AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 A eshte e dalure qeveria nga ušk_ja ,o Albin e Demaq?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: A eshte e dalure qeveria nga ušk_ja ,o Albin e Demaq?   Mar 6 DÚc - 2:09

A eshte e dalure kjo qeveria e Kosoves nga ušk_ja,o Albin Kurti e o Adem Demaqi?


Albin Kurtit dhe Adem Demaqit;


Ju mesiguri e dine se sipas nenit 52 al.2 te kodit te se "Drejtes Nderkombetare Publike" thuhet;Kur lufta šlirimtare niset, duhet te ngitet menihere i madhe e i vogel,me qellim qe lufta ta marri karakterin e luftes se vertete e jo te revoltes se zvoglume ,.Gjere sa nderkombetaret te nderhyne,qe mos te ka mundesi okupatori me be gjenocide.Dhe nderkombetaret atyre šlirimtareve ua cakton nje protektorat per tjua ruajte pavaresin.
Protektorati ka mandat 5 vjet dhe nje muaj para mandatit duhet populli te ngritet e te protestoi qe ti tregoi protektorit qe nuk ka nevoje me nga ky, se tani eshte ne gjendje vete ta ruaj kufirin;,dryshe nese nuk qohet ne kembe populli d.m.th.se pajtohet populli nen sundimin e atij protektorit.Pra riroberi ne forme moderne.


Albin dheAdem Demaqi;


A e dini se po te ketij neni 52 alinea 2 thote se;

Nga ušk duhet menihere te zgjidhet nje qeveri e re e atij popullit.E vjetra bjen dhe shume denohen qe kan bashkpunue e pasurue pa djerse .Dhe Nje pjese e asaj qeveries duhet te emigroi neper bote dhe neper ato shtet te kerkoje ndihme per njohjen e shtetit te ri ne "dejure" dhe ne "de fakte".


Ndersa qeveria tjeter e mbetur ta udheheqi luften ta mbroi popullin e vete qe mos te dhunohen,mos te masakrohen.
Sa femra shqiptare ua dhunuan para syve?Po te tregoi ....

http://www.vajzat.com/libri.htm

Sa veta ua masakruan para syve dhe kikiriseshit neper gazeta e RKL ,?!

Sa shqiptar i debuan nga Kosova ?Ku ishit ju me ushtrin e juaj ?
Sa shtepi ua dogjen para syve ?Ku ishit o Dahi

Pra šdo kritike e juaja eshte bajate dhe e pavend.

Pse Rahoveci u masakrue ?Kush u hakmarr e dini e nuk beni ze sepse duhet dhene llogari!!!!

Ju as njeri as tjetri nuk e keni bere nje gje te tille,apo as nje udheheqes i ušk-es

Kush ja dergoi Adem Jasharit forcat qetnike e dini miree,por pipat e pasme nuk ua mbajne dote frymen e friges.

Nese kete qeveri e zgjodhi ušk,atehere e dini se keta njerez ishin me regjimin e jugosllavise dhe nuk ka shtet shqiptar,pos me pravosllavizem,ku urdherat zbatohen nga qeveria e serbise.


As ti Albin Kurti As Demaqi nuk keni te drejte te kritikoni,sepse hekuri eshte dashur me kohe te farkohet.Tani šdo kritike e juaja ndaje ketyre njerezve eshte sa bajate aq qesharake.
Populli, a mendoni nuk i din keto tradhetira ? Eshte lodhur me shume se nen serbiajanizimin shqiptaro sllave.Nese mendoni se manipuloni me popullin shqiptar ne šdo kohe e hapsire,me tere njerezin mallo morgen. Se kungulli nuk shkone perhere mbi uje.Sekondat e fundit jane ka ju rrahin per te jetue ne marrinat e juaja qe skan te ndalura.
Edhe mua serbia me ka ofrue te behem si i burgosur politike e dini tani ku e kam fjalen o te burgosurit politike te Demonave sllav
.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
A eshte e dalure qeveria nga ušk_ja ,o Albin e Demaq?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: