AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kuqi;Nuhiu posedonte pasaport serbe per kete u ekstradue

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kuqi;Nuhiu posedonte pasaport serbe per kete u ekstradue   Lun 26 Mar - 9:17

Po si eshte e mundur qe luftetari per ēlirimin dhe bashkimin e kosoves te posedoj pasaport te serbise !

Pra ateherit bejm pyetje vetes kush na ēenkan ata qe ja paskan kethyer pushken serbise ?


Kuqka genjen dhe nuk ka fjalor te nje anshem.Pos dhelprak dinak.
Konkludim;

Po te kishte luftue me shpirt uēk sot kishim marr fryme ndryshe.

Me rrena nuk fitohetas ne lloto,e leje shtetin e pavarur

Me tradhetar ne parajse nuk shkohet.


3333333333333333333333333333333


Zėvendėskryeministri i Kosovės, Hajredin Kuēi, ka deklaruar se pesė shtet e BE-sė qė nuk e kanė njohur Kosovėn, e kanė ngadalėsuar procesin integrues tė vendit tonė, por tani pas marrėveshjes sė fundit, edhe ato pesė shtet pajtohen se procesi integrues duhet tė jetė me njė dinamikė mė tė shpejt. Kuēi po ashtu ka komentuar edhe rreth rastit tė ekstradimit tė shtetasit kosovar Shemsi Nuhiu nga shteti zviceran nė Serbi, duke thėnė se Nuhiu kishte pasaportė serbe.

Kuēi theksoi se fillimi i studimit tė fizibilitetit, i cili do tė nisė nesėr, ėshtė njė hapėrim drejt integrimit nė Bashkimin Evropian.

“ Tė gjithė e dimė qė janė pesė shtet nė BE qė nuk e kanė njohur Kosovėn, dhe, nganjėherė, kjo mosnjohje e sovranitetit tė Kosovės, apo pavarėsisė, nga kėto shtete, ka ngadalėsuar procesin tonė integrues dhe unė mendoj qė tani pas marrėveshjes sė fundit edhe ato pesė shtet pajtohen se ky procesi integrues duhet tė jetė me njė dinamikė mė tė shpejt”, ka thėnė Kuēi.

Kurse, lidhur me ekstradimin e njė shtetasit tė Kosovės nga Zvicra pėr nė Serbi, Kuēi ka thėnė se ka komunikuar me drejtues tė Zvicrės dhe ekstradimi ėshtė bėrė pėr shkak se Nuhiu njė kohė posedonte edhe pasaportėn e Serbis
ė./Kosovapress/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuqi;Nuhiu posedonte pasaport serbe per kete u ekstradue   Lun 26 Mar - 9:18

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuqi;Nuhiu posedonte pasaport serbe per kete u ekstradue   Ven 30 Mar - 1:46

ish luftetari i ucpmb 01/05/2011 08:11:30
separi eprshendes familjen nuhiu nga isivukt dhe ishprehi keq ardhje per vllavin ton shemsiun icili dit mapar u arrestuar nga policia zvicrrane ne zhenev te zvicrres ku serbia e akuzon mas pas 10 viteve gjojese koka kriminel por zvicrranet nuk jan ata qe ibesojn serbis se serbin enje eter bota se qfar motimi ajo ban ndaj pjestarve te ucpmb por vetem ni gja poju porositi oshiptar rrokni armt e ti dalim shkaut perpara amo ksajhere teri ne shlirimin e trojeve tana qe najlan katragjyshat ti tregojm serbis se nejemi kan edhe jemi ja vdekje ja tegjith shiptart te lirohen nga burgu i beogradit zoti i nimoft te gjithve qe gjinden ne burg te serbis amo gjithmon me ndimen ton si ushtri e d
rejt komtare...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kuqi;Nuhiu posedonte pasaport serbe per kete u ekstradue   Ven 30 Mar - 2:35

Daēiqi i njėjtė si Millosheviqi
2lonline.com/index.php?...id... - Traduire cette page
Shemsi Nuhiu i lindur nė Preshevė, me vendbanim nė Kosovė dhe i cili ishte duke punuar nė Zvicėr, ėshtė i akuzuar nga Beogradi se kinse ka marrė pjesė nė ...
Qeveria s'mund t'i ndalė ekstradimet | tung.ch
tung.ch/qeveria-smund-ti-ndale-ekstradimet/ - Traduire cette page
Rasti i fundit ėshtė ai i Shemsi Nuhiut, i cili ndonėse i lindur nė Preshevė, ai kishte vetėm nėnshtetėsi kosovare. Sidoqoftė, nė bazė tė kėrkesės sė bėrė nga ...
Zėri • INFO - Ditari - Politikė - Qeveria s'mund t'i ndalė ekstradimet
www.zeri.info/.../qeveria-s-mund-t-i-ndale-ekstra... - Traduire cette page
7 hours ago – Rasti i fundit ėshtė ai i Shemsi Nuhiut, i cili ndonėse i lindur nė Preshevė, ai kishte vetėm nėnshtetėsi kosovare. Sidoqoftė, nė bazė tė kėrkesės ...
Bota Sot » Shemsi Nuhiu ekstradohet nė Serbi
www.botasot.info/def.php?category=43&id... - Traduire cette page
21 Mar 2012 – Pjesėtari i “Grupit tė Gjilanit”, Shemsi Nuhiu, i cili ėshtė arrestuar nė ... nenshtetesi Kosovare po e verteta eshte se ku eshte lindur ai nuk ka me ...
Qeveria s'mund t'i ndalė ekstradimet « Lajme - Telegrafi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Kuqi;Nuhiu posedonte pasaport serbe per kete u ekstradue   

Revenir en haut Aller en bas
 
Kuqi;Nuhiu posedonte pasaport serbe per kete u ekstradue
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: