AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Edita kurva e kėrkon tokėn deri te "molla e kuqe" nė Nish

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Edita kurva e kėrkon tokėn deri te "molla e kuqe" nė Nish   Lun 26 Mar - 10:03


KOMENTI
uka dejn rahovec, 27.02.2012, 20:14 (3) pollavra jan keto kosova as qe ka guxu me foleper ket ,kosova e humbi ate qe e pat shtin e po lyp ma shum ,keto jan vetemqe populli shqiptar te mos reagoj kumnder bisedimeve serbi kosove,kosova esht prap krhine e serbies me ket marrveshje.
Uka dejn Rahovec, 27.02.2012, 20:11 (3) keto jan pollavra te shkieve,vetem qe populli shqiptar te mos qoheht ne kryengritje per marrveshjen serbi kosove ,serbia ka fitu me dialog qe kosova te mos shfaqet shtet ne mbledhje nderkombetare,pollavra uka ryhovecKosova e kėrkon tokėn deri te "molla e kuqe" nė Nish
Beograd, 27 shkurt - Sipas shefit tė ekipit negociator serb pėr bisedime me Prishtinėn, Borislav Stefanovic, ka thėnė se gjatė dialogut tė fundit nė Bruksel, bashkėbiseduesja e tij, Edita Tahiri, ka shtruar tezėn qė Kosovės “i takojnė edhe disa pjesė tė territorit serb”.

“Kėtu fjala ėshtė pėr interpretimet e saj pėr historinė tonė tė kohėve tė fundit, se kemi bėrė gjenocid, dhe kėshtu e kemi pushtuar Kosovėn. Ndėrsa Kosova, sipas saj, ėshtė shtrirė deri nė Nish”, ka thėnė Stefanovic pas kthimit nga Brukseli. Politologu serb, Predrag Simic, thotė pėr “Alo” se “ėndrra e Editės” pėr Kosovėn deri te Nishi ka tė bėj me “pretendimet e njohura tė shqiptarėve pėr ta pushtuar Luginėn e Preshevės”.

“Kėtė ēėshtje ata e shtrojnė sa herė qė kapitullojnė nė qėllimet e tyre gjatė bisedimeve me Beogradin. Ajo ėshtė ende e hapur dhe shqiptarėt do ta pėrmendim ēdo herė nė negociata nėse dikush nuk i ndalė ata”, thotė Simic, sipas tė cilit duke u bazuar nė raportet e forcave ndėrkombėtare ose qėndrimin e Grupit tė Kontaktit se nuk ka rikrijim tė kufijve, atėherė nuk do tė ketė fjalė as pėr krijimin e “Kosovės sė Madhe”.

“Vetėm nėse Serbia vazhdon me ēėshtjen e ndarjes sė Kosovės, ėshtė e mundur qė shqiptarėt e Kosovės do tė kėrkojnė shkėmbim tė komunave serbe nė jug pėr komunat e Preshevės, Bujanocit dhe Medvegjės nė Luginėn e Preshevės”, shton ai.
16
(10748 herė i lexuar) publikuar mė 27.02.2012 nė 10:42 nga R.Z.
KOMENTI
uka dejn rahovec, 27.02.2012, 20:14 (3) pollavra jan keto kosova as qe ka guxu me foleper ket ,kosova e humbi ate qe e pat shtin e po lyp ma shum ,keto jan vetemqe populli shqiptar te mos reagoj kumnder bisedimeve serbi kosove,kosova esht prap krhine e serbies me ket marrveshje.
Uka dejn Rahovec, 27.02.2012, 20:11 (3) keto jan pollavra te shkieve,vetem qe populli shqiptar te mos qoheht ne kryengritje per marrveshjen serbi kosove ,serbia ka fitu me dialog qe kosova te mos shfaqet shtet ne mbledhje nderkombetare,polla
vra uka ryhovec
http://zhurnal.mk/content/?id=122271042416
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Edita kurva e kėrkon tokėn deri te "molla e kuqe" nė Nish
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: