AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Blerim Kuqi e Fatmir Lima kan vra komndanta te shkive

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Blerim Kuqi e Fatmir Lima kan vra komndanta te shkive   Dim 8 Mai - 1:19

Blerim Kuēi ishte intervistuar nga UĒK-ja
Blerim Kuēi ėshtė ende nė burg, ndėrsa pėr ndėrlidhjen e tij me UĒK-nė ka folur ish ministri i transportit Fatmir Limaj. Ai ka thėnė se Shtabi i Pėrgjithshėm i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės duhet tė pyetet pėr Blerim Kuēin dhe tė kaluarėn e tij nė UĒK. Nė njė intervistė pėr emisionin “Drejtėsia nė Kosovė”, Limaj ka thėnė se Shtabi i Pėrgjithshėm i UĒK-sė e ka intervistuar Kuēin pėr veprimtarinė e tij gjatė vitit 1998-98, por nuk ka dashur tė flasė pėr burgimin e Kuēit nė Kleēkė.
“Blerim Kuēi ka qenė nė Suharekė dhe kjo ka qenė veprimtaria e tij dhe asgjė mė tepėr”, ėshtė shprehur Limaj. I pyetur se pse ka qėndruar nė Kleēkė Blerim Kuēi gjatė vitit 1999, Limaj ka thėnė se pėr kėtė duhet pyetur ish-shefin e Shtabit tė UĒK-sė. “Duhet tė pyetet Shtabi i Pėrgjithshėm i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, i cili jo vetėm prej Blerimit, por prej secilit ka kėrkuar sqarime pėr ēdo veprimtari apo angazhim nė kohėn e luftės, sepse organi mė i lartė nė atė kohė ka qenė Shtabi i Pėrgjithshėm i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, kėshtu qė shumė mė mirė do tė ishte ta pyesni ish-shefin e Shtabit tė Pėrgjithshėm tė asaj kohe”.
Duke folur pėr vitet 1998-99, Limaj ka thėnė se ai bashkė me Blerim Kuēin kanė krijuar bazat e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės dhe ka theksuar se akuzat e ngritura nga EULEX-i kanė pėr qėllim eliminimin politik tė tij dhe Kuēit. “Unė pėrsėri po them se Blerim Kuēi nė atė kohė ėshtė thirrur nė Shtabin e Pėrgjithshėm dhe Shtabi i Pėrgjithshėm ka pasur komunikim tė drejtpėrdrejtė me tė pėr tė sqaruar zhvillimet e caktuara nė atė kohė lufte dhe, pėrsėri po them, adresa mė e mirė nė kėtė drejtim ėshtė Shtabi i Pėrgjithshėm. Ajo qė mund tė them nė kėtė rast ėshtė se unė, Blerimi dhe disa shokė tė tjerė kemi qenė nė bazat e para tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės nė vitin ‘98 nė zonėn e Pashtrikut”.
Sipas Limajt, disa ndėrkombėtarė janė duke tentuar qė ta eliminojnė politikisht Kuēin dhe atė. Ai nuk ka dashur tė flasė pėr dėshmitarin “X”, nė bazė tė dėshmisė sė tė cilit ėshtė bazuar edhe hetimi i EULEX-it kundėr tij. Limaj po ashtu nuk ka dashur tė komentojė pėr njė letėr qė ėshtė gjetur nė shtėpinė e tij, pėr gjendjen psikike tė dėshmitarit “X”.
Limaj ka deklaruar se persona tė caktuar po tentojnė ta eliminojnė atė politikisht, pėrmes proceseve tė drejtėsisė. Ai ka thėnė po ashtu se disa zyrtarė tė lartė ndėrkombėtarė kanė dashur ta ndalojnė fillimin e punimeve tė autostradės, ndėrsa po kėta zyrtarė ndėrkombėtarė mė pas kishin lobuar nė zyrėn e tij pėr tenderin e kėsaj autostrade.
Limaj megjithatė nuk ka dashur tė tregoj se kush janė kėta ndėrkombėtarė. I pyetur pėr kė ėshtė duke folur, Limaj ka thėnė se nuk ėshtė duke folur pėr njerėz tė thjeshtė, por zyrtarė tė lartė qė kanė lobuar pėr kompani private nė zyrėn e tij. “Besoj qė kėto do tė dalin, asgjė nuk do tė mbetet e pazbuluar, nė bazė tė atyre qė kanė ndodhur, mund tė vijmė nė njė konkluzion se ku jemi”, ėshtė shprehur ai.
Shpėrndaje
Kthehu | 19.04.2011

Blerim kuēi ka luftue gjoks me gjoks me shkie te serbise qe erdhen ne kosove me na farue.Blerim Kuqi mos té kish qen ne uēk,sot kosova nuk kishte me egzistue!Per kete Fatmir Lima e pate burgos,sepse eshte tute qe po ja merr komanden !Edhe Fatmir Lima ka luftue e e vra kapitena serb;din ushtaret e tij,Samiu,Nexhati, Bajram Bekteshi Xije Shala ! Lima ne suhareke ka vra komandanta te shkive ,ka vra komandanta edhe ne Rahovec e ne Pashtrik bashk me Avdi Ibrahimin kan kalle tanksa serbe .Bile ndaqit me dite ;Keta nuk i kan lejue serbet mi dhunue grat shqiptare.Keta as qe i kan lene tu afrohen shtepive te shqiptareve qe tna djegin .Keta shkijet nuk i lan qe shqiptaret ti deboin nga kosova!Keta rane kosoven e mbrojten,as nje te vdekur nga shqiptaret nuk ka pasur.Lavdi vepra patriotike e ketyre patrioteva te gjalle te legjendes se vertete.ēka po don ma teper populli i kosoves ?Pavaresin e plote ua pruren,i bashkuan trojet,dhe amanetin e baballareve ua quan ne vednin e duhur 2me8
Haxhi Kuēi 08.05
Shqiptari nuk e vret shqiptarin, ne asnje rast. Historikisht deri me sot nje gje e tille nuk ka ndodhur kurre. Shqiptarin e ka vrare i huaji, edhe shqiptari e ka vrare te huajin, por jo shqiptarin, me asnje cmim. Per kete arsye duhet te krenohemi. Kudo qe ka ndodhur ndonje vrasje, qe thuhet nder shqiptare, e verteta eshte krejt ndryshe, njera pale, medoemos, dikund i perzihen rrenjet me shkije, greke apo turqi. Vejani mendjen, reflektoni dhe hulumtoni, alterntive tjeter nuk ka. Vjedhja, tradhetia e ligesite tjera jane veti te krijesave te krycezuara, te cilat edhe vrasin nen masken e te qenit shqiptar. Shpeshe ia ze per te madhe Dr. Salih Berishes, perse tere kete lufte per ta bere Edi Ramen shqiptar, i cili vetem se flet shqip, ai s\'ka lidhje me shqiptarine, po te kishte do te vetedijesohei ndonjehere, por Edi eshte i huaj dhe i ka hije te punon kunder Shqiperise.
Gjoni 20.04
O Taaratas- PDK-ja,AAK-ja jane formu pas luftes oj lope.Ne cilin vit paske pas ardhe me luftu ti ne Kosove? Valla sa ahmaku ashte ne kete dynja ,Zoti hajre e bofte.
Destan Begu 20.04
o ti PLAKU ti koke DREQ PLAK nuk ta ka djek tye mire ma ta vra ty diken te families qe ka kontribu gjithmon per KOS nuk kishe kallzu ti prralla ketu more ahmak plak, ni pune qe shihet kallauz nuk do, edhe populli i din te gjitha o ti thi plak .uji kur don ME MARR AREN BRAZEN DUHET ME NDA NE KRYET E JO NE MES SE UJI SHKON EDHE DIKA TJETER: o ti PLAK a don hala pralla, o ti tramak i pa pjekur plak.
taratsi 20.04
o qfar njerz jan do komentues ketu po a dini ju se gjat luftes kur njerzit shkonin nga diaspora per te luftu vetem PER KOS nga kta te pdk nuk i mernin ata qe nuk jan me pdkashat sa idiotizem a, te rinjet qe kinin frig 12- 15 vjet i qonin me qel rova (broitse dheu) me dhun. Tani ma shume kan qen te koncentrum te luftoin kundra njesive te partive tjera se sa kundra shkaut. ne at koh ma rrezik ka qen me pas fotografin e te MADHIT RUGAVA se te shkau nga keta te pdk. une vet kam qen ne luft ne KOS:
taratsi 20.04
Polititka nuk eshte zanat edhe bash i lehte si kan mendu keta rrugaqet e hashimit.Tash e kane kryet ose koken ne cunge,dhe ka mundesi qe i shkone koka keti limes hashimit xhaviti azemit kadriut e shume e shume te tjere qe kane Masakru Popullin e pafajshem te Kosoves paralele me shkie,pra tashe eshte koha,dhe kesaj here nuk do ja lejme barre historise.Shqiptaret nuk jane ka bejne gjume si mendojne keta kriminele...jo jo ata qe punojne per Atedheun nuk lodhen kurre...le ta dine kriminelet si xhaviti e hashimi fatmiri e tjeret...Koha nuk punon per ta,por per Popullin dhe Kosoven...
xha bib... 20.04
Z.Lima me ne fund e kuptoj se ka qene vegel e te tjerve,e tash per me mbrojtur veten duhet ti tregoj adresat ku me u drejtuar hetuesia e keshtu me radh deri te zbardhja e se vertetes e cila na mungon, nuk ka te ardhme pa u zbardh vrasjet politike,pa u hetuar veprimtaria e vetquajturit SHIK e disa prej tyre per ti ikur pergjegjsis ose per te pasur ndikim ne drejtesi jane ber edhe \'\'deputet te popullit\'\' me vota te vjedhura me skenarin mafioz.
Prishtina 20.04
o ju disa komentues po a dini more ju se qfar njer jan vra gjat luftes dhe pas luftes, po a kini njoft ju ata njerz si:TAHIR ZEMA ;AHMET KRASNIQI: UKE BYTYQI etj etj po lezone pak biografin e tyre e mos folni kot se turp eshte,gjynah eshte edhe nga familiet e tyre njerzit qe kan VEPRU E LUFTU gjithmon per KOS te vriten. po BLERIM KUQI i din te gjitha po normal qe ka frig per familien e tij qe te tregoi te verteten. EULEXI ka fut ne burg njeriun e gabuar. blerim kuqi ka qen luftetar i vertet i KOS, shpresoi se dote fitoi DRETESIA:
tafuki 20.04
O ti qyrravec, mesohu nji here te shkruash,pastaj kthe pergjegje ne komentet e mija.Te kame thene 100 here se pa marre parasysh a behesh AJNSHTAJN,adolf H, troja pr, axha bib,binak zeze,apo dreq i mallkuar,je qelbesire si rakunet,te vije ere ndote,sepse e ke gojen si qe e ke organin e jashtqitjes. Ti je nji shka i shkines, nuk ke gjak shqiptari,je flliqesire e paskurpullt,qe ke hy ketu te mbjellesh urrejtje ndermjet Shqiptareve mendjelehte. Me te shamet qe i ke shkruar dje ,e ke treguar \"nanen"/ se qfare e ke o zogu i shkaut.
Kanuni i Lekes 20.04
Tahir Zemaj te gjitha keto turpesira i ka pershkru ne librat e tije\" Keshtu Foli Tahir Zemaj 1 dhe 2\", por athere njerzit nuk kishin kohe me e ndegju nga euforia e ketyre rrugaqeve. Njerzit jane vrare para dhe gjate luftes vetem per bindje politike, por keta njerz kane lene dhe kane familje te cilat e presin drejtesine. Me ligj dhe Kanun
Leke Dukagjini 20.04
o ju shpiuna si lloji i troja pr e qiku mergimtari tregoma 1 te ldk te cilin e kerkon serbija e haga me burgos e mi denu ka 20 vjet ne munges asnje se jan bashkpuntor te tyre kan gjak te shkavit se qeni qenin nuk ehan eju hani...sa te doni si thot populli qent po lehin kravani po hec se ju venin ne stankovec e kini per hijena e qyqe te nates jeni si do gra te kqija... haram xhaku i deshmorve...te gjitve shpijunave si ju....
trimi 20.04
ju lumt juve qe po e qesni ne shesh te verrteten,nuk e ka pas askush borxh me luftu e ne tjetren ane me tradhtu vllaun e vet per te arrit qellime personale.po ishalla i denon gjaku i atyre qe rane nga plumbat e shqiptarit tradhetare.kushdo qe ka be keto e ka vendin ne nburg apo nqeli sa te jete gjalle.
Ermali 20.04
o llap e zhitia llap mburrem me ju o trimat e llapit mburrem se jam llapjan edhe vet ...Bec Sinani me sakic duhet me lind e me ju pre kryt hashimoviqave e halitoviqave e limoviqave, kta e kan enverin ne shpi hala, drakullat me maska jan kto kto kan vnu maska me vra shqiptar trima e burra kto skan pas b... me vra shkie si Bec Sinani, si Tahir Zema qe krejt serbia thojke kush eshte ky qa na bani e shliroj loxhen me nje grup ushtar shum te vogel qe ju duk serbis se 6000 ushtar kto jan legjenda qe mitiantat e thaqin jan hy ktu e shesin mend bre zoti ju marroft ...PS.gjithmon shqiptart kan vujt prej kombasve te vet kurr skan humb luftra ne front por nga tradhtit dhe vrasjet qe bahen si nag PDK e hashim drenices e peja e xhavit halitoviqit
troja-pr 20.04
rroft IBRAHIM RUGOVA kur e kan pyet qosjen edhe thaqin dhe RUGOVEN i ndjeri HOLLBRUK se kush kontrollon ushtrin RUGOVA eshte pergjegj un kontrolloj FARK un, e hashimi me qosjen i kan rrudh krahet nuk shkoj shum koh i vran trimat mbas shpine e murren UCK ne dor kjo eshte pra PDK sot qe kemi ne qeveri qa presim prej tyre na ma shum ...pra ky blerimi limaj ku... e kombi ton haram ju koft buka bashk me krejt PDK e kosoves
troja-pr 20.04
Ai qe seshte kerkushi mundohet me i tregu botes se eshte dikushi ....pra keta jan shoqeria PDK leviza popullore e azilantave.Zahir Pajaziti e kan pas thirr ne zvicer haliti me thaqin e dini qa i ka pas than? Kosova nuk shlirohet ne zvicer neper kafene po un jam i luftes e nese doni me luftu hajdeni ktu pra gjith trmiat e koseves qe fourmun FARK masandej me qmendurin e xhavit haliti e thaqit ne norvegji takordimi qe te thirret UCK pas 3 dite vritet heroi AHMET KRASNIQI dulen trimat (itist) te kafene te zvicrres me maska se kokan tu luftu e kan fomru UCK jo jo vran te gjith ata qe formun UCK dhe moren ne dor pushtetin edhe sot si ti leka qe je vullgar e i eger ne komentet tua qe per mua sja askushi or qelbsir e kosoves me tregon mua e me sht patritizem me horrat e PDK qesaj duhet me i than turp torp turp pse turp? po spes kan vra trima mas shpine te gjith e din se si jan vra formuset e FARK APO UCK mbas shpine u vra komandant RAMADANI,QEKU .RROFT IBRAHIM RUGOVA LEGJENDA KOMBTAR
AJNSHTAJN 20.04
OJ SAKICA E SERRBIS EDHE TI TAKSIRATI ITRUPIT TON EDHE SHPIHUNAV SI TI. TAHIR ZEMEN SE KAN THY SHKIT JU KAN THIRR SERRBT JUVE SHPIHUNAVE TE KOMBIT EDHE E KENI LARGU NGA FRONTI ,KSI SOJ MA NUK KA ME JU SHKU QE BESA NE TE DEL KUSH DON SE VEQ NJO PO JU THOM TASH BALLI KOMBTAR JAV PREN VESHT SAKICAV EDHE TAKSIRATAVE te serrbis ,na krejt shpihuna ju dy atdhetar hajde hajde ka dal dale kuqnu pak oj e zeza tradhtare po tradhtare nuk kan ftyr qysh mu kuq kur jan te kuq nga komunizmi
llapi 20.04
limoviqi ne hag kshtu folke o i nderuari prokuro un nuk e kam dit kush asht RIQARD HOLLBRUKU krejt salla filloi me kesh me ket veglen sllave apo dora e serbis .Prokurori ja kthej ne KOSOVE edhe femit e kan njoft e ti limoviq jo a , prap filloj krejt salla me qesh me tradhtaret e kombit
zhitia llap 20.04
Po more po keta burreca kan frige te flasin si ata burrat ne drenic qe kurre nuk folen se qka ju ka ba thaqi.
jeti 19.04
Po more po keta burreca kan frige te flasin si ata burrat ne drenic qe kurre nuk folen se qka ju ka ba thaqi.
jeti 19.04
ju zotri Blerimi duhet ta tregosh te verteten qka ka ndodhur ne at koh ne kleqk se ne krejt e dim FATMIR LIMAJ ..ju ka burgosur juve por let te del e verteta ne popull
mandi 19.04
KOMENTUS,komentet e juaja jane si me qene prej atyre psikopateve qe gjenden ne psikiatri per rehabilitim,JU JENI TE PASHERUESHEM SEPSE JU JENI NE ATE BOTEN E QEMENDIS PSIQIKE E LOGJIKE QE JAME I BINDUR SE AS FROJDI I MADHE BABA I PSIKOLOGJISE NUK KISHTE MUNDUR PER TE JU DHENE NJE DIAGNOZ SEPSE,nuk kishte mundur te ju gjeje nje diagnoze.
zhan poll belmondo 19.04
Merrni armet e nxjerrni \"hak\", jau marrofte Zoti fytyren, qka jeni duke flliqur ketu. Shqiptaret nuk e kane pase tradite te shahen si gabelet,por kur i ke hy ne hak,ose te ka vra ose ta ka fale.Nese ju ka hy dikush ne hak, nuk po kerkoj nga ju qe ta falni, por kerkoj nga ju qe te permbaheni nga sharjet kolektive te gjakut tuaj.Mos e njollosni kulturen e nje populli te vuajtur me shekuj nga armiqet shekullore.Po mendoni se jeni ma te ndershem e ma burra se Blerim Kuqi a.Vetem Ai e di rrugen qe e ka kaluar,dhe vetem Ai e di te verteten.Qka po baheni ma katolik se papa, ju o te bekuar.Po tentoni ta kallni nji lufte vllavrasese.Thirrjet e juaja per me bere sapun nga vllezerit e gjakut tuaj, jane me te renda se thikat e qetnikeve serbe qe kane heqe koka shqiptaresh.Dyshoj qe nje person qe ne dejte e tij rrjedhe gjak shqiptari,munde ti shkruaj keta rreshta.Armiku ju ka bashkangjitur qyqareve analfabet,dhe po e thellon perqarjen ndervllazerore te Shqiptareve mendjelehte. Turp,turp i madhe.
Kanuni i Lekes 19.04
PKJ-LDK = udbash -Titist-jan te gjith se bashku, dhe jan kan dhe jan argat i shkaut, i kan sherby dhe po i sherbejn pansllavizmit.Te gjith ata qe jan kunder pansllavizmit duhen te konfrontohen me keta. ktu esht problemi kryesore nder mjet dy toborreve Titist e udbash,shka un mendoj se ENVERISTET dhe jan pro BASHKIMIT kombetar ndersa kta te tjeret jan pro pansllavizmit....!!!!!
xhema 19.04
Blerimi duhet te flas te verteten,e jo te hesht se ashtu nuk i ndihmohet Kosoves por i ndihmohet krimineleve te cilet ne emer te uēk-s kane bere krime te pa falshme.Kriminelet jane gjalle,kane adrese,nuk jane ne qiell,jane ne mesin tone,e ne bejme sehir,nuk i denoncojme,te verteten dojme ta varrosim,por jo duhet te flitet haptas,per vrasjet gjate dhe pas luftes,per krimet ekonomike qe behen prej pas ēlirimit,per ēdo gje qe Kosoven po e dergon ne shkaterrim ekonomik-politik-social e shoqerore.Adresa per zbulimin e krimeve eshte;Qeverija e Kosoves dhe pdk e H.Thaqit.Mos e kerkoni ndokund tjeter se nuk do ta gjeni kurr...!
lozana 19.04
Oh ket super hajnin e kosoves,limen duhet per jete me burgos,ne serbi e jo ne kosove. Se nuk i duhet kosoves aspak se e kane prue popullin para vdekjes,ma e lumter asht vdekja se te udheheqin lto pisa te ndyer.qe krejt kosoven e shkatrruan per intetesa personale dhe partiake.po prap do te dal nje Adem Jashar e do tjaerr shpirtin ktyre qe tradhtuan gjakun e deshmorve per interesa te bethes vet. Oh tradhtar per ilaqe ishalla juv shkojn paret .
Ish-uck 19.04
Shtabi ju Q....n....juve te pdk.se gjithe juve kriminelve te flliqte...jeni shume primitive nuk durohi dote....Vritni keta kriminel...nga hashimi deri te memli...
Adolf..H 19.04
O ju Hyjenat e kuqe,ky ...taksirati...dhe ..Meli...Mfale Redaksi e BS...Ketyne dyve Rrafshe majken ju Q....ne llulle te gojes...se shkina i paski ju ok...Vertete ka nevoje per nje Kryengritje Nacionale dhe mi zhduke te gjithe keta shkiet e hashimit fatmirit xhavitit e Artemies...Bre Majken ne Goje ju Q......juve qe jeni ne pdk..Ma zi se Hitleri qe i ka zhduke Komunistet...edhe une ju kisha bo Sapune...Zot bone mire,... ju jeni Rasa me e Poshter qe ka pa njerzimi nojhere....
binak z.... 19.04
desha te kyqem me at qe thuhet leta denojn Kuqin se spo tregon te verteten,ai ka tregu ndoshta,por mos harroni se nje shqiptar i vertet nuk jep shqiptarin pis sikur limen,sepse lima meriton vdekjen nga populli yn e jo burgin luxsoz,
qaushi 19.04
lajm me i mir i kti viti dalja publike e AKSH-es se ata qe nuk i hoqi UĒK-ja tash i rregullon AKSH e sa per tahir zemat e shoket e ti qe kan cof me kohen i lumt dora atyre qe i kan hjek kta pisa duhet pastru raca o ju shpijuna nga nje thes me kompira keni me pas te dera kaq afat keni per mej hanger dhe me ngordh si qen te zgjebosur ju ka trimnu eulexi shpijunat e udbes asiqare more keni dal coftina
taksirati 19.04
O PASHA BABEN O FATMIR LIMAJ TI AS NI -CENT -NUK E KE VJEDH . TI KE VJEDH MILJONA O VLLAU JEMEEEEE edhe une baj be e nuk tutna bile doren ne zjerm e shti hhahahahahah malok
hasaj 19.04
bravo goni e vertet qe fjalet e gjeneralit te vertet te kosoves tahir zemes lavdi i qoft kti trimi se krejt ato fjal qa i ka thanen jen te verteta veq nja me kujtohet bash ne koshare kur tha thaqi esht ka me thot mas pari dot bej luft me ty tahir taj me shkavn po hjeku pej fronti vet hashim thaqi i ka than prej tirane e ka thirr ne tel satelitor ktaj jen krejt mafijash uck ka luftu me hjek ni okupator e tash e mur tjetri okupator mafijasht hajnat qe veq shiptar kan var turp kriminela
koshare 19.04
PO ME VJEN MIRE SE PO QELI PAK. POR MOS HARRONI SE TE GJITHE PO THIRREN NE SHTABIN E uck-SE I CILI NUK KA EGZISTUAR KURR OSE GJDO SHTAB LOKAL ESHTE KJEN SHTAB I PER GJITHSHEM MOS RRENI TASHTI SE KA QENE .KA QENE SHTABI I HAJNAVE. RRNOFTE AMERIKA SE SA PER SHTABE ISHIM SOT JASHTE KOSOVE SIKUR MITROVICA.
glleni 19.04
R E A L I T E T I---Disa kriminel ordiner te Shikut PDK dhe AAK kane likuidu njerze te pafajshem. E keta jane sode Multi Milioner.
QUNI-Ushtare i Farkut. 19.04
Kanuni i Lekes,pajtohem me ty qe drejtesia te veproj,ok, komentet i kuptoj ne nje mase,njerezit jane lodhe me kto ljame te cilat jane te mbajt nje popul te ter pezul.Por nese drejtesia duhet lane te veproj,ateher kjo ne ket reast pikrisht kerkohet nga zoti Limaj,.Ai i quan shpifje akuzat per korrupcion,qka qe te len me dyshu ,(vete fjala ,kontrollim i pasurive te len shume per te dyshuar),pastaj angazhimi i advokateve vendore e nderkombetar,pse pra aq shume advokat?kah parat per advokat?Akuza e dyte per krime lufte (me te vertete e dhimbshme)pore nese esht i paster,esht shum leht,dorzo imunitetin ,paraqitu ne gjykate ,nese ske ba gje lirohesh,pse po e mban ket mister duke u mbrojtur pas imunitetit te deputetit.UNE SKAM VJEDHE NJE CENT ;e knej tuli lloj advokati mmm ,ksaj i vjen pak era,Dasht zoti del i pa fajshem,veq po frigohem qe neve si popull edhe na sakatun tuna vjedhe,po edhe avokatet na duhet me jav pagu ,se kto pare nuke pikun prej qielli ,po te pollates jane.
floriani 19.04
O Blerim Kuqi , eshte ne te miren e Kosoves te mos heshtish, se ke qene ne Kleqke i burgosur dhe se je rrahur nga pjestaret e SHIK-ut, tashme e dine te gjithe ashtu siq e din ti, andaj tregohu i guximshem e thuaje te verteten nga kush je rrahur, e nga kush je kercenuar per vdekje.Edhe po nuk e the ti, te tjeret do ta thojne te verteten, te verteten te cilen populli eshte duke e kerkuar, per tua hjekur maskat ketyre horrave qe nuk kan lane gja pa ba si ne lufte ashtu edhe pas lufte .Vetem duke e treguar te verteten do te shpetosh nga turperimi qe ta kan bere keta, se ne te kunderten do te turperohesh e poshterohesh akoma me shume, ma shkurte me thane i bjene qe te kane dhe nuk po guxon me qajte.Vetem duke e treguar te verten munde ta ndihmoshe luften qlirimtare e jo duke i mshefur kriminelet e krimet e tyre.Krimi luftohet duke e goditur kriminelin e jo duke e mshefur ate. Ne te verteten tende e ke perkrahjen e te gjitha forcave progresive ne Kosove .
dushkaja 19.04
Po mu kan kejt deshirojn luft po lufta qeto sene i ka bilebile UCK-ja kurgja ska ba po a edini ju qe Hitleri ka than ne kejt Boten kena ble Shpiuna veq Shqiptart kan shpiunu vullnetar Kshtu qe shum ka pas zor tahir zema mu inkuadru ne luft masi ja filloj Adem Jashari veq a din po edhe ky Kuqi i ka sherby Klanit te Rugoves ne luft edhe normal u marr ne pytje nga UCK-ja
Meli 19.04
Ulutem mo tregoni perralla ka vra kit ka vra at a ju aty keni qen a po ne qofse ju keni qen aty ju i pasishit vra mos folni pa lidhje ju lutem se jemi ka e meposhtur kosoven serbet me vete e do trima ton me vete..
plaku 19.04
A thua more Zot, a i kemi keto mende nga traumat e luftes,apo jemi infektuar me ndonji virus te vampireve,dhe po duam ta hame te gjalle njeri tjetrin.OO dashamire,lereni drejtesine te veproj, e mos e merrni rolin e prokuroreve apo gjykateseve, pa kone kurkushi. Disa edhe po lajmrohen si \" deshmitare te mbrojtun\". Ku keni qene ju o dai qe 12 vite?.Po fjalet e juaja, nuk jane dale prej Kur-anit,qe me ju besu qa te folni. Une personalishte do te munde te thurja nji histori te tere per cilin do personalitet publik, edhe pse kurre nuk kam pase kontakt fizik per asnjerin. Edhe ne qofishi dyfish me te menqur se qe jeni, ju nuk munde te ja kaloni Dick Martit. Ta dini vetem nji gje: Drejtesija do te ngadhnjej, pa mare parasyshe se ne anen e kujte eshte.
Kanuni i Lekes 19.04
limaj nuk ka patur koh te merrej me qeshtjen e shkive por me shqiptaret e rendomt te asj kohe po te ishte ky aq trim se si folej per te nuk do te kishte ekzistuar as serbi i fundit ne ks ky asht nje kriminel qe vrau edhe ismet jasharin ket e din shum mir zoti limaj ky hajn qe vodhi pasurin e kosoves por mos te harroj se nje dit do jep llogari si husni mubaraku i exhiptit
rankfurti 19.04
ki pis ka vra vllezrit tan e jo shkije as qe ka guxu ta bej nje hap te till me vra shkije sja ka mbajt b.kti pis limes e sa per kuqin ndjej keqardhje por ne ta mbajn akoma aty ku asht se po e mbron kriminelin qe ka vra shqiptar te pafajshem nje dit do te flas e verteta por zoti limaj le te pregaditet per serbi se ne ks nuk e ka vendin
frankfurti 19.04
Ev Zoti i Madh pa jav marru cofen mos e lasht,qa ishi kan ju qa ishi kan,po banu burr o Fatmir Limaj e hjeke at \' X \' tregoj emrat se kush jan ata zyrtar te lart se te bijt e Allahut tyben sjan ata poe diskriminojn ter Luften e UQK-se ter popullin Shqiptar pa X direkt besa bes edhe prapanicat poi fshijn me Flamur tonin Kombetar ,e ju qfare bani folni me shifra me X me Y .Ter Unmiku dh Eulexi ju gjykojn juve dhe ter popullin ju gjykoni njani tjetrin
Esat 19.04
Ishalla I kapni Armet Prap Dhe Luftoni Mes Veti Sikur qe kini Luftu Ne Kohen E luftes Mes Veti se Sa per shkije As qe i kini pa me sy bile ndoshta e kini myt naj shka plak qe nuk kan qen ne gjendje as te hecin luftetar se jo mahi po ky lima duhet te tregon edhe per malltretimet e gurbetqarve kur kan shku ne pushime ne kosove qe ju ka marr pasaportat edhe i ka detyru me pagu nga 2000 dm ishalla dalin te gjitha ne shesh edhe populli ne ta din se kush ka qen luftetar i vertet e kush ka qen hajn ne kohen e luftes kta njerz i kan njollos edhe vlerat e atyre ushtarve qe met vertet kan vesh uniformen e UQK me deshiren e vet dhe kan qen te gatshum mevdek dhe kan vdek per kosove po pikerisht kta njerz si limaj thaqi e shum tjer kan lujt me popull edhe ne kohet me te veshtira te popullit te kosoves kta jan njerz pa ndjenja pa shpirt mjer kosova qe ka lind kso njerz kta njerz kan mbyt shqiptar e jo serb
Afrimi CH 19.04
partia e kaubojave qetash spo boheni ma kauboja por jeni ba taman si qyqana,e shqiptarit ashtu si ka hije me vdek si tux, pranone si burrat e kosoves ktynehere ,kemi vra edhe pike hani ka sa vjet burg te thot drejtesia e jo kshtu si pedera.
aga1 19.04
Fatmir Limaj Komandant ēeliku te lumt pushka qe ke vra shpiun po eshte dasht me vra hala qiftin e ktyve qe shkrujn kunder teje se po juv djeg ata qe kan met pa u vra na sot po hjekum prej tynev hala po bashkepunojn me serbe e po qojna deshmi te rrejshme per uēk.ne qe ka bere krime por kan me dhan pergjegjsi ata qe folin keq per popullin e vet se ma te kqije jan shpijunat se sa vet armiku posht shpiunat posh bashkepuntort e serbis rrnoft uēk.ja e komandant ēeliku
sakica 19.04
..O Fatmir begu, nuk po du me hargju fjale per ty por nuk po e shef se prej nje kashte po i nxjerr gjasht. Deklaratat e tua po behen bajat e me bajat. Ti po sillesh tamam si met pas humbur knusi ne kollomoq. Ti po deklaron e spo din qka po deklaron. Ti tani haptas thua qe dojne te eliminojn politikisht dhe perveq emrit te z.Hashim Thaqit(ai eshte shqiptar dhe ne e hajme njeri tjetrin) nuk ta mbajti b... qe ta permendesh asnje emer te te huajve,por vetem thua ata jan te mdhenje. Ketu ti tregohesh se friga te eshte futur ne palce dhe ti tani frigohesh edhe prej hijes tende. Kjo eshte nje lloj smundje e rende psiqikeqe smunde ta sheroj asnje doktor. Prandaj mos kerko ndihme nga askush por merre rrugen e Shtimjes se atje eshte nje spital i vogel ku mundesh te gjejshe nje rehati te vogel dhe ndoshta edhe ilaqin qe te nevojitet. Ti nuk je per politike sepse duart edhe koka jote dijne te punojne vetem pune te ndyta ,dhe ti je mjeshter i atij zanati e sa per politike leri rahat ta bejn ata qe dijne
Haqa -Kanada 19.04
une jam person qe muj te dal si deshmitare i mbrojtur. fatmir limaj ka desht me gjdo kusht qe ta vrase blerim kuqin.po zoti madh e ka shpetu.qe ndoshta edhe une jam aje person qe do e kisha vra blerimin ne emer thojza te popullit po jo ne emrin e fatmir limajt.fatmir limaj ka vra njerze qe ndoshta une si person kur te flej gjith kom ftyren e fatmir limaj se sa njeri e ka vra edhe shumica e tyre kan qen fukara ne mjerim.fatmir po lexove ket une te kujtohna ty forte mir me buzqeshje.fjala jote esht krejt do i vrasim shpiunat.po jam i bindur ase nje nuk esht kan shpiune.zoti fatmir limaj te denoft ti qa ke ba
alban 19.04
Shihni si i mbrone deshmitaret Eulexi...kjo nuk eshte ne rregulle...pse e mundojne Kuqin keta te eulexit kur ky fare taraki e ka pranu,qe eshte marre ne pyetje nga \"shtabi qendrore\" Qfare pisa edhe keta nderkombtaret,kane gjete dhe bojne hajgare me nje Populle...mjerim,mjerim i madhe per kete Populle,me qka merren Shqiptaret..vajtone pushka per keta pisa si ky fatmiri hashimi xhaviti e jakupi,ka shume ,por te gjithe do i kisha bo sugjuke...
xha bib... 19.04
kurr se kisha lshu pej burgu pa e tregu te verteten po pse nuk tregon qė e kan majt ne burg e e kan torturu me siguri e ka pej tute po banu burr o blerim kuqi e trego se ashtu kshtu ka me te dal njeri me te than ner sy
sami 19.04
Blerim Kucin, ka dashur ta vrase pikerisht Fatmir Limaj..kete e di shume mire zoti Limaj dhe shoket e \"idealit\" te tij..Kucin e ka shpetuar zoti, dhe Agron Berisha, ..arsyeja e likudimit te tij ka qene vetem e vetem pse Blerim Kuci, ka qene LDK... Cdo gje tjeter qe flitet rreth tij, jane perpjekje per ta degraduar familje Kuci nga Suhareka...Kaq...
Hajdar Hyseni 19.04
O Fatmir Lima ,shum njerz po dijn me te shkatrru politikisht,por per ket e ka fajin HASHIM THAQI,i cili don me te eliminu nga politika vetem e vetem pse je nga dukagjini,por mbaju e mos u dorzo,e asht kan mir te gjitha te palarat e tij dhe te tjerve me i qit per ledinč,sepse nese dojm drejtsi ather te gjith le te dalin para drejtsis e pse jo edhe vet HASHIMI .ne fund te fundit pse me ta lan tan barren ty.
drenica 19.04
<< E para < E kaluara [1 / 2] Tjetra > E fundit >>


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Blerim Kuqi e Fatmir Lima kan vra komndanta te shkive   Dim 8 Mai - 1:30

Kucin e ka shpetuar zoti, dhe Agron Berisha,
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Blerim Kuqi e Fatmir Lima kan vra komndanta te shkive   Dim 8 Mai - 1:30

Kucin e ka shpetuar zoti, dhe Agron Berisha,
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Blerim Kuqi e Fatmir Lima kan vra komndanta te shkive   Dim 8 Mai - 1:31

Kucin e ka shpetuar zoti, dhe Agron Berisha,
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Blerim Kuqi e Fatmir Lima kan vra komndanta te shkive   

Revenir en haut Aller en bas
 
Blerim Kuqi e Fatmir Lima kan vra komndanta te shkive
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: