AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Toka e njeriut eshte atje ku njeriu e ndjen veten me fat

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Toka e njeriut eshte atje ku njeriu e ndjen veten me fat   Lun 29 Aoû - 5:50

Toka(atedheu) i çdo njeriut eshte ai vend(shtet),
ku njeriu e ndjen veten me fatin etij te lumtur .
Njeriu ne jeten e tij bene shume gabime;
Mendon se eshte ka punone per popullin e tij,
dhe populli,sidomos qeveria servile
te etiketon tradhetar.
Dhe tere mundi yt shkon si shurre e pules.
Pra;
Nuk qenka puna a je patriot,apo spiun;
Nese je patriot te shpallin tradhetar
e tradhhetaret veten patriot,
dhe mbi gjakun tend apo mundin tend,
krijoin per vete qerdhen e shtypjes mbi femit e tu
duke ti çnjerezue te gjithe antaret e familjes.

Rasitn e keni tek patrioti Isa Boletini ku ende eshtrat e tij nuk ja kan rivarrosur.+

Nga kush iku Noli,Gjergj Fishta,Ismail Qemajli,
Konica une e tjere e tjere qe as emri nuk u dihetse ku e kah jane te varrosu
neper proje nga tradhetaret .

Populli i dine qe te gjitha,por nuk ka force ka te marri ate guxim qe ta thote boterisht,
apo ti luftoi keta dhempira te qoroditur me shekuj te tere.

Pra ju qe mendon te shiteni patriota,dhe te punoni per memedhen,atedhen,hargjoni mund,gjak duke ua letsue shtypjen ketyre gjelateve shqiptaro shqiptarfolesa.
Erdhi dita dhe fundit e fundit e gjykimit,dhe shkoni atje ku do gjeni qetesin shpirterore.

Kjo qeveri e shqiptareve le ti numroi ditet e fundit ne iluzionet e djallit !
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Toka e njeriut eshte atje ku njeriu e ndjen veten me fat
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: