AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shpend Berisha ;kush te qiti ne kurthe ,ai qe te kendone!

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15044
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shpend Berisha ;kush te qiti ne kurthe ,ai qe te kendone!   Jeu 3 Nov - 6:33

Dėshmori Shpend Berisha - Luftoi me trimėri pėr Atdheun
Publikuar mė 03 maj, 2011 nė orėn 15:55 ( ) Avdi Ibrahimi | Histori |


Ēdo komb nė botė ka heronjtė dhe dėshmorėt e vetė, poashtu dhe kombi shqiptar i ka heronjtė dhe dėshmorėt qė treguan trimėri e dashuri nėpėr shekuj pėr atdheun e vetė Shqipėrinė. Njė dashuri tė tillė trimėrie e dashurie pėr atdheun kishte edhe Shpendi.
Shpend (Sefer) Berisha u lind nė fshatin Volljake tė Klines 27.06.1960,nė njė familje tė varfėr fshatare me tradita atdhetare. Mёsimet e para i mori nё shkollёn fillore "Emin Duraku" nё fshatin Sverkё tё Gashit, ndёrsa tё mesmёn nё “Luigj Gurakuqi “ nё Klinё. Gjendja e dobёt ekonomike i bėnė tė pamundur shkollimin e mёtutjeshem universitar.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shpend Berisha ;kush te qiti ne kurthe ,ai qe te kendone!
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: