AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rumania=shqiptaret jane muta=pergenjeshtrohet lajmi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rumania=shqiptaret jane muta=pergenjeshtrohet lajmi   Jeu 14 Juil - 15:44

Kryefaqja Lajme Kryetitull
Fyrjet e Baseskut, vepėr e njė hakeri serb!
12.07.2011, ora 20:05


Deklaratat pėrēmuese tė presidentit rumun, nė drejtim tė shqiptarėve mendohet tė jenė akt i njė hakeri serb. Vetėm pas disa orėsh nga publikimi i njė deklarata fyese tė presidentit rumun, nė njė agjenci lajmesh italiane, Julienews, ministria e jashtme ka konfirmuar pėr televizionin Vizion Plus “se pėrfaqėsia diplomatike rumune konfirmoi, se faqja e internetit e kesaj agjencie lajmesh ėshtė sulmuar nga njė haker serb, i cili ka inflitruar lajmin me bujė tė pėrkohshme”

Nga tė njėjtat burime mėsohet se stafi diplomatik i Bukureshtit ka pohuar se presidenti Basesku nuk ka patur asnje takim dhe askund nuk ka mbajtur qėndrim tė tillė.

Kreu i shtetit rumun, Traian Basesku ka fyer rende shqiptaret duke i cilesuar “plehra, me keq se arixhinjte”. Deklaratat u bėnė publike nė mediat italiane. Ky ishte linku ku mund tė lexohej i plotė lajmi dhe deklarata e Baseskut, i cili presj disa orėsh nuk mund tė shihet mė “http://www.julienews.it/notizia/politica/dichiarazione-schock-del-presidente-della-romania/82347_politica_0_1.html).

Ne tė citohej, Basesku te kete thene se pavarėsia e Kosovės dhunon sovranitetin e integritetit territorial tė Serbisė. Keto deklarata sipas mediave italiane jane etiketuar si skandal i vertete per vendin tone.

“Shumė shpejt do tė mbyllet ēdo raport diplomatik me Prishtinėn”, ka theksuar ndėr tė tjera ai, duke shtuar se “nuk ka asnjė marrėveshje bilaterale mes Prishtinės dhe Beogradit, qė do tė sillte tė mira pėr tė dyja palėt”.
I vetmi zyrtar qe reagoi pas lajmit, ishte kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, i cili i pyetur nga mediat vendase, tha se nuk dėshiron t’i besojė por nese ka ndodhur njė gjė e tillė ėshtė njė gabim i madh.
/albeu.com/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rumania=shqiptaret jane muta=pergenjeshtrohet lajmi   Jeu 14 Juil - 15:45

Mexhid Yvejsi
Anėtar i ri
Numri i postimeve: 184
Age: 61
Vendi: Gjakovė, Kosovė
Registration date: 04/05/2009


Titulli: 'Shqiptarėt janė "magjup" tė m...' Tue Jul 12, 2011 5:09 pm
Kosovė

'Shqiptarėt janė "magjup" tė m...'

Rumania nuk e njeh Kosovėn ndėrsa presidenti i kėtij vendi ka shpėrthyer nė akuza raciste ndaj shqiptarėve dhe Kosovės.

E marte 12 Korrik 2011


Presidenti rumun, Trajan Basesku ka folur pėr shqiptarėt, Kosovėn dhe arsyen pse vendi i tij nuk e njeh "pavarėsinė e njėanshme tė Kosovės".

Basesku i ka quajtur shqiptarėt "magjup" dhe plehra tė m…. dhe ka shtuar se kjo ėshtė arsyeja qė vendi i tij nuk do ta njeh kurrė pavarėsinė e Kosovės.

“Pavarėsia ėshtė ilegale. Rumania nuk do ta njohė Kosovėn si shtet tė pavarur. Shqiptarėt janė plehra dhe m…, si "magjuptė" ėshtė pėrgjigjur Basesku pas pyetjeve nėse Rumania do ta njohė pavarėsinė e Kosovės. Deklarata ėshtė trajtuar nė mediat rumune por ende nuk ka ndonjė reagim nga ana e Kosovės dhe Shqipėrisė.

/indeksonline/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rumania=shqiptaret jane muta=pergenjeshtrohet lajmi   Jeu 14 Juil - 15:49

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rumania=shqiptaret jane muta=pergenjeshtrohet lajmi   Jeu 14 Juil - 15:50

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Rumania=shqiptaret jane muta=pergenjeshtrohet lajmi   

Revenir en haut Aller en bas
 
Rumania=shqiptaret jane muta=pergenjeshtrohet lajmi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: