AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Demaqi e Rugova biografi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Demaqi e Rugova biografi   Dim 26 Juin - 23:18

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Demaqi e Rugova biografi   Dim 26 Juin - 23:25

View Full Version : Genjeshtra nuk i bene nder Kombit!!!

Dani11
31-01-09, 12:17
Dje ishte pervjetori i renjes heroike te Komandantit Legjendare Zahir Pajaziti me shoke, ne RTK u shfaqe nje gjirim nga ky tubim, njeherit u paraqit nje sken ku fjalen e kishte i nderuari Adem Demaqi ku fjala e tije me beri pershtypje:" Ne do tu tregoim rinis tone dhe brezave qe do te vijne, qe ne u qliruam vete" Per mua kjo eshte mener me than nje GENJESHTER E PA SKRUPULLT.Une vetem do ti thoja Baces Adem, po mire pse ne graqanic dhe ne shume teritore tjera te Kosoves mbeten strukturat paralele serbe?Mbeten ngase nuk ia arritem ti mundenim serbet qe jetoin ne keto lokalitete? Pra si eshte e mundur ta perzinim ushtrin serbe me gjithe ate arsenal armesh e nuk ishim te zotet te merrnim edhe graqanicen,qakllavicen etj...A ka perfundu lufta apo vazhdon ende? Si per ironi po ne keto lajme e treguan posten e serbis qe funksionon ne menyre legale ne graqanic dhe ne te gjitha lokalitetet qe jetoin serbet.
Baca Adem me genjeshtra ne nuk do ti bejm nder kombit dhe as brezave qe do te vijn.Mos hezitoni ta thoni te verteten, mos u beni perbuzes ndaj atyre qe na ndihmuan sepse kjo nuk te bene te dobet por te ngre moralin dhe dinjitetin njerezore dhe kombetare.Ndersa rrena trillimi dhe perbuzja krijon antivlera.

KLM
dardan100
31-01-09, 13:01
Dje ishte pervjetori i renjes heroike te Komandantit Legjendare Zahir Pajaziti me shoke, ne RTK u shfaqe nje gjirim nga ky tubim, njeherit u paraqit nje sken ku fjalen e kishte i nderuari Adem Demaqi ku fjala e tije me beri pershtypje:" Ne do tu tregoim rinis tone dhe brezave qe do te vijne, qe ne u qliruam vete" Per mua kjo eshte mener me than nje GENJESHTER E PA SKRUPULLT.Une vetem do ti thoja Baces Adem, po mire pse ne graqanic dhe ne shume teritore tjera te Kosoves mbeten strukturat paralele serbe?Mbeten ngase nuk ia arritem ti mundenim serbet qe jetoin ne keto lokalitete? Pra si eshte e mundur ta perzinim ushtrin serbe me gjithe ate arsenal armesh e nuk ishim te zotet te merrnim edhe graqanicen,qakllavicen etj...A ka perfundu lufta apo vazhdon ende? Si per ironi po ne keto lajme e treguan posten e serbis qe funksionon ne menyre legale ne graqanic dhe ne te gjitha lokalitetet qe jetoin serbet.
Baca Adem me genjeshtra ne nuk do ti bejm nder kombit dhe as brezave qe do te vijn.Mos hezitoni ta thoni te verteten, mos u beni perbuzes ndaj atyre qe na ndihmuan sepse kjo nuk te bene te dobet por te ngre moralin dhe dinjitetin njerezore dhe kombetare.Ndersa rrena trillimi dhe perbuzja krijon antivlera.

KLM


Te lumte i nderuari Dani11, ashtu eshte!

Mirpo eshte e vertete edhe fakti se tashme Baca i Kosoves eshte peng i "Qergasheve te politikes" e qebesa nashta nuk guxon as me fol siq duhet, nese kta udbasha ja kan mbyll gojen atij, mund t'ia mbyllin gojen çdo kuj. Here pase here i shpeton ndonje fjale ku thuhet vertetesia e ngjarjeve, mirpo e copetuar. Fjalet e Adem Demaqit duhet te interpretohen sikurse romanet e autoreve nen regjimin diktatorial komunist te cilet per te perhapur mesazhet e tyre perdornin alegori, per ti shpetuar perndjekjes nga Partia.

Kjo eshte demokracia ne te cilen jetojme!
Arb
01-02-09, 12:26
Demaci osht zog shkau. Ai nuk ka besu se NATO-ja do ta bombardoj Shkinine. Thojka haptas se miqte perendimore do te na mashtrojne.

Gjeneratave te reja duhet tregu te verteten. E verteta eshte se Kosova u clirua nga NATO. Kosoves i dhane Pavaresine miqte tane nderkombetare. Per kete qe bene Shqiptaret me te medhenj, Bill Klinton, Toni Bler, G. W. Bush, e te tjere, duhet te jemi mirenjohes gjithmone. Ata kane shpetuar zhdukjen tone nga Kosova.

Ne beme ate qe beme, sakrifikuam gjenerate pas gjenerate. Por, nuk ishim te zotet as te clirojme Kosoven as te Pavaresojme ate.

Franca e Napoleonit, e 50 Lui-jave, nuk po i vjn turp me e pranu se ishin SHBA qe e cliruan ne Luften e Pare dhe te Dyte. As ne Shqiptareve s'ka pse te na vije turp.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Demaqi e Rugova biografi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: