Ju nuk keni gabim,gabim eshte OKB e KS qe nuk i zbatone rregullat e veta sepse ju jeni ata qe gjate egzistimit te jugosllavise qet ne krye te vendit,pastaje gjate Sllobodanit,gjate Rugoves kur kaluat nga LKJ ne LDK,dhe shperndarja e juaje ne parti te ndyta,pastaje ju ore te marre e udhehoqet edhe luften dhe na tradhetuat dhe tani po na mbani varure si plehera as te vdekur e as te gjalle duke na genjyere shekuj dhe tani!Per ju nuk ka biseda e as keshilla sepse keni pervoje per me rrejte e me shtyp popullin e juaje e duke ja lene sherrin serbeve,por ju jeni gjak serbi vetem e shtini popullin qe te vriten mes serbeve e shqiptareve e ju rrini mshehur mbas skenave makabe dhe si te perfundone lufta ju dilni dhe shtypesa baheni ne popullin e juaje po kush po u lejone ?une e di por populli dhe popujt e dijne por kane marr frige.

Haxhi Latif Kuēi(Krasniqi)02.08.2006
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
ben soloNumri i postimeve : 10
Registration date : 04/12/2006

MessageSujet: Te gjithe keta qe i ke shkruar si udheheqesa te Kosoves,verk   Lun 4 Déc - 7:33

Vete jane qeveritar te djehit edhe sot ata po e shtypin kosoven
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur
KEMAIL H.HYSENINumri i postimeve : 2
Registration date : 02/03/2007

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Ven 2 Mar - 12:05

Parlamentarve Kosovar, sidomos atyre tė mazhorancės dhe disa kryetarve partiak tė Grupin e Unitetit.
TEMA**** MALLKIMĖ

Ju tė padukshmit e Titos!.Fukarat e Millosheviqit!.Enėlėpirsat e 1244-it !. Pėrkrahsit e Coptimit tė trojeve Etnike!. Telallt e pavarsis sė mbikqyrur, tė ju pėrkujtoj, se jeni tuj i rrotullu eshtėrat e Dėshmorve tė Kombit dhe martirve nėpėr varre duke dashtė me tregu se ju ini shpėtimtart e Kombit tė ēpikur Kosovar dhe multietnicitetit nė trojet etnike dhe tė aneksuara nga tė pangopurit me dheun e lar nė gjakė tė Ilirisė.

Ju qė kur lindėt, nėnat shami bardha Shqipėtare, u betun se zdo derdhin lot nėse bini pran olltarit tė liris e e mbollėn nji lisė. kurse baballarėt qitėn pushkė e bėnė aheng me tregu se mėmėdheut nga fisi tyre ju shtu njė pushk lirie, e qė tė dy u mburrėn qė linden nji luftėtar lirie dhe nji pushkė fonti pėr qlirimin Kombėtar,i kthyt shqelmin qumshtit tė bekuar tė nėnės suaj, e cila ju lindi e ju rriti ēė tė bėheni kurban pėr bedenat e kalas etnike, e qė devijuat nga bekimi i mėmės suaj, skeni pse vdisni, se ju ini tė vdekur qė kur tradhtuat gjirin e NĖNAVE tuaja.

Ju qė me gjuhė e pa zemėr futėt militantėt nė plum pushke, e i bėtė mish pėr topa hasmi,
e tani pajtoheni se robėrusit dhe dėshmorėt duhet tė jen tė barabart nė lapidar “lirie”.
Ju qė shutė rininė, e familjet e atyra qė s’tradhtun gjirin e shami bardhave Shqipėtare, nė emėr tė betimit pėr tansi teritoriale tė mėmėdheut e flamur.
Ju qė mbi gjakun e tyre tani qirreni sė palluri pėr liderizum dhe patriot.
Matematik pėrfitimi personal e kishit gjdo rėnje tė tyre.
Avansim kariere, emrat e tyre mbi gurt e varreve.
” Mburrje” para njerzve tė thjesht, fotografit e librezave tė luftėtarve tė rėnė, dhe fjalimet e zjarrta pėr fitim vote.
Premtim Zgjedhjesh, coptimin e sėrishum tė betimit tė tyre pėr tok e Flamur, kuptoni se zoti dhe toka do tu dėnoj me anatemim heretiku. Dhe herdokur do kthej mallkimin nė brezat tuaj qė do vinė, mallkimi nuk prekė drejt pėr sė drejti, por vjen e hakmerret aty ku kputėt arteria e zemrės sė trungut tuaj e i cili do vyshket si kėta qė s’menduan pėr vete e familje por pėr tok e flamur Kombėtar Shqipėtar.
Or ju tė mjer, servil e pakurrizorė, mos e pėrbuzni bujarin e kėti populli i cili nė paganizėm, benė ma tė madhe tė besėpaqės e pat PĖR TOKĖ E PĖR QIELLĖ. e qielli veq ka fillu tė hakmirret, se profitert si ju e prishėn baraspeshėn e globit dhe po shkatrrojn gjdo gjė para vete, e edhe ozonin ditė e mė shumė, po na qojn kah kataklizma, si ju kėtė popull i cili nga bujaria e kultura pranoj gjthėqka mbi kurrizin e vetė qė nga lindja e Krishtit e pastaj edhe e Muhamedit vetum e vetum mos tė shpallet pas Paganizmit i paqenė,i paqėndrushėm,dhe i pabesimėtar. koha e rilindjes se kėti kombi po vjenė, pėr hirr tė urtėsis dhe durimit qė ka, edhe vet zoti po bekon e runė, dhe ditė e ma shumė ėshtė tuj e pėrtri.
Mos qillofsha nė lėkurėn e juj kur kėtė popull qė e keni hipnotizu ta lshon hipnoza e anatemimi, e ta kuptoj se qfar tė pabesish e kan mashtru, se do qaj edhe guri kur tu vejn pėrpara drejtsis sė popullit.

Kemail Haki Hyseni Prishtinė.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   Ven 2 Mar - 17:33

I nderuar vella Kemail
................................

Artikullin qe e keni shkruar me emocione aq te forta shpirterore,nuk ka njeri qe mundet tua mohoi nje gje te tille.
Realiteti i juaje eshte ne nivelin ma te larete qe e kerkone koha e kombit e popullit tone te dashur qe vuajti shekuje te tere dhe tani kinse i ēliruar po vuan ne skamje te skajshme,ma zi se ne kohen e Rankoviqit,!Dhe me genjeshtrat e ketyre servileve qe i kemi ne pushtet po manipuloin me ate popull qe dikur ishte i roberuar ne dy fronte nje nga serbet dhe se dyti nga qeveritaret servila shqipofolesa,qe edhe tani mu ata i kemi mbi koke.


Edhe nje here ju pershendesi nga zemra,sepse njerezit si ju i nevoiten ketije popullit te Kosoves per te dalur nga kjo humnere e poshter!

Haxhi Latif Kuēi(Krasniqi)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Kuvedndi i KOSOVES   

Revenir en haut Aller en bas
 
Kuvedndi i KOSOVES
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: