AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kamishi i jep afat Albinit tė pėrgjigjet deri mė 8 shkurt(sh

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kamishi i jep afat Albinit tė pėrgjigjet deri mė 8 shkurt(sh   Dim 29 Jan - 23:18

Zotri Bekim Haxhiu;Tani te mbetet tja qesish faktet Kurtit dhe nese e bene kete besoi qe puna e shqiptareve po del tan shpiuna.E per ju zoti u bekofte dhe e meritoni postin e kryeministrit dhe presidences.Por po tutna mos e keni sllog propagande duke e bere prall me tupan me hutue masen.
Rexhep Selimi deklaron 28 nentorin e vitit 1997 duke dal me maska e tut Thaqin.A keni dituri zotri Bekimi se kush ja qoi forcat serbo qetnike Adem Jasharit dhe ja terhoqi ushtaret e uēk es ?Thaqi thote se kur eshte dashur mu vesh ne uēk ka ik !A e din Thaqi se kur jam lajmrue tek Lima jo qe nuk me ka pranue,por mu ka kecnue qe mos te lajmrohet aty pari,e din ushtaret e tij ja emrat Xija,,Xhelali,Samiu ,drejtori i shk peqanit etj.Po a edhe per uēk si serbise iu bera i papershtatshem?Kan e spiunova ?

Kamishi i jep afat Albinit tė pėrgjigjet deri mė 8 shkurt
Prishtinė, (Kosovapress) 29 Janar 2012 14:27
Deputeti i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Bekim Haxhiu, i bėri edhe njėherė thirrje kreut tė Lėvizjes Vetėvendosje, Albin Kurti qė tė pėrgjigjet nė pyetjet e tij, pėr korrespodencat qė ai mbanė me zyrtarė serb nė dėm tė interesit tė vendit. Haxhiu i ka dhėnė afat Kurtit pėr pėrgjigje deri mė 8 shkurt, ndryshe, siē tha ai mė 9 shkurt do tė publikojė fakte tjera, tė cilat flasin pėr korrespodencat e Kurtit me Serbinė.
Haxhiu i njohur ndryshe edhe me nofkėn Kamishi, gjatė njė konference mbjatur tė dielėn, tha se mbetet shqetėsues qėndrimi mohues i Vetėvendosjes dhe heshtja e Albin Kurtit . edhe kėsaj radhe, Kamishi e akuzoi Kurtin se po vazhdon tė fshihet edhe pse e ka obligim moral si qytetar dhe si politikan tė jetė transparent para qytetarėve.

Duke kėrkuar pėrgjigje nga Kurti pėr pyetjet e parashtruara nė seancėn e Kuvendit, deputeti Haxhiu ia kujtoi edhe njėherė Kurtit se pyetjet i janė drejtuar atij dhe jo siē u shpreh ai “postierėve tė tij”.

“Unė e ftoi publikisht zotin Kurti dhe jo postierėt e tij, tė pėrgjigjet me njė po ose jo. Nėse unė po flasė tė pavėrteta, kam pėrgjegjėsi morale dhe penale. Nėse unė flas tė pavėrteta, Kurti le tė mė paditė nė gjykate dhe aty do tė ballafaqohem me Kurtin me fakte, dėshmi dhe dėshmitarė. Zoti Kurti nėse deri me datė 8 shkurt nė ora 24.00 nuk pėrgjigjet publikisht pėr kėtė, mė 9 shkurt unė do tė shpalosė edhe fakte tjera pėr zotin Kurti, pėr kėto korrespodenca qė i mban me Serbinė nė dėm tė interesit tė Kosovės”, pohoi ai.

Haxhiu deklaroi se pėr tė gjitha pyetje qė i ka bėrė Albin Kurtit, ka fakte dhe dėshmi si nga qytetarėt po ashtu edhe nga zyrtarė dhe aktivistė tė Lėvizjes Vetėvendosje, tė cilėt siē tha ai e kanė falėnderuar atė pėr demaskimin e fytyrės sė vėrtetė tė Kurtit.

“Nėse zoti Kurti nuk dėshmon nė Gjykatė, do tė ballafaqohet edhe me dėshmitė dhe dėshmitarėt. Vetėm pas prezantimit tim tė kėtyre fakteve, kam marrė mesazhe dhe thirrje edhe prej aktivistėve dhe zyrtarėve tė Vetėvendosjes, tė cilėt mė kanė falėnderuar pėr demaskimin e fytyrės sė vėrtetė tė Albin Kurtit. Ka mesazhe telefonike dhe me e-mail, tė gjitha kėto pas 9 shkurtit do t’ia prezentojė zotit Kurti”, tha ai.

Haxhiu, nuk pranoi tė komentoj deklaratat e Florin Krasniqit, duke pohuar se me hyrjen e tij nė skenėn politike ėshtė ulur niveli i debatit politik. Krasniqi, sipas Kamishit e ka ulė dhe ēoroditur kulturėn politike dhe ka sjellė njė fjalor tė ulėt politik.

Ndryshe, deputeti Haxhiu nė kėtė konferencė ia pėrsėriti edhe njėherė Albin Kurtit, pyetjet tė cilat ai ia kishte parashtruar edhe mė herėt. Ai tha se Albin Kurti e ka obligim moral dhe qytetar qė tė pėrgjigjet publikisht pėr takimin e tij me serbet nė Klinė nė vitin 2004. Ai e ftoi Kurtin edhe njėherė publikisht tė tregoi se kush ishin serbėt me tė, a ishin serbė tė Kosovės apo tė Serbisė dhe pse ishte i mbuluar me batanije.

Po ashtu, ai e pyeti pėrsėri Kurtin se kush ėshtė gruaja serbe, qė e ka vizituar rregullisht atė nė Pozharevc dhe e cila rregullisht ėshtė parė me tė edhe nė Prishtinė. Ndėrsa pyetja e tretė e Haxhiut drejtuar Kurtit ishte pėrmbajtja e zarfit tė dėrguar nga Beogradi me datė 28 shtator tė vitit 2011 pėrmes lindjes sė rregullt Beograd-Prishtinė, e dėrguar nga vajza e njė ministri tė ishte nė Qeverinė e Serbisė nė kohen e Millosheviqit
./Kosovapress/


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kamishi i jep afat Albinit tė pėrgjigjet deri mė 8 shkurt(sh
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: