AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Drashkoviq: “Olluja” pėr Kosovėn,pritet nje lufte me e keqe

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Drashkoviq: “Olluja” pėr Kosovėn,pritet nje lufte me e keqe    Mar 4 Oct - 23:48

Drashkoviq: “Olluja” pėr KosovėnBeograd: Lideri i Lėvizjes pėr ripėrtrirjen serbe (SPO),Vuk Drashkoviq, i ka deklaruar B92 drojėn se nuk do tė kaloj as njė muaj dhe nė Kosovė do tė aplikohet skenari i “Stuhisė” kroate.

Drashkoviq ka deklaruar se po qarkullon skenari qė tė nxitet gjakderdhje, tė pasojnė kolonat me traktorė, qė nė Serbi do tė nxisin revoltė ndaj perėndimit, por edhe qė barrikadat e tashme nė veri tė shėndrrohen nė barrikada nė rrugėtimin e Serbisė drejt botės demokratike.

Drashkoviq ka potencuar se ėshtė koha qė serbėt tė mėsohen me faktin se kanė pėsuar disfatė . Ai ka kritikuar ministrin e brendshėm serb, Ivica Daēiq, pėr deklaratėn e djeshme dhe e ka quajtur zėvendės tė ambasadorit rus Konuzin.

Sipas liderit tė SPO, Daēiqi ka nxitur skandal, duke kėrkuar konferencė pėr ndarjen e Kosovės dhe konsideron se pėr kėtė ēėshtje mund tė flitet pas 5, 10 apo 15 vjetėsh, kur temė do tė jenė ndarja e Bosnje Hercegovinės d
he Maqedonisė .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Drashkoviq: “Olluja” pėr Kosovėn,pritet nje lufte me e keqe
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: