AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shpend Berisha ;kush te qiti ne kurthe ,ai qe te kendone!

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shpend Berisha ;kush te qiti ne kurthe ,ai qe te kendone!   Jeu 3 Nov - 6:33

Dëshmori Shpend Berisha - Luftoi me trimëri për Atdheun
Publikuar më 03 maj, 2011 në orën 15:55 ( ) Avdi Ibrahimi | Histori |


Çdo komb në botë ka heronjtë dhe dëshmorët e vetë, poashtu dhe kombi shqiptar i ka heronjtë dhe dëshmorët që treguan trimëri e dashuri nëpër shekuj për atdheun e vetë Shqipërinë. Një dashuri të tillë trimërie e dashurie për atdheun kishte edhe Shpendi.
Shpend (Sefer) Berisha u lind në fshatin Volljake të Klines 27.06.1960,në një familje të varfër fshatare me tradita atdhetare. Mёsimet e para i mori nё shkollёn fillore "Emin Duraku" nё fshatin Sverkё tё Gashit, ndёrsa tё mesmёn nё “Luigj Gurakuqi “ nё Klinё. Gjendja e dobёt ekonomike i bënë të pamundur shkollimin e mёtutjeshem universitar.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shpend Berisha ;kush te qiti ne kurthe ,ai qe te kendone!
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: