AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Vrasjen e Xhemajl Mustafes e pranone kusheriri i Ali,Ukas

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Vrasjen e Xhemajl Mustafes e pranone kusheriri i Ali,Ukas   Ven 4 Aoû - 6:02

www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-7506.html+ibrahim+kelmendi+eshte+martuar+me+mimoza&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=2&lr=lang_hr|lang_sr" target="_blank" rel="nofollow">http://64.233.183.104/search?q=cache:Qzejj2BJFeIJ:www.forumishqiptar.com/archive/index.php/t-7506.html+ibrahim+kelmendi+eshte+martuar+me+mimoza&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=2&lr=lang_hr|lang_sr


Llapi30-08-2002, 19:21
Nji shkrim i huazuar se kush vret sot ne kosove.

Pėr vrasjen e Ali Ukės pėrgjegjet kushėriri i Aliut i martuar me serbe, i cili ėshtė burgosur dhe ka pranuar veprėn...

Pėr vrasjen e Xhemail Mustafės ėshtė burggosur njė ish puntor i sigurimit shtetror .... Dėrmaku, kjo dihet

Do tė sqarohen shum vrasje kur tė zbulohet Plani Moska pėr zgjidhjen e problemit tė Kosovės tė sponzorizuar nga Behxhet Pacolli

Do tė dihet pse u vra Fehmi Agani, pse u vra Enver Mloku, pse u vra Xhemail Mustafa, pse desh u vra Sabri Hamiti....

Kėta jan personat qė nė kryesin e LDK-sė kan kundėrshtuar Planin Moska tė Behgjet Pacollit i cili projektonte zgjidhjen e problemit tė kosovės duke futur Shqipėrin dhe Kosovėn si sfera tė ndikimit Rus dhe serb duke ofruar zgjidhjen e njė republike tė Kosovės tė tipit tė Ceēenisė....

Fehmi Agani, Sabri Hamiti, Xhemail Mustaf , Enver Maloku... jan bėrthama mė e fortė qė ka rrezistuar dhe qė kan qenė pėr orjentimin demokrtaik tė Kosovės sė Pavarur me orjentim nga Europa perendimore....
Shiqo qėndrimet publicistike tė Aganit, Xhemės , Hamitit dhe Malokut...
tė gjith kan qenė kundėr Planit Moska tė Pacollit....

Mė sė miri kėto gjėra i din vet Ibrahim Rugova, qė ka qen nė mes dy zjarreve,
* Rreth LKJ-sė ajo ishte parazite nė Kosovė sepse ishte parti pansllaviste Jugosllave qė asgjė nuk kishte shqiptare aty, Duhet tė sqarojn parazitėt shqiptar qė i kan shėrbyer Lidhjes Komuniste tė Jugosllavisė..
Ibrahim Rugova kurr nuk ka treguar disidenc antikomuniste dhe anti jugosllave..
ai kurr nuk ka marr pjes nė asnjė proces anti jugosllav : as me 1968, as me 1981, as me 1997-99:
Ai ishte njė kpoh sekretar organizate nė Lidhjen Komuniste tė Jugosllavisė


Dernière édition par Perparimi le Lun 7 Juil - 5:16, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vrasjen e Xhemajl Mustafes e pranone kusheriri i Ali,Ukas   Ven 4 Aoû - 6:07

E more shqiptar,mos e harroni edhe planin "Veza Split"eshte,ka çene Hilmi Gega,me vellan Zenelin e per tjer keta i dijne se kush eshte ma tutje


Dernière édition par Perparimi le Lun 7 Juil - 5:18, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vrasjen e Xhemajl Mustafes e pranone kusheriri i Ali,Ukas   Dim 3 Fév - 14:47

pergjigjeje
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Vrasjen e Xhemajl Mustafes e pranone kusheriri i Ali,Ukas   

Revenir en haut Aller en bas
 
Vrasjen e Xhemajl Mustafes e pranone kusheriri i Ali,Ukas
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: