AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

  SHVL-UĒK bėn thirrje pėr vetėmbrojtjeShkup

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: SHVL-UĒK bėn thirrje pėr vetėmbrojtjeShkup   Lun 12 Mar - 2:29


SHVL-UĒK bėn thirrje pėr vetėmbrojtjeShkup, 09.03.2012 23:00

Pas incidentit tė rrahjes sė nxėnėsve shqiptarė, kryetari i Shoqatės sė Veteranėve tė Luftės sė ish UĒK-sė, Fazli Veliu kėrkon intervenim politik ndėrkombėtar dhe mbarėkombėtar dhe vetėmbrojtje gjithkund ku rrezikohet rinia shqiptare.

“Popull shqiptar – Rini dinjitoze! 2012-ta, viti i fillimit tė shėnimit tė 30 vjetorit tė LPK-sė, 100 vjetorit tė pavarėsisė dhe pėrqendrimit tė mbarė kombit tonė drejt proceseve tė BE-sė e NATO-s, po pėrgjaket nga antishqiptarėt e dėshmuar gjatė tė gjitha periudhave! Duke i ditur veprimet e tyre dyfytyrėshe, nė kėtė kohė tė turbullt, jemi tė detyruar qė: Tė njoftojmė dhe kėrkojmė intervenim politik e juridik ndėrkombėtar e mbarėkombėtar, Tė vetėmbrohemi kudo qė tė rrezikohet rinia jonė ...! Veprimtarinė tonė tė gjithanshme kombėtare e kemi tė mandatuar nga UĒK, tė mbrojtur nga SHVL e UĒK-sė ”, thuhet nė reagimin me shkrim tė Fazli Veliut, kryetar i SHVL-UĒK-sė, transmeton Alsat-M.

Ndaj incidenteve tė fundit nėpėr autobusė lokalė ka reaguar dhe delegacioni i BE-sė, me thirrje pėr qetėsimin e gjendjes sė krijuar ditėve tė fundit. Duke shprehur keqardhje pėr incidentet, delegacioni i BE-sė bėn thirrje qė tė mos keqpėrdoren incidentet.

"Jemi tė informuar pėr incidentet qė ndodhėn gjatė 24 orėve tė fundit. E shprehim keqardhjen tonė pėr tė plagosurit dhe familjet e tyre. Nga deklarata e ministres Jankullovska kuptuam se nė vijim ėshtė hetimi policor. Sėrish u bėjmė thirrje tė gjithė faktorėve qė t'i qetėsojnė ndjenjat dhe tė mos i keqpėrdorin kėto incidente fatkeqe".

Incidentet i dėnoi sot edhe misioni i OSBE-sė nė Maqedoni.


Zotri Fazliu

Ju e patet nisur luften per bashkim te trojeve dhe pse e late popullin prape nen sllave ?

Lesaj i thone tradheti e ju kerkoni lemosh qe ta mbroni me mandatime .Ju si kryetar i i SHVL-UĒK-sė, na knaqet kete popull te mjerum me genjeshtra e tradheti kombetare.

Nje dite ata qe shiten si ēlirimtar e na tradhetuan femit e tyre do te pesoin si ma keq ne humneren e pafundshme nga Perendia e njerezia.

Ku e ke Ali Ahmet tugjarin qe e nisi luften dhe ne vend te bashkimit me nanuqin shqiperi ,ju la prape nen petkun e sllavit.
Kush ishte profesori i Ali Tugjarit me tradhetua keshtu ?

Nje me habit se si ua jipni voten ketyre tradhetareve apo vete votat i pergadisin dhe thone
se populli na v
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
SHVL-UĒK bėn thirrje pėr vetėmbrojtjeShkup
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: