AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Prostitucioni ne Kosove dhe vrasjet

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14638
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Prostitucioni ne Kosove dhe vrasjet   Ven 14 Oct - 14:32

http://www.albeu.com/kosove/kosove-vendi-ku-vriten-femrat/48253/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14638
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Prostitucioni ne Kosove dhe vrasjet   Ven 14 Oct - 14:33

Kryefaqja Lajme Kosovë
Kosovë, vendi ku vriten femrat
13.10.2011, ora 08:58
Dhuna në familje vazhdon të mbetet problem në shoqërinë kosovare. Brenda vitit, rreth një mijë femra kërkojnë ndihmë nga policia. Këtë vit, pesë raste kanë përfunduar me vrasje. Organizatat joqeveritare tregojnë se ligjet janë, po ato nuk zbatohen sa duhet.

Në Kosovë ekziston Ligji kundër dhunës në familje, si dhe strategjia dhe plani i veprimit kundër dhunës në familje, shkruan Express
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14638
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Prostitucioni ne Kosove dhe vrasjet   Ven 14 Oct - 14:36

nga Haxhi Kuçi, 14.10.2011, ora 18:14Femrat shqiptare nga Kosova bejne do sjellje qe ne as nje vend ne bote nuk behet nje sjellje maramendese.

Si shkaktar mendoi kalimi i nje jete nga roberia ne nje fare pavaresie te brishte.

Apo e dyta;Ka mundesi qe KS i OKB es me ane te valeve elektro magnjetike te loz me femrat tona duke lozur me trurin njeri qe kjo eshte e ndaluara me norma nderkombetare.

Se treti;Qeveria e kosoves ;ne krye te saj qendroin njerezit e regjimit te Sllobodan Millosheviqit,dhe te Titos
]Pse e ceku kete te fundit ?Sepse keta ish bijt e komunizmit mendojne vetem per veten dhe familet e ngushta,duke e lene anash masen e varfer,ku femrat e kesaj shtrese kan rene ne ate pozit qe nga varferia e skajshme ta shesin moralin per nje kafshat buke.

Dhe burrat e ketyre femrave nga mos durimi bejne edhe akte penale ne shizofreni duke i vrare grat e tyre per ta mbrojtur kinse moralin e ftyres.
Kisha lutur shtetet e bashkuara te amerikes dhe OKB qe kete shtrese ta mbroin duke bere ndonji ndryshim sipas kodit te se drejtes nderkombetare publike.
Kjo mundesi egziston nese nuk perdorohet forma e iluminates .Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Prostitucioni ne Kosove dhe vrasjet   

Revenir en haut Aller en bas
 
Prostitucioni ne Kosove dhe vrasjet
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: