AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 FRONTI BASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR F.B.K.SH

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: FRONTI BASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR F.B.K.SH    Lun 15 Aoū - 15:05

FRONTI BASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR
F.B.K.SH

Tiranė, 13 gusht, 2011


A P E L

Strukturat drejtuese, mė tė larta, tė FBKSH-sė, nė unanimitet mendimi dhe veprimi, u bėjnė Apel qeverisė Thaēi, KFOR-it dhe tė gjitha strukturave tė huaja, “dejuro paqeruajtėse”, ushtarake-civile qė operojnė nė territorin e vendit tė mos hezitojnė, tremben a tė mendojnė, qoftė edhe pėr njė ēast, tė tolerohet cėnimi i integritetit territorial tė Republikės sė Kosovės. Kufiri aktual i shtetit tė Kosovės ėshtė qepur me eshtrat e tė rėnėve tė kombit dhe vaditur nga gjaku i tyre, si i tillė nuk mund tė cėnohet, tjetėrsohet a tregėtohet as nga bandat e “car-llazarve”, as nga alucinazionet e Beogradit zyrtar e aq mė pak nga pazare tė dyshimta qė mund tė ekzistojnė midis ndonjė shteti evropian. nostalgjik i Miloshevicit, dhe lobeve aktuale tė “sėmura” serbe.
Vendosja e diktatit legjitim, respektimi i kushtetutės sė vendit, rregulli dhe koordinimi shtetėror nė pikat doganore, nė veri tė Republikės, ėshtė nėn autoritetin dhe obligimin e qeverisė sė Kosovės ndaj qytetarve tė vet, por edhe kombit shqiptar.
FBKSH-ja konstatonė si rrezik permanent si tendencat e cėnimit tė kufijve po ashtu dhe ėndrrat e shkėmbimit territorial tė cilat, matematikisht e logjikisht, nėse bėhen realitet do tė prodhojnė lojėn “domino” nė Ballkan. Kjo lojė do tė ushqejė destabilitetin, rrezikun e njė lufte mbarė ballkanike e padyshim rrezik pėr gjithė Evropėn. Pėr kombin shqiptar, qė u tregėtua padrejtėisht mė 1913-tėn, nuk mund tė ketė alternativ tjetėr veēse rikthimit legjitim nė identitetin e njė Komb-Shteti.
Fronti Bashkimit Kombėtar Shqiptar (FBKSH), organizmi atdhetar shqiptar mė jetgjati, mė i organizuari e mė i madhi nė numėr, nė nivel global, nė rast tė kundėrt, do tė reagojė jo vetėm politikisht, por padyshim edhe me ēdo mjet a mėnyrė tjetėr tė ēertifikuar nga e drejta qė i japin padrejtėsitė historike, vetvendosja legjitime e popujve e gjaku dėshmorėve tė kombit.
Sekretari Politik
i FBKSH-sė
Jurist, Genc Llakaj
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: FRONTI BASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR F.B.K.SH    Lun 15 Aoū - 16:21

Eh eh more vella Genci

Ujkun e ngreri magarin

Magarit zotriu ja ngarsheu ujkun dhe zotria mbeti ne kembe

Burrat e kqinje ua bine grave shqiptare jaranet.

Mitrovicen serbi se ndau ta kam thene
Une kur nuk munda tu behem i mire popullit shqiptar edhe PERENDIA le tu zbresi ne mesin e shqipeve se nuk kan me ja tikirell si mua !
Sa ishte koha e titos isha kundershta i rrept kundra shtypjes se shqiptare.Dhe;Ne vend qe serbet te me versuleshin mbi supe shqiptaret mu versuleshin.
Me 1971 e mbrojta flamurin kuq e zi nga serbet qe ishin me mijera dhe shqiptaret nga droja e serbeve mu versulen si asllanat.Kjo nuk eshte prralle ,prezenc kan qen,Rexhep Kryeziu me vella,Jetulla Berisha,S.Kolgeci,Kadri Kuqi,Sadik Syla,Qemail Berisha,ne ju tybe qe kam bere biseda me spiunin Muharemm sh Kuēin,mikun e tij si komandant Reshit Bytyqin e tjere qe spo me kujtohen emratMlladen serb magjupi nga suhareka,Zorani i Vllades serb qe shqiptaret ja lan qe ky ta heku flamurin kuq e zi. Qe e kam rrahur ne alivanosje kete dhe gjeneralin e ushtris jugosllave Nikollen.Dhe mu keta shqiptar me shpallen tradhetar te jugosllavise qe sot dhe ne kohen e luftes se uēk ishin ne krye te saj more vellau im.

Me 11 mars 1981 mua me pat qellue qimja ne gjellen tim dhe Bajrush Xhemailin e kam pasur nje vit ne dhomen time ,Ky e din qe mua me ka qellue qimja dhe ky e din qe une jal ai qe i nisa demostratat e para ne menzen e studenteve ne Prishtine,por dhelpraku eshte bere kryetar ne Ferizaj dhe deputet e ky e meshef te verteten time sepse ka qen enverist e titist pisi.

Ne 1989 me zgjodhen si perfaqesues i nje delegacionit ne salle bashk me;Dem Ndercen,Sali Elshanin (kapuqi),Mertez Kuē,Shaip Gashi dhe i vizituam minatoret dhe u quam ndihme.Une iu luta minatoreve qe ti behem kurbani kosoves,por qeshnin dhe me tu kethyer dolen fjalet e mia dhe ata prap qeshin dhe serbin e zgjodhen qe tua udheheq mbledhjen sa interesant jemi shqiptaret.Kam qen i ftuar ne polici e din punen Dem Ndrecaj dhe ish komandiri i policise Ramadan Ndrecaj.

Gjere ne vitin 1998 e dinja qe jam person i papershtatshem moralo politik per tu punesue ne profesionet e mia sepse shqiptaret me shpallen tradhetar jugosllave,por qe te behem i papershtatshem me u inkuadrue e me luftue kundra shkaut,kete nuk e kisha dite more vella Genci.

Kam qen tek Fatmir Lima ,jo nje here por dhjetra here dhe nuk me pranonte duke me thene se skemi arme,pastaj kinse te kam tregue kinse kam bere shoqeri me nje fare Avdi Ibrahimin dhe nuk kan besim tani ne mua.Une nuk e kam njofur Avdiun a ka qen spiun apo patriot,tek e fundit ka ardhe ma ka urue vepren time me titull Leter Popullit Tim,dhe pastaj kemi bere shoqeri,por ky nuk e pranon dhe thote nuk e njohu Haxhiun.
A kur kam leshue Kosoven ,pasi i nxita perfaqesuesit e OSCES(Ihsan Aksy,dhe Mehmeti Ankara) per rastin e Raqakut qe ta bombardoin serbin,Avdi Ibrahimi ne zonen e Pashtrikut ishte bere zevendes komandant i nje brigades se uēk policore heee.Pra per Limen ky nuk i doli spiun por patriot qe kur Avdiut i paraqitem si nje person tjeter Shaban Shala me thote se une Avdiu kam punue ashiqare ne mbrojtjen popullore te serbeve per me ua prish qerdhen hahaaa!A me thote se ka qen person e denuar si iredentist ne armaten jugosllave dhe serbi ja paska besue kete pune a qeni nanen kitij katili qe me shpifet e thote kinse kam qen udbash,a vete qeni ka qen udbash sepse ne mbrojten serbe vete me thote se ka punue prej 1984 gjere me 1987 ,ky ka bere orgji gjate ketyre viteve me serb,a ne popull patriot.
Avdiun une e kam zbulue ne AKSH mbrapa grillave dhe e kam dite qe ky i rras bythet kudo,dhe din qe patriotet te shendrron ne udbasha e veten patriot ēlirimtar.

Ju e njifni me keni thene dhe e e dini kan e ka qitur ne prite te serbeve ku njeriu sot eshte invalid.
Ky Rexhep Pantinen vellau i kujt e dini tani e ka marr ne pune me ja mbrojt prapanicen dhe sa e sa Berishan.Ky ka aftesi te madhe ,vetem me mua qeni nuk ja bene bytha,sepse me tjere edhe u zyret si qeni.
Ky ka lidhje me;Fatmir Limen,Thaqin,Sanije Rexhen gruan e sandokanit,Rexhep Selimin,ky Rexhep kur e kam grushtue nje shok te ketyre qe hante e pinte me serb Rexhepi mu kercnue pse ua rrahi shoket qe i kishin len me detyra kinse mu shoqerue me polic serb,bashk me Avdiun(gjate luftes kjo ka qen)

PO e dini se kush eshte ne grupin e ketyre,keta kan mundesi me bere sherr ne dem te kombit shqiptar,e me ua plotesue epshet e serbeve,sepse bashk me serb knaqen edhe keta dhe nuk e pranoin edhe po ti nxen me pele per dore,ty te turren e te shpallin shpiun pa qen fareeeeee,se te kercnohen me zi se shkau qe ta pranon qe edhe nanen e ke ēnjerezue........Sanije Rexha i kam mesazhet ku me fton qe tju shkoi ne veriun e Mitrovices dhe ta bashkoim.Oj lavire po a me kete qellim e pasket lene Mitrovicen?Ku jeni more patriota,per ju as NATO as zoti nuk e kishte prue ketu gjendjen por mi vodhet ndjerset e mia e mallkimi mos u leshofte per mote.Kurr ne kosove mos bift fare e ushqimit,as uje nga qielli mos raft me freskue fytin ky popull shpiun as serbet mos e trashegofshin dheun e te pareve.Kosova mbete perjete Shkretetire si Saharja.

Per mundin tim kush nuk shkruan,nuk flet,pos disave qe kan qen servilash shkieve flasin keq kinse pa qen une me serb.The me thone se Haxhiu ka qen udbash edhe pa patur se qimja e bythes argumente duhet genjeshtrave te ketyre tu besoim.

Zogu erdhi ne pushtet me ndihmen e belloruseve dhe serbise.

Enver qeni me ndihmen e Mugoshes,Milladinit ,titos,e stalinit
Fadil qeni nga keta dhe Demaqi Fadilin e shpall patriot mozamakeq edhe ky me doli i prisht,sepse sebet mua me thojshin ne ty me te burgos kurr gjere sa te na jep besen qe spiunet shqiptar nuk do i nguci dhe tu behem si tjeret te burgosurit politik dhe pastaj me burgosin,i organizoin gazetaret qe ta perhapin lajmin e burgosjes sime qe masa me kuptue se jam patriot i shqiptareve........
Por;Une nuk e pranova nje gje te tille dhe mbeta ky qe jam.i arratisur pa dallim si Isamil Qemaili,Fishta,e te tjere dhe njerin nese nuk gaboi Luigj Gurakuqin edhe e vrasin edhe e shpallin tradhetor more vella Genci,si mua,por une u ika shtrigave(gjyqeve)dhe nuk munda tju kundervihem.

Ne Marali kur isha i strehuar organizova me dy shqiptar qe nese vinin forcat serbe ketu afer familjet le te ikin e ne ti zem pritat qe gjere sa te shpetoin femit ne tu bejm rezistence,dhe te nesermen erdhen policia e uēk ne mengjez ku me kishin rrethue dhe mu kercnuan ne nene qe nese beje e e mbroj popullaten civile shqiptare kena me ta qi nanen me te vra ty me familje,mendet kishin rrenje!Dhe me eqja me thonin se;Ti pasi po dojke me mbrojte popullaten civile shqiptare qenke me serb....Kuku qe.
Jam lajmrue edhe tek shtabet e tjera si tek Ylfeti,Uke Bytyqi iknin dhe nuk donin me mua te benin biseda,e din deshmitaret si;Bajram Bekteshi,drejtori i shkolles fillore ne peqan tani!!!!E din,Sami Kuēi,Nijazi Shala,Gjevat Kuēi,djali Hilmi Kuēit,e din,mbiemri Bugari i vrare eshte i ndjeri,e din edhe tjeret,por frigohen me tregue te verteten e hidhur.E dine se ēfare provokime kam pasur nga disa ushtar e komandanta te uēk ne oden e Afrim Morines por ky eshte rigacak bashk me vellaun e vete,se di pse a ne anen e pasme behen patriota me bateria.

Mitrivica e veriut nje pjese e madhe e kosoves eshte shite ne Rambuje nga keto parti qe i ke ne pushtet.

Per nje qmim 1 miliard e 465mi dollar

Ka mundesi qe prape keta qe ishin ne krye te uēk te manipuloin me masen dhe ti shtin ne doren e kasapit,kinse per bashkim,a vetem mu pre ne prite siq u prejshin kur qitshin kinse arme a masakroheshin si qingja djemt e ri pa sherr.

E di qe ēdo lufte niset linse per qlirim a lufterat behen me qellim me zvoglue njerezin.


Por une si jurist qe e kam dhene te drejten nderkombetare publike,e dini zotri Genci nenin 52 alinen 2 nese nuk gaboi,sepse edhe ju i thuani vetes JURIST.por po te them qe tju rikujtohet keshtu;
Lufta per ēlirim duhet te filloi atehere kur ,je ,jeri qohet pas tij duhet i madh e i vogel me iu bashkue.

Lufta duhet ta marri kahjen e nje luftes se vertete e jo te revoltes se zvoglume.

Nuk duhet me thene dikush se ne nuk do fitojm se skemi me ēka,keta folesa kan si qellim me zbehur luften.

KS i OKB menihere e fton OKB qe te marri masa parandaluese qe armiku serb mos te bene masakra ne popullin e pambrojtur.
Dhe;me ndergyrjen e OKB kosoves eshte dashur qe ti caktohet nje protektor qe per pese vjet sa ti merr kembet qe mos serbia ta ripushtoi.

Kombet e bashkuara e kan edhe kete per detyre qe tu kercnohen dyja paleve qe ta nenshkruain paqen ta nderpresin luften dhe cila e ndalon luften e kjo dm th e pranon humbjen.Dhe nese pala ēlirimtare e nenshkruan nje gje e para riroberohet dhe ka te drejte lufte mbas nje kohe prej sqa ua cakton OKB.
A e ke dhen kete provim?A ju kujtohet o vella Genci ?Nese po genje diq me peshty dhe me thuaj ēka deshironi.
Une
perfaqesuesi juaj per france
Haxhi L Kuēi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
FRONTI BASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR F.B.K.SH
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: