AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kėrcėnohet Azem Syla me Kanun tė Lek Dukagjinit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kėrcėnohet Azem Syla me Kanun tė Lek Dukagjinit   Ven 20 Mai - 16:09

Kėrcėnohet Azem Syla me Kanun tė Lek Dukagjinit
Politikė


Prishtinė 12 maj- Famlijet Geci, Imeri, Dajaku, Behrami dhe Kastrati nga Drenica nėpėrmjet njė komunikate kanė kėrkuar nga Azem Syla qė t’u dorėzohet organeve tė drejtėsisė, pak orė pasi qė pranoi se kishte dhėnė urdhėr qė tė vritej Gani Geci.

“Ne kėrkojmė nga EULEX-i dhe bashkėsia ndėrkombėtare qė tė zbardhen vrasjet e djemve tanė sepse ne familjaret do tė kėrkojmė pa ndėrprerė dorasit e vrasjeve tė djemve tonė.Neve familjeve, pos qė na janė vrarė djemtė tanė, janė bėrė pėrpjekje nga idinvidė e struktura kriminale qė tė na etiketojnė si “tradhtarė” e “kriminelė”.

Por punėn qė nuk e kanė bėrė hetuesia, gjyqėsia e policia jemi detyruar tė bėjmė vetė. Hetimet e tona tė vazhdueshme se kush mund tė jenė vrasėsit e djemve tonė, na kanė quar te Azem Syla me shokėt e tij. Dyshimet tona po pėrputhen me vetė deklarimet e kėtij tė fundit se ka dhėnė urdhėr pėr vrasjen e Gani Gecit.”, thuhet nė njė njoftim drejtuar medias.

Aty i kėrkohet Sylės qė tė dorėzohet, dhe EULEX-it qė tė marrė masa, se pėrndryshe do tė veprojnė sipas Kanunit tė Lekė Duakgjinit, pėr tė marrė hak.“A e di ti o Azem Syliqi se ne jemi shqiptarė. Ne do te flasim me Ty edhe ndryshe! Ty o Azem Syliqi do ta varim Kanunin nė qafė dhe tė gjitha ato veprime tua qė i ke bėrė ti me argatėt tu qė prej mbrėmė i ke varur nė “baskinė” tėnde! Ndoshta ti Azem Syliqi mundesh me ikė prej drejtėsisė por Kanuni ka me tė ndjek ty, djemtė e ty, nipat e tu e stėrnipat e tu! Azem po ta bėjmė me dije se a ke dėgjuar ndonjė herė se te shqiptarėt nuk ka mbetur hak pa u kthyer! Na ke sjellė shumė dhimbje, shumė lot, shumė mėrzi o Azem Syliqi! Na i ke lėnė nėnat me duar ne gji,dy nuse tė reja na i ke kthye nė gjini, Besimi ka pasur vetėm edhe njė javė para martesės, Bekimit i kanė mbetur jetime dy vajzat nė pėrkujdesje tė nėnės sė Bekimit.Ne gjithmonė e kemi ditė se kush je ti.”, thuhet m
ė tej, me paralajmėrimin se nėse nuk ndėrmerren masa ata do tė detyrohen tė kthehen 600 vjet mė pas
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kėrcėnohet Azem Syla me Kanun tė Lek Dukagjinit   Ven 20 Mai - 16:20

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kėrcėnohet Azem Syla me Kanun tė Lek Dukagjinit   Ven 20 Mai - 16:22

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kėrcėnohet Azem Syla me Kanun tė Lek Dukagjinit   Ven 20 Mai - 16:28


Geci: Azem Syla deshi tė mė vriste

Shpėrndaje
138
Postuar: 10:00 / 11.05.2011
Komente: 59
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike tė Dardanisė, Gani Geci, pretendon se ka dėshmi qė anėtari i Kryesisė sė PDK-sė, Azem Syla, e ka paguar vrasjen e tij me 200 mijė marka gjermane. Siē thotė ai, kjo ka ndodhur diku nė vitin 2001. Me kėtė rast, sipas tij, ka kohė qė ėshtė e njoftuar Policia e Kosovės dhe ajo e EULEX-it, mirėpo incizimin e dėshmisė thotė se nuk e ka dorėzuar tek Prokuroria.
Nė njė intervistė tė gjatė pėr “Kohėn Ditore”, Geci thotė se ish-shefi i Shtabit tė UĒK-sė, qė tash ėshtė deputet i Kuvendit tė Kosovės, nuk mund tė “pastrohet” me familjen Geci vetėm pėrmes ligjit tė shtetit, por edhe pėrmes Kanunit tė Lekė Dukagjinit.

I kėrkon atij qė t’i mbledhė 48 pleq nė Kullėn e Rifat Jasharit nė Prekaz dhe aty tė betohet se nuk ka gisht nė atentatin qė ėshtė bėrė ndaj tij, e ku kanė mbetur tė vrarė edhe Bekim Kastrati e Besim Dajaku.

Ish-kryetari i Komisionit pėr mbikėqyrjen e Agjencisė sė Kosovės pėr Inteligjencė, tregon se personalisht e ka njoftuar kryeministrin Hashim Thaēi se Nazim Bllaca do tė dilte publikisht pėr ta pranuar se ka qenė pjesėtar i SHIK-ut dhe se ka marrė pjesė nė vrasje dhe kidnapime. Thotė se Thaēi ėshtė pajtuar me publikimin e DVD-sė sė Bllacės duke thėnė “kush ēka ka bėrė, ka pėr ta gjetur”. /Telegrafi/

http://www.telegrafi.com/?dergo=3&id=2&a=14510#fund
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Kėrcėnohet Azem Syla me Kanun tė Lek Dukagjinit   

Revenir en haut Aller en bas
 
Kėrcėnohet Azem Syla me Kanun tė Lek Dukagjinit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: