AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ringjallet AKSH"-Ultimatum Jahjagės e Thaēit!(dallavere)

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ringjallet AKSH"-Ultimatum Jahjagės e Thaēit!(dallavere)   Ven 23 Mar - 14:26

Ringjallet AKSH"-Ultimatum Jahjagės e Thaēit!
Mitrovicė, 20 Gusht - Forcat e Armatosura (AKSH&SKSH) tė Shqipėrisė Etnike (FASHE), i drejtohen me njė kėrkesė ultimative zyrtare Presidentes sė Republikės sė Kosovės Jahjaga dhe Kryeministrit tė Kosovės, Thaēi, qė mė sė voni deri mė 30 shtator 2011, tė krijojnė Forcat e Armatosura tė Republikės sė Kosovės (FARK).

“Pjesė e saj do tė duhet tė jenė: Armata e Republikės sė Kosovės (ARK) dhe Policia e Kosovės”, – tha nė njė prononcim pėr agjencinė NOA, nė emėr tė Komandės Supreme tė F.A.SH.E., Zėdhėnėsi Politik, Dr. (Kolonel) Sazan Toplica.

Ai paralajmėroi se “nė tė kundėrtėn e kėsaj, nėse kjo kėrkesė publike e FASHE nuk do merret nė konsideratė, por kjo kėrkesė, sa modeste po aq edhe dashamirėse, do tė injorohet nga Zonja Jahjaga dhe edhe nga z. Thaēi, atėherė Forcat e Armatosura tė Shqipėrisė Etnike (FASHE) do tė detyrohen tė rifillojnė veprimet e tyre luftarake nė pjesėn veriore tė Republikės sė Kosovės”.

FASHE pohon se kėtė gjė “nuk e kemi dėshiruar dhe as nuk e dėshirojmė qė tė ndodhė; sepse pikėrisht pas shpalljes sė Pavarėsisė sė Kosovės, mė 10 maj 2011, ne shpallėm Pezullimin e Pėrkohshėm tė strukturave tona luftarake, tė Armatės Kombėtare Shqiptare (AKSH) dhe tė Sigurimit Kombėtar Shqiptar (SKSH)”.

FASHE thotė se kjo ndėrprerje u bė “me qėllimin e vetėm qė institucionet mė tė larta tė Republikės sė Kosovės tė kenė kohėn e mjaftueshme pėr konsolidimin e Forcave tė Armatosura tė Republikės sė Kosovės (FARK), por njė gjė e tillė nuk ndodhi”.
...................
http://zhurnal.mk/content/?
id=201182114220
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ringjallet AKSH"-Ultimatum Jahjagės e Thaēit!(dallavere)   Ven 23 Mar - 14:27

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ringjallet AKSH"-Ultimatum Jahjagės e Thaēit!(dallavere)   Ven 23 Mar - 14:30

Kaloi shtatori 2011 hyrem ne vitin 2012 AKSH e Avdiut po mshifet neper dimia a me vra patriota halla hamide
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Ringjallet AKSH"-Ultimatum Jahjagės e Thaēit!(dallavere)   

Revenir en haut Aller en bas
 
Ringjallet AKSH"-Ultimatum Jahjagės e Thaēit!(dallavere)
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: