AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne   Sam 21 Mai - 16:21

bashk komb
Para 1 javėve:
per njerzit qe kuptojn rasti abedin rexha SANDOKANI u sqaru haptazi GANIU aj thot se SANDOKANI katentu te bej atentat ndajti tash po shihet se paska pas urdher nga tjeter kush SANDOKANI kurse GANIU tregon se ne diten qe asht vra SANDOKANI asht shtje me arm nga shum njerz dhe kush ishte dor vrasi nuk asht bo ekspertiz sikurse qe dihet koh lufte shqip ksaj pune i thon se familja e abedin rexhes SANDOKANIT ket vras duhet ta kerkon te personi qe i paska dhon urdher sandokanit me likuidu GANIUN njerzit normal e din kto se edhe me kanun po edhe me ligj ne vetmbrojtje kur kryhet vepra si perfundon por ktu prap po e them se ku kapas te shtena nga shum arm nuk mund te akuzohet askush me thash e te thene SANDOKANI me njerzit e vet SEPASKA KRY URDHRIN - GANIU ME NJERZIT E VET QENKAN MBROJT ,tash cka ka te keqe ktu prap po them familja rexha prap duhet te kerkoj hak nga urdh dhensit deshta te ceki se as qe me intereson kush asht GANI GECI por realiteti duhet te jet kesisoji ejo kur GANIU cfaqet ne publik ja tja mbyllim gojen me SANDOKANIN kjo asht turp kujan ata qe e shtin SANDOKANIN ne ket sherr pse mshifen si qyqar ata jan turp i turpit lete thon te deshtem te vdekur O GANI GECI por tash e mson te vejen e SANDOKANIT si te akuzoj une edhe ate e kuptoj eka humb bashkshortin por pikspari lete lyp sqarime te urdhedhensit e bashkshortit po mos te ishte vra ABEDIN REXHA DOTE ISHTE I VRAR GANI GECI KUSH ISHTE AI QE ISHTINI NE KET KONFLIKT po edin edhe zogjt e malit sdo koment sipas disa komenteve thuhet se ganiu qenka qen i farkut po mu per ato ju paska dhen urdhri SANDOKANIT ME E VRA GANI GECIN MBETEM ME SHPRES SE DOTE PUBLIKOHET KI KOMENT
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne   Sam 21 Mai - 16:29

Halil H. Kazniku, SHBA
Para 7 orėve:
Hamami nuk nxehet me p...

Pergjigje te florese dhe floresave!

Une te prita por ti dhe telallet e tu nuk "reagut", une po i them disa "fakte".
Personat qe po i permendi, kerkoj falje prej tyre, por jam "i detyruar"

Meqe Blerim Kuci i takon nje Krahine qe ne Kosove njihet si Llapushe, une do ti trego disa raste, vetem ne rrethin e Llapushes. Llapusha eshte nje teritor, gjeografikisht qe perfshin Qafen e Duhles deri ne Llapushnik dhe nga Kijeve e deri ne Rahovec. Kete term "llapushe", studjuji Rexhep Doci e quan ne baze te flaes, qe sipas Qabejt rrjedh nga fjala "Lab". E pra meqe shume ngjarje jane zhvillua ne ket teritor e qe njihet edhe si "zone" e lire e ku leshoheshin edhe "pasaporta" dhe ku Klecka e llapushniku i takojne kesaj treve me qender administrstive Malisheven.

1.Ne fshatin Bellanice eshte pushkatua Ramiz Hoxha. Ai eshte marr, ne xhamine e Bellanices nga tre ushtare te "uck-es" me corapa ne ftyre. Dyshohet ne Fatmir Limajn.

2. Ne fshatin Bubavec jane vrare, nje ish police (Ajet Gashi) dhe dy te tjere me mbiemrin Bashota, me te vetmin faj se kane sherbye si police ne ish Jugosllavi dhe kane qene "koloboracioniste".

3. Ne Dragobil, ne nentor te vitit 1998, jane burgos Cene Desku dhe Jakup Kastrati. I pari veteran i arsimit dhe aktivist i njohur per faljen e gjaqeve dhe ndihmave ati teritori, ndersa i dyti kryetar i LDK-es, ne at kohe. (kryetar i komunes, ne zgjedhjet e lira, me 2002). Ata i ka rreh tinezisht Sakol Bashota dhe me vone i kane burgos ne Burgun e Llapushnikut.
Se cfare torturash psiqike jane bere ndaj tyre, po tregon se edhe i kane desh (cullak) me i "verifikua" se a jane shqiptare?

4. Ne fshatin Damanek eshte vrare Refik L. Kastrati, para gruas dhe femijve nga dy ushtare me qorapa ne koke, pas "clirimit", pra pas 12 qershorit 1999.

5. Ne po at fshat, pas "clirimit", Halil A. Kastrati ushtaret e ucke-s duke ardhur nga Italia ia kane marr 1000 marka dhe e kane rreh, ia kane thyer doren.

6. Ne fshatin Panor, ne lagjen e Rudajve, pas "clirimit" ushtare te uck-es me corape iu kane familjeve me iu marr drithin (emrat nuk pi tregoj, me qellim), athere fshataret e kane thirr Fetah Rudajn aktivist, ushtar dhe kryetar i LDK-es per fshat...

7. Pas disa javeve, ndoshta muajve, ne afersi te Orllatit eshte bere ATENTAT KLASIK ne Fetah Rudajn. Ai tash eshte invalid 100%, i paralizuar. Me te kane kane qene edhe dy udhheqes komunal, njeri nga Banja (Rexhep Zogaj).

8. Ne fshatin Turjake Jup R. Kastarti i kane hyre ne shtepi "ushtaret" e uck-es dhe i kane then :-qiti 100 franga, ose ne emer te gjyqit ushtarak te pushkatojme" Ai ka dalur ne kojshi dhe i ka gjet paret...

9. Ne fshati Drenovc i Zatricit, Gani Pacarizi, Gjen. Selim Krasniqi dhe Bislim Zyrafi i kane rreh fshataret per cdo nate ne shkollne fshatit.

10 Ne fshatin Cabic, gjithashu, Muje Krasniqi i ka rreh fshataret deri sa jane lodh, pastaj i ka detyrua me u rreh ne mes veti...Shpiunit me ia thene te verteten te shpifet shpiun i serbise !!!!
...................................

Floresa, cila eshte me e shenjte jeta e njerezve apo fjalet qe po i"akuzoj" une?
Halil H. Kazniku, SHBA
Para 8 orėve:
E paske sojin e maqes dhe te kudres!

Une jam shqiptar nga prinderit dhe gjysherit ndersa ti qenke soj i macave dhe kudrave, oj floresa!


Oj Florese zeza, ne emer te atij "gjakut" qe po ben edhe ti, pyete nenen tende, mos te ka gjet ne ndonje KONTENIER, apo mos ka dal naten te gardhi ne "lame", nese eshte rrit ne fshat, sepse ti je kopile dhe ate me siguri pjelle e keqe e jo une!

Une kam dashur te flas per temen, artikullin: Kuēi: Nuk dua tė jem pjesė e fushatės kundėr UĒK-sė, intervisten e Blerim Kucit dhene Botes, sepse kam lexuar me qindra faqe per kete teme si dhe kam degjuae e jam takuar me disa nga njerezit qe fliten, pra i njoh personalisht, duke filluar nga Ibrahim Rugova qe kam shum respekt.

Une i takoj ati grupit qe i respektoj Institucionete e dala nga VOTA E LIRE, kushdo coft, por jo hashimat te cilet i vodhen votat, pra nuk jane legjitim per mua.

Une i kam njohur ato Institucione nga zgjedhjet e vitit 1992, (deputet i propozuar kam qene edhe une), por kucaloshet e lpk-es nuk i njohen kurr dhe bene percarje brenda dhe jashte duke i anshkaluar, shantazhuar e vrare shumicen e aktivisteve te LDK-es, te institucionet te vendit, si kryetare komunash, veprimtare e ushtarake dhe nese ma mundeson TELEGRAFI, une do ti publikoj disa nga ata e qe vrasesit, dyshohet me te vertete qe jane "qeveritaret" e sotem, pra "pashallaret e kuq", hashimi e xhaviti, xhabiri e kapuci e kamishi, sakoli e samia, fatmiriat e azemat.... ne emer te LUFTES CLIRIMTARE.

Sa i perket ushtareve, kudo qe ata jane, kane respektin me te madh, pra po flasim per individ e jo me mshef ne emer te "luftes".

Sa e sa nena kane mbet pa djem, motra pa vellezer e femije pa prinder, qe dyshohet se jane vrare nga udhheqja e sotshme qe e ka pushtetin ne komuna dhe ate qendror.

Nuk eshte tradheti e as gjak serbi ai i cili tregon nese eshte torturuar, burgos ose vrare nga kjo udhheqje, psh kadri veseli ose azem syla...qe deshmon ne gjykata.

Nese ti keshtu nuk e kupton athere duhet vepruar "Kanunu" i Lekes.

Pra, nese Telegrafi, me "jep hapsire" une do ti shkruaj disa fjale per ata qe kucaloshet i quajne tradhtare por do ti tregoj edhe disa "te reja" qe ndoshta vetem "hetuesit nderkombetare" i kane dhe ato do te zberdhen nje dite!
floresa
Para 9 orėve:
Per Halil H. Kazniku, SHBA Blerim Kuqit pa mare parasysh se qfare i ka ndodhur,tregon se eshte gjak SHQIPETARI. Sa i perket Bllaces dhe ty- Halil H. Kazniku, SHBA-.e shume spiuna e tradhetarev tjere qe e akuzojn UĒK-ne me siguri jeni bijet e shkaut,ose jeni nipat e shkaut.


Derničre édition par Perparimi le Dim 22 Mai - 2:53, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne   Sam 21 Mai - 16:37

floresa
Para 4 orėve:
Halil H. Kazniku, SHBA. Po lexohen mes rreshtav te komentev tua,se je nje hetues dhe informator i serbis ,te cilet te mbajn ne kopshet zoologjike ne SHBA.Ti je nje person qe e akuzon UĒK-ne.Po mos harro se damaret e gjakut tend rrjedhin ne Karpate. E sa per kolaboracionist,spina,udbasha e informator,po te isha un Komandante do i pushkatoja te gjithe,Edhe pse jam e re 18 vjeqare,tere jeten do ti urrej ata qe shiten gjakun shqipetar.nder ta je edhe ti.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne   Sam 21 Mai - 16:38

Halil H. Kazniku, SHBA
Para 10 orėve:
Jane vrare femije te porsalindur!Jane vrare femije te porsalindur!

Thot Nazim Bllaca!
Pergjigje Telallave te LPK-istave

Ju mund ti lexoni artikujt e plote ne keto gazeta dhe revista.
Nese jane "rrena", ju mund ti padisni gazeta per "shpifje" e jo mua.
Lexoni me kujdes dhe mos u ngutni sepse mund te "zini ne thua" e te rrexoheni, coft edhe nga nje "kashte"!!!!!!!!.

Bllacės i premtuan njė milion euro qė “ta mbyllte gojėn”Besa Kalaja | 18-05-2011, Zeri

Bllaca i ka thėnė Gashit qė pėr faktin se ku ishin atė natė “pyete ordinerin Azem Syla dhe Fatmir Limajn, ata e dinė”.

“Ne kemi qenė nė njė atentat terrorist. Po e quaj terrorist, sepse janė vrarė fėmijė tė porsalindur”, ka deklaruar Bllaca.

Dobruna: Spiunėt, me kėnaqėsi do t’i vrisja
18.05.2011 Komente: 43, Telegrafi

Sokol Dobruna, ish-udhėheqėsi i Gjykatės Ushtarake tė UĒK-sė, ka folur sėrish pėr tė kaluarėn e tij, veprimtarinė e organit qė ka udhėhequr dhe arrestimet gjatė luftės. Gjatė njė interviste nė “Zonėn B” nė Klan Kosova, Dobruna ka folur pėr rastin Kuēi duke thėnė se ai shpėtoi nga ekzekutimi pasi nė kohėn e fillimit tė bombardimeve tė NATO-sė nuk kishte ushtarė sa duhej pėr ta kryer ekzekutimin dhe nuk mund tė arrihej efekti juridik.

UĒK-ja kishte ligj qė e ndalonte torturimin
19.05.2011 Komente: 12, Telegrafi

Sokol Dobruna ishte kujdesur qė tė paraburgosurit tė kishin kushte tė mira jetese. Ai donte qė tė privuarit nga liria nė pritje tė gjyqit ushtarak tė kishin ushqim, ujė, higjienė, vizita mjekėsore, vizita nga tė afėrmit, veshmbathje e korrespodenca.

Dobruna: Unė e dėnova me pushkatim Blerim Kuēin
Publikuar: E mėrkure, mė 18 maj 2011, ne Koha

Mustafa: PDK po na shantazhon me SHIK-un
18.05.2011 Komente: 39 , Telegrafi

Muajt e fundit, PDK-ja, pėrmes strukturave tė SHIK-ut brenda Policisė sė Kosovės, ka shantazhuar punėn e Komunės sė Prishtinės duke u sjellė nė formė tė njė regjimi policor, ka deklaruar lideri i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, njėherėsh kryetari i Prishtinės, Isa Mustafa.

Dobruna: Spiunėt, me kėnaqėsi do t’i vrisja
18.05.2011 Komente: 43, Telegrafi

Sokol Dobruna, ish-udhėheqėsi i Gjykatės Ushtarake tė UĒK-sė, ka folur sėrish pėr tė kaluarėn e tij, veprimtarinė e organit qė ka udhėhequr dhe arrestimet gjatė luftės. Gjatė njė interviste nė “Zonėn B” nė Klan Kosova, Dobruna ka folur pėr rastin Kuēi duke thėnė se ai shpėtoi nga ekzekutimi pasi nė kohėn e fillimit tė bombardimeve tė NATO-sė nuk kishte ushtarė sa duhej pėr ta kryer ekzekutimin dhe nuk mund tė arrihej efekti juridik.

Xhabir Zharku mė tha: Ti dhėndėr mundesh me krye njė punė, me vra Ibrahim Rugovėn!
Dėshmoi Besnik Lajēi Kopenhagen-Danimark
Besnik Lajēi: Unė dėshmoj kundėr Xhabir Zharkut (3), Bota

Sabit Geci mė ka thėnė se ėshtė shef i policisė sekrete tė UĒK-sė
Tetuta Rexhepi, Bota sot

Nė vazhdim tė gjykimit qė po mbahet nė Gjykatėn Supreme tė Kosovės kundėr Sabit Gecit ka dėshmuar Ymer Ymeri dėshmitari me kondi “L”.

Yll RugovaMbi 80% e popullatės janė proserbė*, Zeri

Nėse dėshironi ta fitoni njė argument, ja zgjidhja mė e mirė pėr ju: "Proserb"! Vetėm quajeni debatuesin tjetėr "proserb" dhe pėrfundon ēdo gjė, u fitua debati! (pėr vetėm 9.99€)

Trauma tė paharruara nga Kukėsi, Selvije Bajrami | 22-03-2011 09:39 CET, Zeri
Dėshmitari i mbrojtur i koduar si “B”, i cili po dėshmon nė procesin gjyqėsor kundėr Sabit Gecit e Riza Alijajt, deklaroi se nuk do tė harrojė asnjėherė nė jetėn e tij, tmerrin dhe torturėn qė kishte pėrjetuar nė kohėn sa kishte qenė i paraburgosur nė njė qendėr paraburgimi nė Kukės tė Shqipėrisė. botuar ne Zeri.

Diplomatė tė BE-sė, tė shqetėsuar pėr “numrat“ e Thaēit
Publikuar: E shtune, mė 19 shkurt 2011, ne Koha.

Hashim Thaēi nuk pėrfaqėson UĒK-nė
Shkruan Idrizi Zeqiraj
UĒK-ja e vėrtetė identifikohet me presidentin Ibrahim Rugova, botuar ne Bota.

Azem Syla: UĒK ėshtė formuar nga LPK-ja , publikuar ne Forumi shqiptar etj.

Ndersa per te tjerat, nese nuk iu mjaftojne, do te ju sjelli edhe dokumente e deshmi kunder kesaj udhheqje, qe Blerim Kuci ka zgjedhur "rrugen" e heshtjes.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne   Sam 21 Mai - 16:40

Dobruna: Unė e dėnova me pushkatim Blerim KuēinDobruna: Unė e dėnova me pushkatim Blerim Kuēin
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne   Sam 21 Mai - 16:40

Sabit Geci mė ka thėnė se ėshtė shef i policisė sekrete tė UĒK-sė
Tetuta Rexhepi, Bota sot
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne   Sam 21 Mai - 16:41

Azem Syla: UĒK ėshtė formuar nga LPK-ja , publikuar ne Forumi shqiptar etj.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne   Sam 21 Mai - 16:41

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne   Sam 21 Mai - 16:44

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne   Dim 22 Mai - 2:50

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne   

Revenir en haut Aller en bas
 
Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: