AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 SHIKU=ja kemi shite serbit pasurin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: SHIKU=ja kemi shite serbit pasurin   Mer 24 Aoū - 15:47

Gashi shantazhohej me bekimin e mikut tė tij
Besa Kalaja | 24-08-2011 12:29 CET

Dėshmia e Shaban Sylės, e dhėnė nė gjykatė tė martėn, e ka tronditur tė akuzuarin Fahredin Gashi. Ai ka thėnė se pjesė e shantazheve ndaj Gashit nuk ka qenė vetėm Nazim Bllaca, po edhe kushėriri i tij, qė ėshtė vėllai i gruas sė dytė tė Fahredin Gashit.

Sylės i ka ardhur keq ta bėjė tė ditur kėtė fakt para familjarėve tė Gashit, ndaj ka kėrkuar nga trupi gjykues qė ata pėr pak minuta tė largoheshin nga salla e gjykimit.

“Nuk mund tė flas para tyre, nėse lejoni dua qė ata tė largohen nga salla”, ka thėnė Syla nė procesin gjyqėsor ku Fahredin Gashi akuzohet se nė qershor tė vitit 1999 kishte vrarė Salih Gashin e Hysri Rama pėr dhėnie tė ndihmės pas kryerjes sė veprės penale.

Pas qėndrimit dyvjeēar nė Serbi, Bllaca, sipas Sylės, ishte kthyer nė Kosovė me njė “plan” kundėr Fahredinit dhe pėr tė e kishte edhe bekimin e mikut tė Gashit, tė cilin Bllaca e ka kushėri.

“Pasi ėshtė kthyer nga atje jemi takuar unė, Bllaca dhe Hysri Rama. Aty Nazim Bllaca ka filluar tė flasė nė telefon me mikun e Fahredinit, qė ishte vėllai i gruas sė dytė tė tij (Gashit). Ai e ka lėnė telefonin mbi tavolinė, e ka lėshuar nė interfon”, tha Syla.

Bllaca, sipas Sylės, i tha atij se po vazhdonte aksionin pėr t’i kėrkuar para Fahredinit. Veē qė e kishte sharė Gashin, vėllai i sė shoqes sė Fahredinit i kishte dhėnė bekimin Bllacės qė tė vazhdonte me shantazhe.

“Edhe miku i Fahredinit ėshtė nė dijeni dhe i ka ndihmuar Bllacės pėr t’i marrė para Gashit”, tha ai.

Kjo gjė e ka tronditur Fahredin Gashin dhe dy avokatėt e tij. Gashi nuk ka mundur tė pėrmbajė veten dhe ka derdhur edhe lotė.

Syla, qė njėherit ėshtė i dyshuar nė rastin “Limaj” dhe aktualisht gjendet nė arrest shtėpiak, e ka lutur trupin gjykues qė nė detaje tė tregonte tė gjitha ‘bėmat” e Bllacės. Tha se Bllaca ėshtė mashtrues i madh dhe ka shumė borxhe.

Vetė Sylės i ka pasur shumė para borxh, pėr tė cilat ka pohuar se disa herė edhe e ka rrahur.

Ai ka treguar disa raste ku e kishte mashtruar Bllaca.

“Nė njė rast ku unė isha ndėrmjetėsues nė shitjen e njė prone, Nazim Bllaca mua dhe Shpresim Ukėn na ka mbajtur tri-katėr orė para gjykatės. Unė isha i autorizuar nga njė serb qė t’ia shes pronėn dhe Bllaca iku pėr disa orė dhe u kthye me vetėm ēerekun e parave. Deri nė nxjerrjen e kėtyre parave kam pasur shumė probleme me kėtė njeri.

Bile disa herė edhe e kam rrahur duke u munduar t’ia nxjerr borxhin”, tha ai.

1
Currently 4.00/512345 4.0/5 (4 votė/a)
zoom +
Foto: Ridvan Slivova
NGA RUBRIKA
Bogdanoviq: Nuk heqim dorė nga strukturat nė veri
VV: Kuvendi pėr herė tė parė goditi Planin Ahtisaari
MPJ vihet nė kėrkim tė James Berishės
Buhler: Policia nuk zhvilloi ushtrime nė veri
Krasniqi: Kuvendi komunikon me letra

Zėri komentet [7]
Facebook komentet
Besim Shpijun (Serbistan): 24-08-2011 17:55
pas qendrimit te Bllaces 2 vjet ne Srbi!!!!!!!!!!!!!!
Gazi (prizren): 24-08-2011 16:03
ja ushtria e Kosoves krejte dallavergji e matrapaza,hajna e vrases te shqiptareve per mendim ndryshe,se me serbe kane bere bisnes...budallenjte mos i pytni se tregojne vet...
Lulja (Kosove): 24-08-2011 15:31
Qysh nuk dul dikush me ja prish ftyren bre qitij,se tullusum mu ka bo.Hajn,dallavergji,mangup,i pagum prej Serbise ,tana te zezat i kish.Nuk i duhet Kosoves ky....
Shaban Syla (Shabanishte): 24-08-2011 15:25
Valla me dhimbset Fahredin Gashi. Qe lotet edhe mu perpjete po me shkojne. Gjynah me qajte der ky njeri. Po ti Shaban Syla kah dole ne kontakt me kete serb me ia shit pronen. Qysh fole me te shqip a shkinisht. Dmth e pasket pas biznisin me prona... a po. Eu zoti qafen ua thefte....
hasani (kosove): 24-08-2011 14:21
per cilin rasty LIMAJ. eshte ne arrest shtepiak Shaban Syla. mosj jeni gabim e nderume redaksi
agroni g (aust): 24-08-2011 13:46
shum interesant po mundohen me i fshehur te vertetat por kot e keni tashma e din ter populli se kush eshte SHIKu te gjith PDK:
whatusay (Qymez): 24-08-2011 13:24
ani e kam rrahur, hahahahaha
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
SHIKU=ja kemi shite serbit pasurin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: