AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Maria Bamieh, njė urdhėr-arresti pėr Bujar Bukoshin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Maria Bamieh, njė urdhėr-arresti pėr Bujar Bukoshin   Dim 15 Jan - 1:22

Bujar Bukoshi ishte drejtor i repartit inter ne prizren ne vitin 1987

, ne nje dhome qe isha une dhe i ndjeri patriot nga prizreni Hazer Berisha
sI SHKAK I NJE FJALES tURQIA LYP QI NANEN QE NA KA LANE NEN SERBI;nje turk shkon dhe e lajmron Bujarin tjeter si zvendes i Bujar Bukoshit dhe infermierja turke me inekcion e vrau te ndjerin Hazer Berishen qe kishte shtep
in mbi spital!Bujar Bukoshi nėn hetim pėr shpėrdorim detyrePRISHTINE - Zv/kryeministri i Kosovės, Bujar Bukoshi do te hetohet pėr shpėrdorim detyre. Lajmi bėhet i ditur nga gazeta 'Koha Ditore' nė Kosovė, e cila ka siguruar dosjen e njė prokuroreje britanike, e quajtur Maria Bamieh, qė ka lėshuar dhe njė urdhėr-arresti pėr Bukoshin.
Prokurorja pretendon se ka gjetur prova qė implikojnė Bukoshin nė veprėn penale tė shpėrdorimit tė detyrės, gjatė kohės kur ishte ministėr i Shėndetėsisė.

Prokurorėt zgjeruan hetimin pas arrestimit tė sekretarit tė pėrgjithshėm tė Ministrisė sė Shėndetėsisė, Ilir Tolaj, ku rezultoi i pėrfshirė dhe emri i zv/kryeministrit.

Nė dosjen hetimore saktėsohet se nė kohėn nga qershori i vitit 2006 deri nė qershor tė 2011-ės Ilir Tolaj nė bashkėpunim me Bujar Bukoshin kanė udhėhequr njė fushatė kundėr kompanisė ‘Jona Med’, duke u pėrpjekur qė kjo kompani tė mos fitonte asnjė kontratė. Madje ata kanė paraqitur edhe njė kallėzim tė rremė penal kundėr ‘Jona Med’ dhe kanė refuzuar t’i japin licencėn e eksport-importit.

Hakmarrja ndaj kėsaj kompanie erdhi si rezultat i njė padie qė ‘Jone Med’ kishte bėrė pėr Ministrinė e Shėndetėsisė nė Gjykatėn Ekonomike, nė lidhje me mosnėnshkrimin e njė kontrate.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Maria Bamieh, njė urdhėr-arresti pėr Bujar Bukoshin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: