AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Formoni levizje patriotike per ti zbulue patriotet

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Formoni levizje patriotike per ti zbulue patriotet   Mer 14 Mar - 0:56

1.Nė vitin 1978 Riza Salihu, ka formuar “Grupin Komunist Zėri i Kosovės”. Dyshimi im i atėhershėm dhe i tanishėm: Eprorėt e UDB-sė e kanė urdhėruar tė formojė atė grup, pėr tė identifikuar tė interesuarit pėr veprimtari patriotike e ēlirimtare nė Gjermani dhe nė Kosovė. Veten e tij Riza Salihu e ka caktuar pėr kryetar tė atij grupi. Dėshmitarė pėr themelim tė atij grupi ėshtė vet Riza Salihu, pastaj anėtarėt Hysen Gega (i lindur dhe me banim nė Sallagrazhdė, Lumthat), Maksut Saramati (Zhur, tani nė Gjermani), e tė tjerė


.Formoni levizje patriotike per ti zbulue patriotet
bulue patriotet
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Formoni levizje patriotike per ti zbulue patriotet
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: