AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Daqiq,ndarja e ballkanit,serbeve u hiqen taxat doganave

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Daqiq,ndarja e ballkanit,serbeve u hiqen taxat doganave   Mar 27 Déc - 1:20

Sigurimi i Serbisė njeh sigurimin e Kosovės?!
26.12.2011, ora 22:02Shefi i ekipit negociator serb nė dialogun me Kosovėn, Borislav Stefanovic ka thėnė se qytetarėve serbė shumė shpejtė do t’u hiqen pagesat pėr taksat e sigurimit nė pikat kufitare me Kosovėn, shkruan indeksonline. Sipas tij, kjo do tė bėhet pasi do tė nėnshkruhet marrėveshja teknike e shoqatave tė asociacioneve tė sigurimeve tė Serbisė e Kosovės.

Sipas tij, ajo marrėveshje i mundėson tė dyja palėve njohjen e sigurimeve, pa prejudikuar statusin e Kosovės, raportojnė mediat serbe.

Ivica Daēiq synon ndarjen e Ballkanit
26.12.2011, ora 10:57

Ivica Daciē

Mediat dhe analistėt boshnjak vlerėsojnė se linja politike e zėvendėskryeministrit dhe ministrit tė brendshėm serb, Ivica Daēiq ėshtė e bazuar nė skenare pėr ndarjen e Ballkanit.
E pėrditshmja "Dnevni Avaz" shkruan se ish-bashkėpunėtori i parė i Millosheviqit ka shprehur bindjen se faktori perėndimor ėshtė sa mė afėr idesė pėr coptimin e Ballkanit, informon agjencia e lajmeve INA.

"Sipas skenareve tė Daēiq, linja e tillė politike do tė ishte e pėrafėrt me atė qė dikur kanė zbatuar monarkia austro-hungareze dhe Perandoria osmane.

Historiani dhe analisti boshnjak Enver Imamoviq vlerėson se politikanėt si Daēiq qė kryejnė funksion shtetėror janė shumė tė rrezikshme dhe ngjallin reagime zinxhirore.
"Mund tė theksoj se kėto deklarata tė tilla vijnė edhe nė njė periudhė zgjedhjesh dhe pėr qėllimet e brendshme politike serbe.Tė gjithė ata qė tentojnė destabilizimin e Ballkanit janė vetėm tė qėllime tė kota, sidomos duke pasur parasysh porosinė e fundit tė sekretares amerikane Hillary Klinton kundėr ndarjeve nė Ballkan", th
eksoi Imamoviq.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Daqiq,ndarja e ballkanit,serbeve u hiqen taxat doganave
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: