AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 per Albinin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: per Albinin   Dim 30 Avr - 9:09


Xhevat Kryeziu,Cen Desku,Une Haxhiu,dhe Rrahim Buzhala,ne nje pajtim ne Baje te Malisheves,dhe foto e dyte _ mars 1997 ne promovimin e vepres:Eshte Prof Mejdi Elezi
http://www.freeblognetwork.com/drenica/715/
http://www.freeblognetwork.com/Albanian/1241/#c23139http://freeblognetwork.com/drenica

Albin ore vella tane tradhetaret te marreshin ere ne bythe
veq vazho ore vella se tane atdhetaret i ke mbas dhe nese munden edhe nje here me u na ngjitur sikur ne kohen e luftes,ma mire na bafshin,se keta te rugoves se rrugeve pacifiste te socialistave jugosllave e komuniste fundratare na moren ne qafe duke thene se 80perqinde uēkja ka qen e Rugoves?pastaje ne nuk kemi luftue se Rugova vetem me dialoge ka pasur emisionin me fitue pavaresin e kosoves?po shihet puna e rrugevaseve,e te LPK,ku dhe fatmirin a po eshihni sa e mbrojn te rugoves?ja shtinen flaken e peqan tane popullin,ky fatmiri paska qen me shtat fytyra shpiune.
Ore vella Albin veq perpara se me ndihmen tende dhe timen e te perendise vetem perpara edhe nese do te vdesi ma se pari kisha pasur ti lyeje duart me gjakun e tradhetareve qe na roberuan shekuj te tere dhe tani po na lane dhe ne vend te ROBERISE na thone se na pruren PAVARESIN!
Mblidhunu rrethe Albinit o te roberuar sa nuk iu ka ba vone dhe vdisni si i ka hije nje shqiptarit,sepse obligim eshte ta ndihmoni qe tani kosoven e dashure.
ta fala o vella Albin,dhe Ramadan Kosova e ka me dredhi ndaje teje sikur qe me ka genjye mua?Jo nje here por qindra here!Mos u qudite se ky e ka ne zemer Rugoven!Per kete kam inqizime ma se paku dhjetra ore ,ky mendonte se mundet me manipulue edhe me mua sikur me tye !
Perpara ,mos merr ne thua,sikur te tjeret?


Derničre édition par le Lun 19 Fév - 9:59, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Ven 5 Mai - 14:24

sI NUK PO JU VJENE TURP TE LAVDONI PJETRIN DHE MA E KEQJA QE THONI PAVARESIN UA PRURI RUGOVA?LIMAJ?THAQI?uēkeja,po k..... ua ka prue lirin keta!keta jane ata qe u kane sundue popullin ne vend te serbeve,dhe tani po u sundoin keta kete popull!E Albini eshte ai i cili eshte rrahur e pergjakur nga serbet ne kohen sa u bajshin luftimet ne Drenice,e ju qe kritikoni Albinin i keni nxehur bolet neper nxemje!Albin a bone nje pyetje:Une po tutna mos je disi ne anen e rugoves sepse kur po i analizoi disa gjera ,po dyshoje bre?sepse ai shqiptar qe ka ēene kryetar sa ka sundue serbi ne kosove,pamarr parasysh ēfare pune ose si mesues nese ka punue ka marr leje njehere nga serbet e pastaj ka organizue demostrata!
Vetevendosja nuk arrihet me ve por me do ve qe ua qin nanen ketyre nderkombetareve e serbeve e shpiunave shqiptar!Sidomos policise shqiptare qe jane 95perqind shpiuna kundra popullit te vete,sepse dhe jane krijue per intervenim nese u shtin prape nere sebi?
Dhe VOISLAV KOSHTUNICA,e Vuk Drashkoviqi ,kryeministri e ministri qe pi kercnohen nderkombetareve,se nese kosova pavaresohet ne kemi me shpallur kosoven si te okopuar,dhe kena me ba ēdo gje per ta mbrojtur intergritetin teritorjal te serbise !

Serbet mua me paten thene me 1996 se nese njehere na shkoqin keta nderkombetaret nga kosova mor veq nje dite,nese munden ma me na shtie e me ju ba gjandar te shiptareve nanenna kajshin kete ma kane thene pese akademik serb te beogradit,dhe per kete te rugoves nuk me linin vend kund qe ti shtie hunte,sepse kishin frike mos zot po ua bije une pavaresin juve e keta ma kishin friken per punen se ēka i kane ba popullit te tyre!Kete ma ka thene edhe Arkani me 1998 ne mars ku disa shok e kishin shtie qe ta qoje ne nje fshat ne kosove a e di mire se cili qen bire qeni ma ka shtie!dhe rruges me pate thene :ēka karin po lypin shqiptaret? nuk e di i thash!ne ua kemi ndertue shkollat shqiptareve ēka po lypin? po po lypin te drejta sikur se ēdo popull as ma pake e as ma shume!Ne ēka me tha po bazohen shqiptaret se kosova eshte e shqiptareve?Nuk munda ta duroi i thash a e dine se kur po e thote sllobodani yt nje fjale ako koza llazhe ,roge ne llazhe?ia prita te kujte jane ketao vorre?po ne me tha kemi manastire te bukura e kisha te moqme?po i thash por keto kisha e manastire kane ēene tonat e kur keni ardhe ju i keni okupue!dhe nese mendon se keni keto manastire e kisha ,po ta beje edhe nje pyetje :a ka ma shum e ne kosove kisha apo gjamija ?jebiga me tha ska gajle nese ka ma shume gjamija?jo ia prita atehere as e juaja e as e jonja nuk ēenka kosova por e arabeve apo e turqve,dhe qe te dyte popuje duhet me ua leshue kosoven!Jebo si mi mater ne znam gde mi je gllava,dhe me tha nese e doni kosoven per vete luftoni e mos u bani kukavica se tane shqiptaret jeni ma te keqija se kurvat!Dhe me tha luftoni si burra merrne kosoven dhe shkoni ne pidhe te sames keto fjale ia pata thene Uke Bytyqit e disave qe ende jane gjalle dhe kane mendue se ēeshtja e kosoves eshte ēeshtje vetem e serbise?Por a po e shihni se serbet kinse po dojne mi shtie brirat me tane boten,sikur Sadam Hyseni?Hajte se te menqur jane serbet,se me keto fjale serbet po dojne me thene ndane njehere kosoven per inati tonin e kur te pranohet para kombeve ,hamamin serbet e hajne qe kosoves ti bahen gjandar ,sepse shipunat shqiptar ua kane lodh karucat!e qeta qe po u udheheqin juve o shqiptar kane me ua nxjerr syt ,keta jane ata gjelata qe shekuj te tere u sunduan ne krah te serbeve dhe ende nuk mblodhet mend!

Albin ishalla nuk je si Agim Zatriqi,Azem Vllasi,Bujar Dugolli,Shefki Stublla,Remzi Kolgeci,sepse edhe keta kane ēene ne pozita sikur se ti ne kohen e luftes!
Albin te deshiroi ēdo te mbara dhe mos u shoqero me keta qe udheheqin popullin se tane jane tradhetar,dhe ne keta nuk duhet bere meshire,,,,,dihet!!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Ven 5 Mai - 14:27

2/15/2006 - ANONIMI QĖ SHKRUAN GJATĖ DHE LLOMOTITĖ NĖ FAKT ĖSHTĖ HAXHI KUQI, SHĖRBĖTOR I SHKAUT Hhahahaaa,po te them sa nuk me ke thene?!haaa
Posted by Balozi i Jonit
PSE SHKRUAN SI ANONIM TASH O I BIRI SHKAUT? TI PARAQITESH NĖ SHUMĖ FORUME SI P.SH. NĖ WWW.DISKUTIME.COM ME GĖNJESHTRAT E TUA. PĖR KĖTĖ PUNĖ TĖ KA POROSITUR UDB-A E BEOGRADIT.

MOS MENDO SE E MASHTRON DIKEND! NJĖHERĖ THUA SE TĖ ĖSHTĖ ANKUAR KAPITENI YT I SIGURIMIT USHTARAK PERISHIQI, E PASTAJ SE KĖTĖ ANKESĖ NDAJ SHQIPTARĖVE TA KANĖ BĖRĖ PESĖ AKADEMIK SERB, DHE TĖ KANĖ THĖNĖ SE MEMZI PRESIN SHKĖPUTJEN E KOSOVĖS NGA SERBIA!!! TI ME FJALĖ TĖ TJERA, TI I BĖN MIQ, ARMIQTĖ E PĖRBETUAR TĖ SHQIPTARĖVE .

TI JE I PAGUAR PĖR TĖ BĖRĖ KĖTĖ PUNĖ TĖ FĖLLIQUR, SEPSE I FĖLLIQUR JE SI NJERI. SHPEJT DO TĖ QEROHEN HESAPET ME SOJIN TĖND, TĖ JESHĖ I SIGURTĖ.


Derničre édition par le Ven 2 Mar - 5:45, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Ven 5 Mai - 14:29

2/16/2006 - Bajlozit
Posted by Anonymous
Sikur ai Haxhia edhe ti je i paguar nga dikush ,per ket jam i sigurt!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Ven 5 Mai - 14:30

2/17/2006 - Haxhiu
Posted by Anonymous
Balozi i Jonit ,tye po te them se une e kam shkrue vetem hestorin time dhe asgje nuk kam shtue,por vetem te verteten e nese e ke mizuqken nere kapuq e bafsh me shendet!Sepse sikur ti kam kalue qindra shqiptar,qe paraqiten si patriota,por me kan dal pelim dhe me kane tradhetue ma zi se shkau§Une tisha i paguar nga shkau apo Rugova apo nga Fatmirat,nuk me kishte dal ti theje filqit me qiftat e tu!Por po ua tregoj vuajtjet e mija qe kam hek prej shqiptareve qysh nga koha e Fadil Qenit e te Rugoves dhe gjate luftes nga Fatmir Lima,Une nuk e mohoi luften e atyre qe luftuan,por e kundershoje ate lufte qe e tradhetuan,dhe ja ku mbetem?Nese truri juaj dhe i disave ua rrok ndryshe hjekit e mija qe hoqa per shqiptar e kosove ju jeni te marr e marroqa,dhe marrinat e juaja mbani per vedi nese jeni te perlyer me gjakun e vellezerve shqiptar§Eu sa shpiuna jane mundue qe t'me njollosin,por i kam krehur mire,a merak me jete qe nuk me pranoi Fatmiri per kete ja kam marr inatin sepse iu pata lutur qe t'me pranoi qe vetem tradhetar te vraj,por nuk me pranoi dhe mu zyre qe ma mos ti lajmrona ne shtabin e tij ne Deberdelan!Nese tane shqiptaret kane hanger mut me shkije une Haxhi Latif Kuēi nuk e kam hanger dhe vete ane e mban kosoves nese del nje shqiptar qe thote diqka te lige per mua une vete baje vetevrasje !Por po ta ceku edhe nje here:Se ne vitin1971 kur ua mbrojta shqiptareve flamurin,shqiptaret dojshin m'em rre e me ua plotesue deshirat e serbev,kinse pa deshiren e shqiptareve e mbrojta!
Me 1972 sa isha ne normale ne vitin e dyte e kam shkrue poezin kushtuar Republikes se kosoves,ku Nezir Rrezja me qoi ne udbe,ku policet shqiptar mi kan shtie bolet ne fijoke,!
Me 1981 .11 mars ne menzen e studenteve vete pa ndoni grupe ilegal i kam nisur demostratat!
Me 1989 jam malltretue pse i kam vizitue minatoret,dhe iu luta qe te dalin tan minatoret nga zgafella e tu bahem kurban i shqiptareve!
Me 1991 ne kioskun tim populli ka votue per pavaresin e kosoves ku policia shqiptare ma theu kioskun e duke me shajtur!
me 1996 eshte viti i shume perjetimeve qe as nuk ka kush qe me vajtone!
e dine Regjep Qosja!,kam kerkue ndihme edhe nga LdK,por shushuroheshin me njeri tjetrin!
Per tane kete kohe kam ēen i pamoralshem qe te punsohem ne profesionin tim,por ma e keqja i papershtatshem iu bera edhe uēkes qe ti bashkangjitem,per ta ēlirue kosoven,por per kend paskna punue,per kerkend,per shpiuna!
Kam kerkue ndihma te kryqit te kuq ne Malisheve dhe ua kan prue,kam vrapue dhe barrna u kam prue !
Zotri nese ti je i paguar apo nuk je i paguar e din secili veten,dhe me duket se tye personalisht nuk te kam ofendue,jo tye por askend.
se fundi nese kam hyre ne hak me popullin shqiptar kurr drite mos pafsha ,,jo jo kurr drite mos paft ky popull qe ma njollosi veprimtarin qe veq nuk i thash shpirtit dil he te pshurrsha ne ta !
Veq une edhe ketu ne mergim po e vuaj per juve,per juve po te them sepse edhe ketu kane arritur t'me shpionojn qe paskam qen kundra jugosllavise!
Une edhe nje here po te them dhe kam me thene se nese ti ke ba diēka sikur une per kosove,thuaje sikurse une qe po e lartesoi veten?A mos valle deshtet qe une te vdesi me tane familjen e ju ti shtrini kambet e shkerdhymen gjane e gate!
Flini dhe jetoni ne anderra,dhe ja ku e ke kete forum fole more ,fole qite mos te vjen rende,mos e perbuze ndjersen tende,por mos ta perbuzin edhe te tjeret!
E une ja sot ti e disa shpirt shitur qe po mundohen t'ma njollosin veprimtarin,nuk e keni larg,jo nga une ?Dhe keni m'em kerkue por ka me ju ba shume vone!
Pra mos shani e mos njollosni te tjeret,sepse nese ti e shan ka me te shajt edhe ai,dhe e di se sa here kam fole neper mledhje sikur ti u ngritshin me brohoritje duke mu drejtue mua :Au Au kqyr kush po dojka me na fole me na mesue!
Kushdo let u shtije,une temen e kam tregue dhe kam me tregue se une neper rruget e evropes duke vajtue me femit e mi e ata qe mbi kurrizin tim u benen ne kryevendit,une mall per vendlindje e ju shfryni epshet e juaja neper ato fusha ,ku u tradhetuan ?Ah zot tani m'em rdhe me kurore ne koke nuk te besoi qe egziston ne kete toke!
Dhe tye o Baloz i zi e Dajes Petrit,djalin mbane per vete !qe thuhet nje fjale mama djalin sa nuk me ka thene kurve!
Dhe qe thash se kam shkrue edhe ne forume tjera ,kam me shkrue vetem per inati te prof. Ramadan Mujes kur e pyeta ,kur me quan ne shqiperi te Merihan Braha,per planprogramin e shkollave dhe per flamur ?me tha se per tye shkruamna mbas 50vjeteve sepse me rrezikohet jeta e ime dhe e familjesA me besoni u knaqa duke u shfrye e tregue historin time dhe te shqiptareve,kush me beson le te me besoi,kush jo pyetni keta qe i kam permendur dhe ua tregojn te verteten ,ose u thone te kunderten?Dy jane ketu ja kam tradhetue popullin ,ja kam dhene mundin per pavaresin,e kosoves,dhe rrenat dalin per lendine.
Edhe te findit deshta tua them:se kur u banen masakrat e Raqakut,ate mbremje nga shtepia ime qe une i pata shtie une i pata shtie te OSCES,nga Ankaraja e Turqise qe te vine e te intervenojne?Pyetne Ihsan A ksay,dhe Mehmetin nese nuk eshte e vertete,ateher me shani e thuani po pagukam nga topuzi i im he u vraft i gezuari i madhe ,sikurse qe ka me ju vra!
Spaska gje ma veshtire ne kete bote kur tradhetaret e shpallin mikun tradhetar,dhe dijn per vete te ndertojn lapidar!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Ven 5 Mai - 14:55

2/17/2006 - Ooo prite prite Haxhi Kuqin
Posted by Balozi i Jonit
Tani mė binde se qenke patriot! Paske luftuar mė 1971, paske nisur demonstrat mė 1981, paske vazhduar me beteja mė 1989 dhe 1991, si dhe 1996 kur ke luftuar me mish e me shpirt!

Desha tė pyes:

- A mos ishe ti ai qė udhėhoqi Ilirėt nė luftė kundėr Romakėve? A mos ishe ti mbreti ilir nė vend tė Agronit!

- A mos ishe ti ai qė bashkoi pricipatat shqiptare nė luftė kundėr perandorisė otomane? A mos ishe ti mbret i Shqipėrisė nė vend tė Gjergj Kastriotit?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Ven 5 Mai - 14:56

2/17/2006 - Haxhis
Posted by Anonymous
Ky fare Balozi po tallet me ty!!!!!!!!!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Ven 5 Mai - 15:00

2/17/2006 - Haxhis
Posted by Anonymous
A e di qe ky far baloz kari do qi nanen,pome duket hala se paske marre vesh kush eshte ky i flliqur
Link Permanent
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Ven 5 Mai - 15:01

2/17/2006 - Haxhis
Posted by Anonymous
Ky fare Balozi po tallet me ty!!!!!!!!!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Ven 5 Mai - 15:04

2/18/2006 - poeti i mjerimit
Posted by Anonymous
Qohunu vellezer se mbaruat
se tradhetaret na roberuan
na roberuan ,e n'aj thane
pavaresin e keni n'ta!

Qohunu vellazer se mbaruat
se shpiunat u pavaresuane
u pavarsuane e u qarten
nga shpina s'hiqen qafes

qohunu vellezer se mbaruat
roberi t're u kan gatue
ne kete gjendje u kan prue
qe ma lehte m'ju sundue

Iku shkjau u ēliruam
tradhetaret mejihere na roberuan
na roberuan e na turren
t'uj na thene:ne u ēliruam?!

KUKU per popullin tone! Qe kurr nuk po i del rend me pa driten e litise,nga sundimtaret ishe sundues komunista

Haxhi L.Kuēi(Krasniqi)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Ven 5 Mai - 15:07

2/17/2006 - Haxhiu i hutuar
Posted by Balozi i Jonit
Haxhi!

Ato qė i ke thėnė, janė tė shkruara nė kėtė forum dhe mund tė gjinden pėr provė! Ti ke shkruar edhe si anonim, por mėnyrėn tėnde tė "shkrimit" e dallojnė edhe zogjtė, prandaj mos ulėro dhe ē`ėshtė mė me rėndėsi, mos shpif, se na lodhe.

Sipas asaj qė ti thua, ti qenke patrioti i vetėm nė Kosovė! Lėri fjalėt o Haxhi se nuk ke punė me fėmijė parashkollorė kėtu.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Ven 5 Mai - 15:16

2/16/2006 - Nallbanit anonim mė sipėr
Posted by Balozi i Jonit
Nėse Haxhiu paguhet prej shkaut pėr propagndė antishqiptare, e unė e kundėrshtoj kėtė pis dhe e demaskoj propagandėn e shkaut qė ai bėn, atėherė, si ka mundėsi qė edhe unė tė jem i "paguar"?! Ti ore anonim bujkrob, ose je plotėsisht i liruar prej intelegjencės, ose je tradhtarė, njėsoj si Rugova bythėputhės!

Shiqo ore kokėbosh! Unė mbroj UēK-nė e cila pati pėrkrahu popullin liridashės tė Kosovės dhe Shqipėrisė dhe aleatėt e NATO-s bashkė me Bashkimin Evropian, pra gjithė botėn pėrparimtare dhe tė civilizuar dhe pėr kėtė nuk kam nevojė tė paguhem! Paguhen ata puthadorėt e Millosheviqit me nė krye Ibrahim Pjetėr Rugovėn tradhtarė! Dhe paguhen pėr tė zbatuar propagandėn antishqiptare tė Rusisė dhe Serbisė, propagandė kjo e cila i pėrshtatet LDK-sė me Rugovėn tradhtarė. Kėto pagesa i bėn LDK-ja dhe Bukoshi me ndihmėn e padronėve tė tyre sllavė, duke i keqpėrdorur paratė qė i dha populli pėr ēlirim prej armikut serb.

Poshtė tradhtarėt e popullit shqiptarė!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Ven 5 Mai - 15:28

Ky Baloz qeni me demaskon,dhe eshte kundra shkaut,dhe e mbrone UēK en(komandantat)


Ore Baloz qeni ti e demaskon heroizmin e Haxhiut,sepse kete e ke pergjuar se me ēfare aktiviteti po mirret dhe me kane shoqerohej ne ato kohera!Dhe kur te kam lajmrue qe bashk te luftoim,ti mu kercnove se une nuk kam te drejte te kyqi ne aradhat e luftes ēlirimtare dhe per ty Fatmiri ne Deberdelan bashk me Balen me thane se per sherr te tanin nuk me pranon ne UēK,sepse sa ke punue ne regjimin e serbise ne zyren tende e kishe pas nje telefon extra,dhe askush nuk ka guzue me ta prek,e tani shitesh si poet me Begzadin, Qosjen,Bajramat qe te dyte,gjakove e Samadrazhe,dhe ti ore qen me thoje se Uēken nuk po e koptoi,per ēka po lufton dhe tani pis po e mbrone nga frika sepse ke nxene vend te majm per bythen e madhe qe e kie.Dhe a te kujtohet kur Hazizi(morina) kur me ftojke ne kafene,kur une dhe ti nuk flitshim dhe me ftojke ne kafene e me provokojshit,duke me thene :Haxhi me ta dhene nje bombe atomike a kishe guzue me ja qit beogradit?A ne tavolinen tjeter rrinin duke degjuar policet serb!
Perjashta me Veliun ish inspektorin Krahinor a me provokojshit me Osman Gegen,qe ja kendon kengen Dervish Shaqa kinse e ka valvit flamurin ne v.1969!A me provokojshit keshtu:Haxhi ,osmanit i kendohet kenga qe e ka ngrit flamurin e tye ēfare kenge po te kendohet?ēka ke bere ti Haxhi,kurse policet rrinin duke na pergjue me tutje!!!!
A me ke thene pse po i rrehi njerezit qe po shoqerohen me serb polic,kinse i keni angazhue per qellime te juaja!!!!!!
A je shoqerue me vaten ne pajtime te shpiunave,qe kane vra e rrehur njerez te drejte!
Ore Baloz keto jane vetem disa argumente ndaje teje!!Te vrafte buka ime qe ma paske ngrere me hile sikurse shqiptaret e tjere!!!!
Ore Baloz une vetem inicialet e emrit dhe mbiemrit tend dua ti qesi(A.....)poet i poshter,dhe mendjemadhe,e karieriste,dhe shpirtshitur ,qe nuk ta nine palla per roberin e popullit sikurse tjereve(tane udheheqesave shqiptar ane e mane)
dhe e vertete ēenka se per me jetue siq po jetoin mire :Po duka me qene kengetar,tradhetar(kendoju shqipeve kenge patriotike dhe hajte balo neper kashte.,Pastaj mu kane artist,poet i popullit(kalemgjinje,si kur ja nisni nga te paret e deri tek ti!!!bile as ma i mire nuk eshte edhe Kadareja?apo me punue ne RTK(sikurse RTS),sepse u mbrojne udheheqesat e shqiptareve(tradhetaret),dhe orgji duke bere dite e nate,me lloi lloi mishi te bardhe e te njome pulash shqiptare me lloi harapi!!!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Lun 8 Mai - 3:56

Balozit

Une Haxhiu,po te japi nje pergjigje ne vend te keti anonimusit.

Haxhiu nuk eshte paguar kurr as nge shkau,e as nga sundimtaret shqiptar sikur ti,ore qen! E qe thuash se ti e kundershton propaganden time ,ti mundohesh me la mut me shurre,dhe tradhetin tende ta komoflone me patriotizem!Dhe qe i thuash keti bujkerob,ti ore qen mendon se tane shqiptaret duhet te ndegjoin per menqurin tende sipas teje nuk ka tjeter njeri shqiptar ma te menqur,dhe ti krekosesh para shokeve e pative te shkerdhaqeve se ke aftesi tu kundervihesh ēdo shqiptari ,duke i mbrojtur tradhetaret!
PO te them se Haxhiu jo por as baba e as babegjyshi i Haxhiut nuk eshte pague nga propaganda e shkive e as nga propaganda e shpiunave shqiptar(udheheqesave te shqiptareve,qe ua piren gjakun bashk me shkaun)
Tye te njohe ore qen se si e mbron qeshtjen shqiptare,a te kujtohet kur me thoje se me meson se si me ardhe deri te paraja e madhe?
Ti qe i thuash keti BUJKROBI se e mbrone UēK-en,e cila pati perkrahje nga populli i kosoves e i shqiperise,e qe i thuash se nuk ke nevoi te paguhesh nga shkau e tradhetaret,ti qysh ne kohen e SLLOBODANIT e te RUGOVES ,bashk me Reshitin e dini se ēka keni punue e nga kush jeni pague(sherbimi sekret serb e udheheqesat e Fadil Hoxhes)(Rugoves)Dhe tani a nuk po paguhesh ore bir qeni qe ke nxene pune si zevenc te drejtorit gjeneral,dhe sahere e shikoje RTK-en kur ka promovime te pervjetoreve te HEROJVE ti je ne ulesat e para,dhe ta shohe ate syrat te qenit(dhembpirit,gjelatit,shtisit,katilit)
E une Haxhiu me detyruan ta leshoi KOSOVEN per sherr tendin,e mos i peshtofsh sherrit,une bredhi si ari neper rruget e botes,siq bredhen Ismail Qemaili,Fan Noli,Gjergj Fishta e te tjere,nga qiftat sikurse qe jeni mu ju!!!
Se fundi ti ore qen je si ERA,si e shehe motin e kethen gezofin,por kurr nuk je ne gjendje te punone per ēeshtjen e kombit shqiptar qe jane te shtypur ,por per shqiptar qe e shtypen popullin shqiptar!!!!!Per tye rrofte SLLOBODANI.rrofte RUGOVA,e Fadil Hoxha!!
E kur ti ore qen britmone:Poshte tradhetaret,une e kuptoi kete britmon tende si:Poshte ata qe jane kundra neve qe po ja pini gjakun e shqiptareve!!!Ti nuk e mbron UēK-en,por i mbron disa komandanta te UēK-es qe tradhetuan popullin dhe ushtaret e lirise,dhe mu keta pisa qe me thojshin se per sherr tendin nuk me morren a te propozuan qe te behesh komandant i policise se UēK-es!!!???Pra po shihet kush jam une e kush je ti ore qen e bire qeni!!
Dhe fajtor per keto nuk jane shkiet por qiftat si ti,qe per nje groshe(leke) bani orgji edhe me femit e juaje,dhe i preni,vetem te jeni ne fotele)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Lun 5 Fév - 15:12

Foregjia.com - Humor pa kufihey keksi mir e ki bre nanen qeni pernime qita dy klloshar a a ki ni more ti ... kejt shpiuna jeni kan e tash ma gjugavni ****n ktu jav ****ha komandantat e ...
www.foregjia.com/vica/vica.php?action=view - 267k - En cache - Pages similaires

Diskutime.com - Politike - Sali Berisha shpallet qytetar i nderit ...E qe thuash se 20/perqind jane shpiuna, ti po mi kethen ne anen e kundert mendimin tim! ... O mirse erdhe Tironsi se ka kohė qė nuk tė kemi ndėgjuar. ...
www.diskutime.com/disk/thread.php?id=2165&faqe=2&shiko=216 - 91k - 4 fév 2007 - En cache - Pages similaires

Diskutime.com - Statusi Pėrfundimtar i Kosovės - shqiptaretO zot e dije qe jane mbi 80perqind shpijuna tradhtar shqiptar,por duhet ma pare keta shpiuna mi ua masakrue me femi e fare e fise,se keta jane kancer i ...
www.diskutime.com/disk/print.php?id=397 - 123k - En cache - Pages similaires
[ Autres résultats, domaine www.diskutime.com ]

Alba Music Video Blog: Genta Ismajli Videos- [ Traduire cette page ]OOO trim qeni i KOSOVES ooo veq ta kam kjart kush muti je se ki pun me mu ... heeee tangt dreqi me turk e me shka he nanen po tkisha pas afer kisha dit a ...
albavideo.blogspot.com/2006/04/genta-ismajli-videos.html - 640k - En cache - Pages similaires

DRENICA SHQIPTARE - O Fatmir Limaj, Kosovėn e kanė rjepė ...Do te vij koha kur do ta ket ai pushtetin e ku ki me e qi nanen ti more pi. ... E une o bir qeni as baba jem e as babegjysh e as une nuk kemi mujt mu ...
www.freeblognetwork.com/drenica/715/ - 60k - En cache - Pages similaires

SHQIPERIA ONLINE - SHQIPERIA IME - SHQIPERIA SOT - SHQIPERIA ...E ju vrafte buka e kosoves ore shpiuna,kurr drite mos pafshin as femit e juaje siq na shkerdhyet nanen edhe te vdekurit,e na shkepet neper europe,veq pa ju ...
www.freeblognetwork.com/shqiperia/1050/ - 107k - En cache - Pages similaires
[ Autres résultats, domaine www.freeblognetwork.com ]

per Albinin
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: per Albinin   Mar 6 Fév - 6:17

per AlbininA e di qe ky far baloz kari do qi nanen,pome duket hala se paske marre vesh kush eshte ... Lėri fjalėt o Haxhi se nuk ke punė me fėmijė parashkollorė kėtu. ...
diskutime-shqiptare.fr-bb.com/sutra15-per-Albinin.htm - 54k - En cache - Pages similaires

Sportowe archiwum - Piłka nożna - Mistrzostwa Europy 2008 (eliminacje)IRL: Shay Given - Stephen Carr, Steve Finnan, Andy O'Brien, Richard Dunne ... Igli Tare, Erion Bogdani (62 Bekim Kastrati) - Altin Haxhi, Debatik Curri ...
sportarch.za.pl/d-pn/me08e.php - 101k - En cache - Pages similaires

GERMANY 2006- [ Traduire cette page ]O mjeshter, that is the slang to say "what are you doing there"... I know you are a student. ... Igli Tare eshte komplet rrot kari dhe nuk di te luaj fare. ...
p083.ezboard.com/fbalkansfrm143.showMessageRange?topicID=125.topic&start=21&stop=37 - 51k - Résultat complémentaire - En cache - Pages similaires

DRENICA SHQIPTARE - O Fatmir Limaj, Kosovėn e kanė rjepė ...o haxhi muti pse ma bur skqyr mu mar me naj sen t mir po e shan legjendn e gjall t ... E ēka kari lypi me mi que ushtaret e policise ushtarake qe teme ...
www.freeblognetwork.com/drenica/715/ - 60k - En cache - Pages similaires

KOSOVA ONLINE - INFORMACIONE SHQIPTARE - KOSOVA FORUMI - A mund te ...Shka pa folish kshtu o Haxhi. Koke dal n`sėrrnishte krejt mesap. ... gjitha ti kthevsha nje qind her ma shume mor shkerdhate ,rrote kari ,i biri kurves ,qen ...
www.freeblognetwork.com/kosovo/1176/ - 122k - En cache - Pages similaires
[ Autres résultats, domaine www.freeblognetwork.com ]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: per Albinin   

Revenir en haut Aller en bas
 
per Albinin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: