AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Avdi Ibrahimi(Udbashi), kundra Haxhi Kuēit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Avdi Ibrahimi(Udbashi), kundra Haxhi Kuēit   Ven 30 Mar - 15:22Reagim i hapur pėr rrencin dhe racistin 'Haxhi Kuēi'
Saturday, 17 March 2012 14:11 1 Komente Opinione

Avi Udbashi ti ke punue ne Mbrojtjen popullore prej vitit 1984 e gjere 7988 e din ti kete dhe shoket e tu drugaret.
Une profesionet e mija kurr nuk kam mundur ti ushtronja qe kur diplomova ne Normale me sikses te shkelqyshem ne vitet 1974.Studjova Juridikun por provimet duhesha me komisione ti jepja gjer kur prof i se drejtes trashegimore me mori ne zyren e vete dhe me tha se ja dosjet e tua o shok dhe ti me kry edhe magjistrature nuk ke shanc mu punsue.
Kam kryer edhe shkollen e larte ne gjakove drejtimi histori gjeografi por prape i papershtatshem moralo politike.
Ne vitin 1980 pata konkurue ne OBi sekretar ishte Uke Bytyqi dhe ne vendim ne leter qe e mora nga posteri me shkruante Uka se Haxhi K. nuk i plotson kushtet moralo politike per vendin e punes.
Me 1979 pata konkurue ne Peqan si mesimdhenes i gjuhes dhe letersise .Pasi me pranoi ushtuesi i drejtorit Gashi dhe vazhdova oren e pare ,ne oren e dyte erdhi dhe mu lute qe ta leshoi oren se e kishte dergue komiteti se si ka guzue me pranue nje iredentist te rrezikshem.Per kete kam inqizime me kete njeri.
Edhe per kursin e policise kam vijue dhe pasi e dhash provimin pranues ma derguan nje leter dhe ma kishin refuzue si person te papershtatshem moralo politike.Edhe per kete e din mire shefi i atehershem i policice se sufrekes.E dine edhe Ylfet Fondaj me te kam qen ne kurs.
Ne loto kam hyrer me mbiemer Sylaj nga fshati Sllapuzhan,kete ty sta kam thene kurr.
Taxi Kam punue,dhe taxistat nuk munen me kundershtue kush u vjen me vozit o dallavergji.
Ty o Avdi Dallavergjiu te kam shetit pa pare e din tan taksistat dhe populli e sidomos motra jote ne Krushe e ne Sallagrazhde.E dine Riza Vata sa here te kam que tek ai .
E din Bajram Bekteshi sa here tek ai te kam vozitur.E din ata sa here me kan then pse shetitesh me Avdi spiunin.
E din ti sa here te kam que tek Bajram Kurti qe ti e ka shfrytzue si bishen.E din edhe femit e te ndjerit kush jam une e kush je ti o njeri i serbise qe mundohesh te zezat e tua te mi vesh mua,por kote e ke o katil serbofili.
E sa per racist qe me quan ndoshta jam sepse armiqet e jashtem dhe te mbrendshmit si kam durue dhe ende e kam ate ves qe popullin tim ta shoh ne jete si kombet e tjera e jo si ti o pis qe len si zagar dhe genjen se kinse e don kombin ma shume se une .

A je ti qe ne prani te taksistave thojshe se ma i vlefshem eshte nje magjup se tan shqiptaret,ti kete dite ke qen i pit si bytha dhe e tregove veten sa patriot je dhe a nuk te fola me dite e muj.
A e qove Aziz Morinen te me lutet qe te pajtohemi ne qebaptoren e berisheve dhe aty ishte ne tavolinen e juaj edhe Ish polici i larte o kosoves Veli Kuēi e Osman Gega nga studenqani.Dhe menihere po sa u ula Azizi ja nisi mem provokue me keto fjale;Haxhi me ta dhene nje bombe atomike a kishe guxue me ja leshue serbise ?A afer nje meter ishin tre polic serb duke ju pergjue o katil.Dhe a ja bera o mute ma jep se pa ja qi nanen serbise se la,por ti o mut a ja bera ku ke bythe me posedue kete bombe..

Kur dolem perjashta ne stacionin e autobusave a me thonte Osdman Gega ;Haxhi mua Dervish Shaqa ma kendon kengen qe neper suhareke e kam mbajte ne dore flamurin kuq e zi e ti a ka ba diqka per shqiptare hajde na trego ?

Here Veliu here Osmani me benin pyetje dhe a u thash se mut kam bere e ju hane.Ndersa mu ata polic ishin mbeshtet per telat e inas dhe ne pergjojshin.

Avdi pisi ata akademik serb nuk me kan thene si po shton ti o qetnik serbi,por une iu bera pyetje ne shqiptaret e kosoves a e meritojna si ju serbet me pas republike ?Dhe ata me thane se po e meritoni por nuk dini me kerkue dhe beheni se jeni te budallem a budallenje nuk jeni.E ne serbet me than se paraqitemi te menqur a kerkund nuk jemi keto fjale ēdo kund ti kam thene e mos genje o pisi pisave.

Fatmir Lima;Kur ju kam lajmrue me ka thene se sherri yt nuk me merr ne lufte kundra serbit,sepse ti e kishe dite se ku i ka pas mshef do arme Besim Ndereca ne Biraq,dhe se ti ke pas punue ne mbrojtjen popullore te suharekes ne regjimin e jugosllavise.Dhe si iredentist si serbija ta besoi ty kete post ?
Avdi Ti behesh ,shitesh patriot a e din kur me ftojshe neper demostrata dhe kur kalojshim pran policeve me krah me shtyjshe ka ata me qellime ogurezeza.Pis zoti te dheft dtyren o qen.

A Azizin e kam te inqizuar ne kaset dhe se shpejti do ja qesi se ēka kemi shkembyer dhe si paraqitet bukla jote patriot e ne brendi serbin si ti pa dallim.

Shkruan: Avdi Ibrahimi - Natyrisht nuk ėshtė ndonjė gjė e re tė thuash se nė faqe interneti u botua, u shkrua nė komente,
Avdi Ibrahimi
nga ky apo ai “X” personi-e, pro apo kundėr “Y”prsoni-e, dhe nga shkruesit e komenteve ka persona tejet tė papėrgjegjshėm qė nxjerrin akuza pa asnjė fakt pėr “Y” personat. Kėto akuza bėhen me qėllime pse ata kanė inate personale pėr njeri- tjetrin, apo janė tė motivuara nga sherbimet sekrete tė huaja qė veprimtaria e tyre ėshtė kėmbė e krye antishqiptare. E themi kėtė sepse nė antishqiptarizmin e tyre serbėt, grekėt, maqedonėt, malazezėt, shqipfolėsit, janė sistematikė, konstantė dhe pėrherė e mė shumė arrogantė, shpifės tė pacipė e racist tė pandrēshėm. Kėta smirėzinjė janė shumė tė organizuar dhe haptazi por edhe tė kamufluar kur u paraqitet nevoja, prodhojnė akte terroriste, shkruajnė skenare nga mė tė poshtra qė mund t’i pjellė e imagjinoj vetėm mendja e djallit,botojnė tė pavėrteta, rrena tė kulluara, shkruajnė histori tė pa baza. tė pa argumentuara, apsolutisht tė pa verifikuara, kėta janė njė mori dreqnish, qė vijnė nga politika, dhe angazhohen si: “politikanė, si shkrimtar, si poet kinse tė “popullit”, si historian, si klerik, si gazetar, si mergimtar tė vuajtur”, qė luftojnė vazhdimisht me armė e pendė kundėr Shtetit Shqiptar dhe kombit shqiptar.
Se ēfarė kanė shkruar serbėt, grekėt, maqedonasit, malazezėt e tė tjerė kundėr Shetit Shqiptar dhe kombit shqiptar, na janė tė njohura nėpėr shekuj. Por ēfarė shkruan njė shqipfolės njė i ikur nga Kosova bashkė me aparatin e dhunės shtetėrore serbe i tjetersuar nė ashkali, qė ai edhe vetė shkruan nė faqe internet pėr tjetėrsimin e tij dhe se e ka vozitur edhe Arkanin me taxin e tij nėpėr Kosovė dhe se ka patur kontakte me pesė akademikė serbė tė cilėt e kanė frymėzuar se si duhet shfarosur popullin shqiptar. Ky ėshtė Haxhi L. Kuēi (Krasniēi) nga Suhareka, i cili ka shkruar kėshtu pėr kombin shqiptar, kjo mė sė miri shifet nė mesazhin qė ka shkruar dhe cituar pėr Haxhiun, Fatlum Shala, si mė poshtė:
“Fatlum Shala nė 08/04/2010 07:06:30 Ka kohė qė po llomotit e po shkruan komente e mesazhe raciste, fyese e denigruese pėr shqiptarėt nė pėrgjithėsi ky farė Haxhi Kuēi nga Suharekė, i cili sė bashku me Serbinė ka ikur nga Kosova. Po ky Haxhiu e ka vozitur me makinen e tij nėpėr Kosovė Zhelko Razhnjateviē Arkanin dhe Milicin e paramilitarėt serb gjatė luftės sė UĒK-sė. Personalisht e njoh Haxhiun dhe njeri mė tė poshtėr nuk di se ka mbi kėtė dhe. Ai patriotėt dhe luftėtarėt e lirisė i quan tradhtar e spiuna e gjithēka tjetėr. Tė merresh me Haxhiun do tė thot se ke punė me njė tė ēmendur.
Se kush ėshtė Haxhiu lexoni kėta rreshta tė shkruar prej tij: Nė ni Web faqe interneti tė cilen e posedon vetė Haxhiu: ”Diskutime Antishqiptare”, mes tjerash ja ēka shkruan mė poshtė ky shpirtėzi:
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
ēdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat, me tradhetin

Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin

Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!

Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.

Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka, ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grupe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose

Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
Subjekt: Re: Historia e Haxhi Latif Kuēit (Krasniqit) pyet per plagos.e Fe Jeu 5 Oct – 16:31
Per perfundim shkurte: Kombi shqiptar eshte nje popull i vjeter, por enciklopedi re shkruar ne te vertete nuk ka! Flasin si Marin Barleta por si? Ne gjuhen latine, dhe permendin albanet e jo shqiptaret! Gjuha shqipe mos u prekni se edhe une rrejdhi si ju tan eshte gjuhe artificiale siq jan tana gjuhet e ballkanit (sikurse e ndertojna nje kali artificial) Por per te krijue nje gjuhe te re nuk eshte kushedi probleme une me ja nise e beje qe do quditet tere rruzulli tosor!
Bene pyetje sa te done se nje ta dini se kurrr nga e verteta nuk do te iku!!! Dhe ta dini se akrepat e ores per tan njerezin jan shume afer!
Haxhi l.Kuēi”.
Kjo qė shkruan ky psikopat ėshtė vėrtet mjerim i tij djallėzor. Tė kėrkosh ta varrosėsh pėr sė gjalli tėrė kombin shqiptar ėshtė mė shum se racizėm. Por edhe pėr mua autorin e kėtij shkrimi, ai po shpif e rren njejt sikur shkijet e Serbisė e shqipfolėsit e tyre qė kanė rrejt e shpifur tė gjithė ata shqiptar qė kanė luftuar ditė e natė kundėr pushtuesve serb, grek,maqedon, e malazezė. Nuk kam patur kurr deshir te merrem me komentuesit e shkrimeve te mia,i falaenderoj te gjith lexuesit-komentuesit qe thon tė vėrtetėn, por edhe ata qe ndonjiher nuk ju pėlqen shkrimi im. Por kjo qė shkruan ne komentet e tij ky psikopat me emer te fshehur Shaq prizreni, arberi, fr, e me disa anonimitete emrash te rrejshėm, ėshtė vėrtet mjerim i tij djallėzor. Nė shkrimin tim te botuar: ”Mua luftėtarin e Lirisė vetėm ti nuk mė ke njohur”, nė: ”Kosovarimedia” Portalin ku takohet bota Shqiptare. Me psudonimin Shaq prizreni nė dy komentet e tij mė date 16.03.2012, ekzistojnė shpifje e rrena tė papara, Nėse ka Shaq prizreni (Haxhi Kuēi), prova e argumente pėr mua ēka pret pse nuk shkon tė ngrit akuz nė Gjykatė dhe unė do tė pėrgjigjem para ligjit pėr “ēdo tė keqe qė i kam bėrė kushdoqoftė ai njeri”, ēoftė ky edhe Xhemshit Krasniqi, tė cilit ja apostrofon emrin nė koment, pėr tė cilin nė asnji mėnyrė nuk kam deshmuar asni gje te keqe pėr te sepse as qe di se ndonji te keqe Xhemshiti ka bere ndonjiher. Por jam ne gjendje te pėrballem me ēdo njeri qe shpif e mendon se une ndonjiher ne jeten time kam dhėnė ndonji deshmi dhe asnjiher ne jeten time nuk kam marrė pjesė nė asnjė process gjyėsor si dėshmitar, akuzues apo i akuzuar tek te huajt apo tek pushtuesi yne shekullor jugosllavo-serb,apo ne UNMIK a EULEX, kjo kurr dhe per asnji ēmim nuk ka ndodhur as qe ka pėr tė ndodhur as edhe njiher ne jeten time tė pėson dikush nga shqiptaret ndonji te keqe qoftė edhe me te vogel nga ana ime. Pėr kėtė jam i gatshėm dhe i hapur tė pėrballem nė ēdo kohė me sejcilin kundėrshtarė timin.
Por edhe mė i gatshėm jam me e mbrojt dinjitetin tim tė paster prej shqiptari nė ēdo mėnyrė qė e kėrkon kundėrshtari im, pėr ēėshtje personale qė ka tė bėjė me mua personalisht.Por ajo qė vlen tė theksohet me tė madhe, ėshtė fakti se modeli i rrenacakut qe fshihet me emrin Shaq prizreni, arberi fr, e disa anonimues qe apostrofojne emrin tim nė komente duke shpifur pa asnji argument, me kenaqesi do te perballesha kurdohere dhe ne ēdo kohe me kete faqezi nė dasht me ligj e ne dasht me kanun. Nėse ka Haxhiu prova pėr mua ėshtė i lirė tė bėjė akuza tė rrejshme nė Gjykatė dhe unė do tė pėrgjigjem para ligjit pėr “ēdo tė keqe qė i kam bėrė kushdoqoftė ai njeri”, ēoftė ky edhe rrenci Haxhi Kuēi, me tė cilin ka mbi pesmdhjetė vite qė se kam pare e takuar as edhe njė herė. Aty dhe vetem aty do tė triumfoj e vėrteta. Nėse dikush kėrkon tė gjejė njė model tė rrencit Haxhi, mjafton tė mos gjurmoj shumė profilin e kėtij rrenci por vetėm tė shikojė “punėn” dhe “veprėn” e tij. Tė gjithė djajt dhe rrenacakėt mundohen t`i ngjajnė atij. Prandaj nė tė gjitha shkrimet, komentet, mesazhet e Haxhi Kuēit, kanė rrencin dhe racistin Haxhi. Ky i fundit ka mbi tė pesėdhjetat.Tėrė jetėn e tij lehu dhe volli helm e vrer kundėr shqiptarėve qė kanė dėshmuar me vepra pėr atdhetarizmin e tyre ndaj Shtetit Shqiptar, mė tepėr se ēdo armik apo fondamentalist, aqsa me poezin e djallosur tė cituar ma lart nga Fatlum Shala, ku Haxhiu kėrkon varrosjen pėr sė gjalli tė gjithė kombit shqiptar. Nisur nga kjo, tė krijohet bindja se Haxhiu pėr ēdo gjė mund tė jetė por vetėm njeri dhe shqiptar nuk mund tė jetė. Nė fund tė fundit nuk kemi se ē`farė presim mė tepėr, sikur Haxhiu tė kishte force ēfarė nė tė vėrtetė do tė bėnte kundėr shqiptarėve dhe botės mbarėnjerėzore,e nė veēanti ndaj autorit tė kėtij reagimi.
Por ajo qė vlen tė theksohet me tė madhe, ėshtė fakti se modeli i rrenacakut dhe racistit ashkali, ėshtė mbrujtur sistematikisht nė vite me urrejtje kundėr shqiptarėve nė atė mėnyrė saqė tė tjetėrsuarit Haxhi dhe sojit tė tij tė djallosur, po t`u heqėsh kėtė urrejtje nuk do tė dinė se me ē`farė tė merren mėpastaj.
Prizren 17.12.2012.
**Kliko dhe lexo komentet: Mua luftėtarin e lirisė vetėm ti nuk mė ke njohur!

Share


< Prev Next >
Komente

Moti e ka kuptuar Haxui I kuqi se eshte i qmendur. Ka koh qe ju ka tregu edhe te tjerve se ka arrit jashte kufive te qmenduris. Me ate e disa shok te ti. Qe relativisht jane shum pak. Me ata jo shqiptar e jo njerzor duhet te mirren Nuro psikolloget ma te njohur ne bote. Andaj te porosis. Leshoj leti merr rrjedhe e lumit. E leti hajn KRROKODILAT.

0 Reagim i i hapur per rrencin dhe Racistin Haxhi Kuqi — aziz morina 2012-03-19 13:48 #

..........1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Avdi Ibrahimi(Udbashi), kundra Haxhi Kuēit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: