AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

  Fashizmi sllav , Evropa hesht,shqipet flejne

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fashizmi sllav , Evropa hesht,shqipet flejne   Lun 26 Mar - 0:46

Zotri Rahman Jashari;

Europa dhe bota i do me shume njerezit apo popujt qe jan agresiv apo siq thua ti fashizmin sllave apo perindimor apo lindor.

Ata popuj qe jan te bute,jan te eger ndere vedi,siq jan shqiptaret !


Popujt agresiv e meritoin te kan pavaresi dhe drejtues te rendeve ndere shtetrore.

Ju e dini e nese nuk e dini beni pyetje profesorave te se drejtes nderkombetare publike,e sidomos zotri Haredin Kuqit,dhe Zenulla Grudes.E din edhe ky buzqi Bajrami.

Lufterat ēlirimtare behen me qellim per me masakrue popullin e vete,.
Dhe ēdo sulm qe behet nder keto grupe behen me marveshje me armiq edhe uēk ka pas marveshje me serb.

Ata qe nuk i perfillin keto detyrime nuk i marrin ne lufte.


E verteta shqiptareve nuk u intereson,pos genjeshtrat e servilizmi,sepse nga kjo jetojn

Fashizmi sllav tregon dhembėt e Evropa hesht
Shkruan: Rrahman Jasharaj , 25 Mars 2012
Mijėra tė vrarė, mijėra qytete e fshatra tė djegura nė gjithė Ballkanin nga e njėjta dorė vrastare e nga i njėjti mllef shoven e fashist dhe shpėtoi pa marrė dėnimin e merituar. Madje, ky shovinizėm e fashizėm sllav edhe u pėrkėdhel e u shpėrblye nga Evropa sa herė kishte ajo mundėsi. Fashizmi sllav ka kohė, por edhe gjatė gjithė kėtyre viteve e ditėve tė shekullit XXI tregon dhėmbėt, kėrcėnon paqen dhe Evropa hesht. Populli shqiptar kudo nė trojet e tyre, brenda e jashtė kufijve flet si i mekur “ Eh, po tė mos ishte Amerika”. Kjo fjali e pėrsėritur pėrditė duke parė skena vandale e plot nacionalizėm tė shfrenuar nė Maqedoni, Kosovė Lindore e Malėsi, ka kuptim tė plotė sepse ėshtė shumė e vėrtetė se po tė mos ishte angazhimi human e njerėzor i Amerikės, Evropa, njė pjesė e saj, mbase edhe do tė vazhdonte ta ushqente e t’ia fshehte krimet nacionalizmit sllav.

Kush vrau e preu nė tėrė tokat e trazuara tė Ballkanit? , Kush bėri gjenocid e shkuar gjenocidit ndaj civilėve tė pambrojtur nė Bosnjė e Kosovė. Kush po vazhdon me akte vandale e krijim tė atmosferės sė frikės ndaj gjithė tė tjerėve e veēmas ndaj shqiptarėve?

Ėshtė ky fashizmi sllav, qė nuk pran duke treguar dhėmbėt dhe etjen pėr gjak. Kush po pėson nė gjithė kėto akte tė lojės sė skenave tragjike?, Po pėsojnė shqiptarėt nė Maqedoni, Kosovė Lindore e nė Malėsinė e Madhe dhe Evropa sheh, kollitet pak, buzėqesh me cinizėm dhe me heshtjen sikur i thotė kėtij fashizmi qė tė mos ndalet. Po i thotė, po i thotė edhe fort bile sepse faktet e dėshmojnė kėtė. Shqiptarėt kudo janė nė Kosovė, Kosovė Lindore, Maqedoni e Malėsi kanė pėrjetuar dhunė e shkelje tė tė drejtave elementare dhe kanė heshtur me sytė nga Evropa e bota e nė pėrpjekje pėr ta ruajtur qetėsinė nė Ballkan, qetėsi tė cilėn gjithmonė e kanė trazuar dhembėt e fashizmit sllav qė i ngjanė atyre dhėmbėve tė gjatė tė lugetėrve, qė nuk kanė tė ngopur me gjakun e huaj.

Serbisė, Malit tė Zi e Maqedonisė Evropa iu duartroket pėr ēdo deklaratė nė emėr tė bashkėpunimit e qetėsisė, qofshin ato deklarime plot rrena dhe tė tilla janė . Janė, sepse sllavėt kurrė nuk e kanė mbajtur fjalėn e dhėnė e nėnshkrimet e bėra nė takime me palėn tjetėr e nė sy tė Evropės dhe as edhe njė ndėshkim. Shteteve sllave qė ushqejnė nė pikė tė ditės fashizmin e mprehin dhėmbėt e lugetėrve Evropa ua shtron rrugėn me trėndafila drejt BE-sė e pėr shqiptarėt vė kushte e mbi kushtet. Kėrkon nga Kosova qė tė bėj integrimin dhe kthimin edhe tė atyre qė i frikėsohen kthimit nė vendin e krimit. I vė kushte mbi kushte Shqipėrisė , por me Maqedoninė, Serbinė e Malin e Zi i ka lutjet pėrkėdhelinė dhe dhuratat.

Kur kėtyre tekave tė Evropės ia shtojmė edhe inatin mes shqiptarėve dhe ndarjet e pėrēarjet pėr kolltukė atėherė nuk kemi pse habitemi. Kjo ėshtė Evropa, kėta jemi ne dhe ky ėshtė fati i pafat i shqiptarėve tė mbetur jashtė kufijve tė Shqipėrisė e Kosovės. Zoti qoftė me ta dhe e kėndelltė Evropėn dhe liderėt shqiptarė. Evropėn qė tė shoh se si po lulėzon me bekimin e tyre fashizmi sllav dhe si po e rrezikon edhe kėtė paqen e zbehte nė Ballkan dhe liderėt tonė qė tė shohin e kuptojnė se e kanė borxh tė mendojnė pėr kombin si tėrėsi e jo vetėm pėr kolltukun. Liderėt shqiptarė nuk duhet tė pajtohen me tė tjerėt gjithmonė e nė emėr tė ruajtjes sė paqes nė Ballkan. Paqja ruhet vetė kur tė jenė tė gjithė tė barabartė dhe tė lirė e tė pacenuar nė trojet e tyre.

Kėtė shkrim, e di, ca media nuk do ta botojnė dot dhe jo pse nuk mendojnė kėshtu edhe ata, po pėr ta ruajtur paqen nė Ballkan dhe miqėsinė pėr ndonjė donacion me qarqe tė Evropės.

Koordinator pėr trojet etnike i Shoqatės sė Vėllazėrisė Kosovė-Malėsi e Madhe “Mart
in Dreshaj “


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fashizmi sllav , Evropa hesht,shqipet flejne
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: