AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

  ėshtė anuluar takimi i Asamblesė Parlamentare shkak kosova

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: ėshtė anuluar takimi i Asamblesė Parlamentare shkak kosova   Mar 22 Nov - 14:43

Anėtar Nderi
Titulli: Re: Lajme nga Shqiperia Today at 7:48 pm
Pėr shkak tė Kosovės ėshtė anuluar takimi i Asamblesė Parlamentare tė Bashkėpunimit Ekonomik tė Detit tė Zi (PABSEC).

Kundėrshtimi i Serbisė qė Kosova tė marrė pjesė me mbishkrimin Republika e Kosovės dhe insistimi i Shqipėrisė qė tė ndodhė kėshtu ka bėrė qė pėr herė tė parė nė histori tė ndodhė shtyrja e kėtij takimi, raporton “indeksonline”. Ai ishte paraparė tė mbahej nė Tiranė sot e nesėr dhe sipas shefit tė delegacionit serb, Aleksandar Vlahoviē vetėm Shqipėria ka votuar pėr, njė votė ka qenė abstenim dhe tė gjitha shtetet e tjera kanė votuar kundėr pjesėmarrjes sė Kosovės.

12 shtete janė pjesė e kėsaj organizate: Shqipėria, Armenia, Azerbejxhani, Bullgaria, Gjeorgjia, Greqia, Moldavia, Rumania, Rusia, Turqia, Ukraina dhe Serbia. Aktualisht Asambleja udhėhiqet nga kryeparlamentarja shqiptare, Jo
zefina Topalli.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
ėshtė anuluar takimi i Asamblesė Parlamentare shkak kosova
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: