AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Lufta e trete ne prage te deres

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Lufta e trete ne prage te deres   Lun 30 Jan - 1:35

E tere njerezia buze germines ne ditet ne vijim.
Sidomos (kriza e konomike) po pushton lindjen e mesme, Afriken e veriut nje lufte kundra pakistanit.Ne Libi pergaditja e rreximit te Gadafit nga amerikofranket 2011 dhe Hysni Mubarakun ne Egjipt.Pas ketyre vjen Sudani,ne nje lufte ne brigjet e sirise dhe armenis,ku ruset do tu kunderpergjigjen! Cia sulmon ne jemen.Protestat qe do zhvillohen ne secilin vend ,qytetaret do mbahen larg sekreteve te mbrendshmes.
Al Kaida ne libi po kontrollohet nga CIA amrikano_ angleze.
Anijet luftarake te shba kan hyre ne detin e zi pse?Per Rus eshte provokim.Kina dhe rusia thone se konflikti po na afrohet.
Pra lufta me permasa te rrezikshme do lind ne lindjen e mesme ne afriken e veriut,dhe azin qendrore ,si shkak i krizes se perendimit !Shembull sulmi mbi Gadafin eshte provokim ndaje arabeve.Dhe keshtu vendet perendimore mbajn pushtetin e tyre.Sidomos kinse duke ua sjell lirin neper shtepit e perendimoreve sslogan dreqesh.Pra quhen spiun te maskuar qe shiten si patriota,si uçk duke mashtrue masen kinse po luftoim per tju bashkue me nanen shqiperi.!!!!Apo si avokater paraqiten .Edhe nje lufte mund ta perfshij brenda rusin dhe kinen.Te gjithe atyre njerezve qe u ipet qmimi per paqe e din keta se ska paqe pos lufte dhe keta e pergadisin luften e vendeve dhe nga ana e popujve te tyre perkrahen si pacifista.Sipas ketyre lufta nuk eshte ajo qe masakron ,pos nje paqeje dhe nje lloje humaniteti !Dhe mediat shkruain se vertete kjo nuk eshte lufte,pos veprime te bashkuara te shteteve ,qe kan per synim paqen ne bote hahahaaaa.Duke thene se njerezit e alkaides jane njerez te mire.Gadafin kur e sulmuan,thonin se po e ndihmojm popullin a duke shkatrrue ndertesa e masakrue njerez te pafajshem.Emision paqesor edhe kinse ndaj siris .Edhe ne kosove kinse ndime e djege per se gjalli ne rrethe kosoves.
" ILUMINATI"(shoqeria e masonave)
Njerzia duhet ti perulet grupit "Xhorxh Soros"dhe aleance bankere ku duhet njerezia tua paguaj taxen e CO2

Edhe ne Meksik shifet nje lufte masive ku edhe tinza vriten me mijera njerez.
Ky eshte modeli i rendit te Ri Boteror,ku fitimtaret i marrin , stervisin,dhe i kethein ne vrases,si lufta gladiatoreve..Sot neper vende te ndryshme te rinjet i kindapoin ia bejne keshtu te luftoin per ta dhe te vdesin ne fund e ti shpallin heronje,dhe mbi gjakun e tyre te jetojne shetet e sidomos KS i OKB e din dhe paraqitet se nuk din sepse i konvenon kjo lufte masakaresh.
Edhe trafikantet kan fuqi lidhjeje me ushtrin e policin ne çdo forme te kriminelitetit.
Pra;organizatat e tilla e kan ne dore timonin e shteve dhe dikush duhet te ngritet kundra ketyre per ta shpetue njerezin dhe popullin e vete ndryshe kataklizma dhe lufta e trete eshte ne te dhe nese u gedhin mengjezi te pa armatosur do ju masakroin kinse jan duke u çlirue a jane duke u masakrue ne formen e dinakrise qe s"do e hetoni vdekjen nga kush u vjen.Pra njerezit qe shiten si te paqes jan njerez te luftes nxitese dhe te shkatrrimit total.Nje lufte me perma shkaterruese berthamore
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Lufta e trete ne prage te deres
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: