AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 VV Kamishit do i pergjigjemi me 30janar huhu vone

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: VV Kamishit do i pergjigjemi me 30janar huhu vone   Dim 29 Jan - 23:53

Vetėvendosje: Pėr Kamishin folėm tė shtunėn
Prishtinė, (Kosovapress) 29 Janar 2012 16:10
Zyrtarė tė Lėvizjes Vetėvendosje, kanė vendosur qė tė mos i komentojnė deklaratat e reja tė deputetit tė PDK-sė, Bekim Haxhiu, i cili edhe tė dielėn akuzoi Albin Kurtin pėr lidhje me Serbinė. Anėtarėt e Vetėvendosjes deklaruan se pėr Kamishin vlejnė ato qė janė thėnė tė shtunėn gjatė njė konference pėr media, se SHIK-u me dezinformata po mundohet tė bėhet pjesė e qeverisjes.
Arbnor Dehari, zyrtar pėr media nė Lėvizjen Vetėvendosje, i pyetur nga Kosovapress rreth akuzave tė bėra sot nga Haxhiu nė adresė tė kreut tė Vetėvendosjes, tha se nuk kanė ēka tė komentojnė pėr kėtė, pasi qė qėndrimet e tyre mbeten tė njėjtat, qė zyrtarė tė kėsaj partie, i kanė thėnė tė shtunėn nė njė konferencė pėr media.

“Krejt ajo ēka Vetėvendosje ka dashur tė thotė nė lidhje me kėtė ēėshtje, i kemi thėnė dje nė njė konferencė pėr media. Andaj sot nuk kemi ēka komentojmė nė lidhje me kėtė, pasi qė qėndrimet e shprehura nė konferencė ende qėndrojnė”, tha ai.

Ndryshe, gjatė ditės sė shtunė Lėvizja Vetėvendosje i ėshtė kundėrpėrgjigjur akuzave tė deputetit tė PDK-sė, Bekim Haxhiut (Kamishi), duke i quajtur ato si tė pavėrteta dhe tė qėllimshme.

Deputeti nga radhėt e Vetėvendosjes, Florin Krasniqi, i cili tani mė ėshtė i njohur pėr “dialogun” me Kamishin, nuk ka hezituar ta quajė si organizatė ilegale dhe kriminale Shėrbimin Informativ tė Kosovės (SHIK), tė cilin ai e quajti edhe organ tė PDK-sė.

Kransiqi gjithashtu ka thėnė se pėr Lėvizjen Vetėvendosje, dhe pėr Kosovėn nė pėrgjithėsi ėshtė shqetėsues aktiviteti i dendur i SHIK-ut. Sipas Krasniqit “Kosova ėshtė e rrezikuar nga bandat kriminale tė SHIK-ut”.

Ai ka thėnė se lansimi i dezinformatave nga ana e Kamishit dhe pjesėtarėve tjerė tė SHIK-ut, janė tipike tė shkollės sė KGB-sė, pasi qė sipas tij, atėherė kur vendi ėshtė nė krizė tė thellė ekonomike dhe politike, lansohen dezinformata tė ndryshme, me qėllim tė tėrheqjes sė vėmendjes sė qytetarėve nė ēėshtje qė nuk janė aspak tė rėndėsishme.

“Pėrpjekjet e kėsaj organizate kriminale qė t’i sjellin njė pjesė tė madhe tė anėtarėve tė saj nė parlamentin e Kosovės ka tė bėjnė me faktin, se as njė ish-SHIK nuk ka humb nė zgjedhje, tregon se sa e fortė ėshtė kjo organizatė kriminale. Pėr faktin qė ata po bėjnė tė pamundurėn qė nė riformatizimin e ardhshėm tė Qeverisė tė bėhen pjesė e Qeverisė, tregon se kjo ėshtė metoda e KGB-sė, ashtu sikurse Putini qė erdh nė pushtet, duke qenė i pari i shėrbimit informativ, tė njėjtėn gjė po tenton ta bėjė edhe Kadri Veseli, qė tė vijė i pari nė pushtet pėrmes shėrbimit tė vet informativ. Kjo ėshtė e papranueshme pėr njė shoqėri demokratike, kjo ėshtė e papranueshme pėr shoqėrinė tanė kosovare”, ka thėnė ai./Kosovapress/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: VV Kamishit do i pergjigjemi me 30janar huhu vone   Dim 29 Jan - 23:53

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
VV Kamishit do i pergjigjemi me 30janar huhu vone
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: