AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kunata e Thaqit me Erhard Buhler

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kunata e Thaqit me Erhard Buhler   Sam 13 Aoū - 2:39

Gjenerali Buhler: S'kam lidhje me kunatėn e ThacitPRISHTINE- Komandanti I KFOR, general Erhard Buhler mohon zėrat pėr njė lidhje dashurie me njė grua shqiptare.
Disa ditė pasi lajmi doli nė mediat kosovare, gjenerali Buhler vendosi tė thyejė heshtjen duke deklaruar “Nuk kam lidhje me njė vajzė shqiptare”.

Sipas njė lajmi tė publikuar pak ditė mė parė nė mediat kosovare, Buhler ishte pėrfshirė nė njė histori dashurie me njė tė re shqiptare me tė cilėn do tė martohej dhe do ta merrte me vete nė Gjermani kur ti mbaronte mandate nė shtator.

Mediat kosovare pėrflitnin pėr njė lidhje romantike mes 55 vjecarit gjerman dhe kunatės sė kryeministrit kosovar, (motra e bashkėshortes sė kryeministrit Hashim Thaci)

“Cdo gjė qė ėshtė shkruar pėr mua pėr ditė me radhė ėshtė njė fushatė e pisėt qė ka pėr qėllim diskretitimin tim si mediator dhe negociator”- shpjegoi Buhler.
Buhler luajti rolin e negociatorit mes serbėve dhe Prishtinės nė tensionin e shpėrthyer nė veri, pasi policia e Kosovės vendosi tė merrte nėn kontroll pikat kufitare tė Bėrnjakės e Jarinjės, cka nxiti protestat e serbėve lokalė. Serbėt protestuan dhe vendosėn barrikada duke bllokuar rrugėn. Ndėrkohė qė njė polic kosovar mbeti i vdekur ndėrsa pika kufitare e Jarinjės u dogj.
(s.g/BalkanWeb)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kunata e Thaqit me Erhard Buhler
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: