AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Lista e shteteve me armė bėrthamore

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Lista e shteteve me armė bėrthamore   Ven 30 Mar - 0:39

Lista e shteteve me armė bėrthamore
Londėr, (Kosovapress) 28 Mars 2012 20:10

Revista “The Economist” ka shpallur njė listė me sasinė e armėve bėrthamore qė gjenden nėpėr vende tė ndryshme tė botės. Sipas tė dhėnave qė zinin vend nė faqen e internetit tė revistės "The Economist" vendi qė ka mė shumė material tė armėve bėrthamore ėshtė SHBA. Nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės gjenden mė tepėr se 500 tonė lėndė tė armėve bėrthamore.

Ndėrkohė qė Australia ėshtė vendi i parė pėr sigurinė dhe ruajtjen cilėsore tė materialit tė armėve bėrthamore, ajo ndiqet nga Hungaria dhe Republika Ēeke. Nė fund tė listės sė ruajtjes cilėsore tė armėve bėrthamore zė vend Koreja e Veriut tė cilėn e ndjekin Pakistani dhe Irani, vendet qė janė ndėr tre tė fundit nė kėtė kategori.

Tė gjitha tė drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress- COPYRIGHT
Ndalohet rreptėsisht marrja dhe shpėrndarja ne media, portale. .. pa autorizim paraprak me shkrim nga A.P.L. KosovaPress.
Kontakt: parapagimi@kosovap
ress.com, tel: +37744966167
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Lista e shteteve me armė bėrthamore
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: